1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предизвик за најголемите филмомани (2015)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Dream-Girl, 2 јануари 2015.

?

Колку филмови сметате дека може да изгледате во 2015?

 1. Very Easy : 50

  50 глас(а)
  20,4%
 2. Easy : 100

  79 глас(а)
  32,2%
 3. Medium: 200

  76 глас(а)
  31,0%
 4. Hard : 300

  17 глас(а)
  6,9%
 5. Very Hard: 365

  23 глас(а)
  9,4%
 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  18.672
  Допаѓања:
  173.031
  Пол:
  Женски
  Целта е да ги набројуваме (воедно и оценуваме) сите филмови што ќе ги гледаме оваа година, од 01.01.2015 до 01.01.2016.
  Филмовите не мора да бидат нови, може да бидат и стари класици.

  И без рецензии бидејќи веќе имаме таква тема. Само набројување и оцена.

  Copyright © @DzingrlakaDzikica (се надевам не ми се лутиш што ја отворив темава наместо тебе :$ )

  Си давам предизвик како лани Medium: 200, а лани не го исполнив ми останаа уште 20 филмови отприлика :(
  Еве јас кои ги изгледав засега:
  1.Maze Runner 10/10
  2.Edge of tomorrow 9/10
  3.Escape Plan 7/10
   
 2. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  4.406
  Допаѓања:
  22.776
  Почнувам со 100
  1.Tesna koza 1
  2.Tesna koza 2
  3.Tesna koza 3
   
 3. Reachel

  Reachel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2014
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  И јас почнувам со 100. Досега ги имам гледано:
  1.Hulk :^) 4/10
  2.Four Christmases 9/10
  3.Пороците на Мајами 8/10
  4.Christmas Cupid 7,5/10 (добар е филмот ама е многу сличен со Diva's Christmas Carol)

  Едит: GirlRose покрај набројаните филмови треба да ставиш оцена. :)
   
  На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.048
  1. King Kong 8/10
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  4.406
  Допаѓања:
  22.776
   
 6. zhirafa

  zhirafa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2013
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  124
  Ајде и јас ќе одам со 100 прв пат ми е предизвиков... :D
  Досега ги гледав:
  1. The Hobbit: The Battle Of The Five Armies 10/10
  2. This Is Where I Leave You 7/10
  3. Restless (2011) 9/10
  4. Edward Scissorhands 10/10
  5. Dumb And Dumber To 10/10
  6. Two Night Stand 3/10
   
 7. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  И јас со 100. :wasntme:
  1.The maze runner 10/10 (y)(y)
  2.Teenage mutant Ninja turtles 10/10
  3.Lucy 8/10
  4.22 Jump street 7/10
  5.Percy Jackson Sea of Monsters 8/10
   
  Последна измена: 2 јануари 2015
 8. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Jaс мината година со 200бев,ама не броев.И можеби 100+изгледав. Повеќе серии гледам.
  Годинава одам со 50.Па ако успеам ќе одам на 100ка
  1.Home alone 2 ;) 100...0/10
   
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.409
  Пол:
  Женски
  Годинава I upgrade the challenge, medium т.е 200 филма.
  Лани стиснав 100, мислам дека изгледав и поише од 100 ама не знам колку точно зашто не ги броев баш прописно.
  Мислам годинава посереизно ќе си ја сфатам работава, не само што ќе изгледам 200, туку ќе дадам и резенција за секој од нив у соодветната тема. Challenge expended!


  1. Dumb and dumber to (2014) 5/10
   
  На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  941
  И јас со 100 почнувам...лани 200 мислев, но беа помалку.
  1.Hulk...5/10
  2.Dumb and Dumber to...6/10
  3.The last song...10/10 (гледан по 1000 пат)
  4.Frozen...8/10
   
 11. omg92

  omg92 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 март 2014
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  580
  Пол:
  Машки
  Јас досега сум на 4, планирам 200
  Мaze Runner 8/10
  Dracula Untold 6.5/10
  Guardians of the Galaxy 8/10
  Lucy 8/10
   
 12. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  956
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски
  Јас ќе се обидам со 200 :)
  1. Dumb and dumber to 7/10
  2. King Kong 9/10
   
 13. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.048
  2. Don John 2/10
  3. Last Call 1/10
  Dva preglupi filma!
   
  На IthoughtIwasAnAllien му/ѝ се допаѓа ова.
 14. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.943
  Допаѓања:
  32.623
  Пол:
  Женски
  Ќе се обидам 50, но ништо чудно и накај 100 да заминам
  1. Dumb and Dumber 6/10
  2.Gone Girl 9/10
  3. King Kong 7/10
   
  Последна измена: 3 јануари 2015
 15. thegirld

  thegirld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Значи,challenge accepted! :)

  1. god is not dead 5/10
   
  На NaAstorMajkata му/ѝ се допаѓа ова.
 16. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.768
  Допаѓања:
  29.469
  О Боже, на која планета живеам, имало ваква тема лани? (facepalm) :tmi: Се изнагледав филмови, имав доволно време. Сега немам баш време, кликнав за 100, многу амбициозно од мене :D Ќе видиме малиот колку ќе ми дозволи да гледам :)

  1. That awkward moment 6/10
   
 17. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.051
  Допаѓања:
  2.901
  Пол:
  Женски
  Јас повторно ќе се обидам со 100, лани не успееав да го исполнам предизвикот, па ајде да видиме годинава дали ќе го биде8-|^_^

  1. Dumb and dumber to (2014) 6/10
   
 18. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  1.Maze Runner 10/10
  2.Escape Plan 10/10
  3.Dumb and dumber 7/10
   
 19. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.552
  Пол:
  Женски
  Јас минатата година стиснав 300 и не успеав да изгледам толку филма ама 200 со сигурност изгледав, и затоа оваа година стиснав 100, за да можам малку повеќе да се посветам и на сериите :)

  1. 2012 9/10
  2. The Bachelor 7/10
  3. Just Friends 8/10
  4. I saw mommy kissing Santa Claus 6/10
   
 20. Reachel

  Reachel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2014
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  5. Maze Runner 10/10
  6.Dumb and dumber to 7/10