Предизвик за најголемите филмомани (2016)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Dream-Girl, 1 јануари 2016.

?

Колку филмови сметате дека може да изгледате во 2016?

 1. Very Easy : 50

  42 глас(а)
  24,1%
 2. Easy : 100

  63 глас(а)
  36,2%
 3. Medium: 200

  43 глас(а)
  24,7%
 4. Hard : 300

  9 глас(а)
  5,2%
 5. Very Hard: 365

  17 глас(а)
  9,8%
 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.112
  Допаѓања:
  123.619
  Пол:
  Женски
  Целта е да ги набројуваме (воедно и оценуваме) сите филмови што ќе ги гледаме оваа година, од 01.01.2016 до 01.01.2017.
  Филмовите не мора да бидат нови, може да бидат и стари класици.

  И без рецензии бидејќи веќе имаме таква тема. Само набројување и оцена.

  Copyright © @DzingrlakaDzikica

  И претходната година ја отворив темава, па ми текна и оваа година да ја отворам. :D Лани изгледав преку 200 филмови, а не ги запишував во темата затоа што заборавив, ветувам оваа година редовно ќе запишувам. :$
  Предизвик пак нека ми биде Medium: 200 :D

  Вечерта за Нова година изгледав 2 филма, па почнувам да запишувам :D
  1.The duff 9/10
  2.16 love 10/10
   
  На DzingrlakaDzikica, Anabelle206, papillonP и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  2.865
  Пол:
  Женски
  И повторно предизвик ќе ми биде 100, ако досега не сум изгледала толку:lol:. Не се откажувам, можеби оваа година ќе успеам:muscle::lol:

  1. Moms' Night Out 8/10
  2. This Christmas 6/10
   
 3. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.311
  Пол:
  Женски
  И јас да се придружам оваа година. Ставив Easy, па ќе видиме. :)

  1. The Illusionist 7/10
  2. The Martian 9/10
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  1. Selena
  2. Slumdog Millionaire
  3. Coherence
  4. Uncertainty
   
 5. ivana--aerodrom

  ivana--aerodrom Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  250
  Допаѓања:
  729
  1.The duff 9/10
  2.Creed 10/10
  3.The Intern 10/10
  4.How to lose a guy in 10 days 9/10
   
  На Elen4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Wahnsinn

  Wahnsinn Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  2.431
  Пол:
  Женски
  Со душа ја чекав темава :lol:
  Ставив 100 ,убедена сум дек и ќе се надминам.
  Сега за сега од први имам изгледано:
  1. Million dollar baby (2004) 9/10
  2.Home alone 2 9/10
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Elen4e89

  Elen4e89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Женски
  Сега за сега ги изгледав:
  1. Creed 10/10
  2. The big short 8/10
  3. Burnt 5/10
   
  На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.606
  Допаѓања:
  48.887
  Пол:
  Женски
  Јас ќе почнам со 50 бидејќи овој предизвик за прв пат го прифаќам и не сум сигурна колку време ќе имам оваа година за филмови. За кратко ќе ја дадам својата прва критика за првите филмови што ќе ги погледнам. :)
   
 9. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.011
  Допаѓања:
  13.394
  Пол:
  Женски
  Прв пат го прифаќам предизвиков, меѓутоа како филмоман и секогаш за добра домашна атмосфера ставив медиум (200). Годинава ја почнав со стар филм, сакав пак да го гледам и зависно од вкусот, јас Forrest Gump го оценувам 10/10.
   
  На Nellie му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.011
  Допаѓања:
  13.394
  Пол:
  Женски
  Продолжувам.... Видов некој го гледал Moms' Night Out, па ми даде идеја и јас да го гледам...8/10.
   
 11. Nellie

  Nellie Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  1.004
  Пол:
  Женски
  1.Burnt 6/10
  2.The revenant 8/10
  3. Mad Max :fury road 8/10 prv pat da gledam postapokalipticen film I ne bese los
  4.The legend of 1900 9/10
  5. A perfect getaway 7/10
   
  На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Женски
  Предизвик за годинава Very hard: 365, се надевам ќе го остварам :)
  1. The next three days (2010) 10/10
  2. The Transporter Refueled (2015) 10/10
   
 13. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  31.078
  Пол:
  Женски
  Very easy 50 :tmi:
  1. The Intern 6.5/10
   
 14. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  56.300
  Пол:
  Женски
  И јас се придружувам на предизвикот, сега за сега гласав за easy 100 па можеби и ќе го променам.:lol:

  1. The Intern 6/10
  2.Selfless 8/10
  3.Transporter refueled 5/10
  4.The Good Dinosaur 7/10
  5.Alvin & the Chipmunks...The Road Trip 8/10
  6.Spectre 7/10
  7. The Revenant 10/10
   
  На Lady Phoenix му/ѝ се допаѓа ова.
 15. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.011
  Допаѓања:
  13.394
  Пол:
  Женски
  Го заборавив да го спомнам пред некој ден (на први или втори) на ТВ го гледав The next three days (2010) - 9/10.
   
 16. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  5.813
  Пол:
  Женски
  1. I spit on your grave 7/10
  2. the prestige 9/10
   
 17. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  4.281
  Пол:
  Женски
  Јас ставив на 200, иако сигурна сум дека ќе изгледам и над 250 :D
  1. Maya the bee movie :D
  2. Dope 7/10
  3. Maze Runner: The Scorch Trials 6/10
  4. Bridget Jones's Diary 5/10
  5. Elf (по не знам кој пат) 10/10 :D
   
 18. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  Ставив на 100, ама како што сум почнала и до 200 ќе стасам :D
  1. Matilda 10/10
  2. The DUFF 9/10
  3. The Little Prince 10/10
  4. Inside Out 10/10
  5. Barbie in the pink shoes 9/10
  6. Lady & the Trump 10/10
  7. Frozen Fever 10/10
  8. Lilo & Stitch 10/10
   
 19. Olgitsa

  Olgitsa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  797
  Јас се приклучувам на темава, не ради предизвик, туку чисто јас да си имам евиденција што и како сум изгледала. :)
  Од почетокот на годинава, до сега:

  1. Se7en (1995)
  2. Irrational Man (2015)
  3. Conviction (2010)

  Ме послужи среќа годинава со избoрот на филмови, за сите горенаведени имам 10/10.
   
 20. girl.09

  girl.09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  49
  Ставив 200 па ќе видиме :D

  1. Royal Wedding 8/10
  2. Paddington 10/10
  3. The taking of Deborah Logan 10/10
  4. Paper Towns 8/10 поради крајот, не сакам глупи краеви. (facepalm)
  5. Invisible sister 10/10
  6. Endless love 10/10 предобар е :)

  А да прашам кога повторно ќе пишеме кој филм сме го гледале, да продолжиме со набројување, или одпочеток од 1?