1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предизвик за најголемите филмомани (2017)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Dream-Girl, 1 јануари 2017.

?

Колку филмови сметате дека може да изгледате во 2017?

 1. Very Easy : 50

  46 глас(а)
  28,6%
 2. Easy : 100

  62 глас(а)
  38,5%
 3. Medium: 200

  28 глас(а)
  17,4%
 4. Hard : 300

  9 глас(а)
  5,6%
 5. Very Hard: 365

  16 глас(а)
  9,9%
 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  Целта е да ги набројуваме (воедно и оценуваме) сите филмови што ќе ги гледаме оваа година, од 01.01.2017 до 01.01.2018.
  Филмовите не мора да бидат нови, може да бидат и стари класици.

  И без рецензии бидејќи веќе имаме таква тема. Само набројување и оцена.

  Copyright © @DzingrlakaDzikica

  3та година по ред ја отварам темава, традиција ми стана, да ми тргне годинава. :D Па лани со мојот предизвик од 200 филмови не успеав затоа оваа година ќе си зеам помал предизвик од 100 филмови т.е Easy. Ајде филмомани да почнеме да запишуваме се што ќе изгледаме годинава :lol:
   
  На theowndemon, Love...music, Ketchup и 4 други им се допаѓа ова.
 2. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.324
  Jas ne sum po gledanje na filmovi , a bas bi sakala.
  Sekoja godina si vetuvam poveke gledanje filmcinja i ovaa godina konecno ke trgnam od mesto.
  Kolku izgledani filmovi e realna brojka, nemam poima.
  Eve za pocetok bi bila skroma i ke recam 50 se totalno OK.
  Ke gi postiram i seriite sto gi gledam zosto i toa e pominato vreme pred TV.
   
  На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.140
  Допаѓања:
  76.528
  Пол:
  Женски
  Лани избрав 50, ги изгледав сите точно на време па годинава повторно го прифаќам истиот предизвик. Повеќе не можам да изгледам, немам толку слободно време. :D
   
  На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nellie

  Nellie Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  1.326
  Пол:
  Женски
  1. The girl on the train 6/10
  2. Keeping up with the Johneses 7/10
   
 5. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.490
  Допаѓања:
  26.291
  Пол:
  Женски
  1.We're the Millers 8/10
  2.Jack Reacher: Never go back 8/10
   
  На Kohlensäure му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ice.princess

  ice.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2014
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Женски
  1. Mr.Right 7/10
  2. Passengers 9/10
  3. Harry Potter and the Half-Blood Prince 10/10
  4. Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1 10/10
  5. Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2 10/10
  6. Stardust 8/10
   
  На Kohlensäure му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.795
  Допаѓања:
  46.394
  Годинава и јас ќе ви се придружам. Избрав Easy.
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  2.603
  Пол:
  Женски
  1.Ma ma 10/10
   
 9. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  2.603
  Пол:
  Женски
  2.The boy in striped pyjamas 10/10
   
  На Anie93, EvAngelos и peperutkaxxx им се допаѓа ова.
 10. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  9.576
  Ај и јас да се придружам годинава :$ можам и да го надминам хард како шо гледам по цел ден само филмови и емисии :lol:
  1. November Man 10/10
  2. Charlie and the chocolate factory 7/10
  3. The ninth gate 10/10
  4. My wife is a gangster 1... 9/10
  5. My wife is a gangster 2... 9/10
  6. My wife is a gangster 3. Немам оцена сеа го гледам.
   
 11. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.582
  Допаѓања:
  171.560
  Пол:
  Женски
  Лани почнав ама еден ден не можев да си го најдам последното мислење и прекинав со пишување:lol:
  А морам да признаам сигурна сум дека не го исполнив предизвикот:$
  Оваа година се надевам ќе изгледам барем 50.
  Иако реалноста е дека едвај 30 ќе изгледам, иако сериите си ги "слушам" додека работам:doh:

  1. Office christmas party 7/10
   
  На EvAngelos и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 12. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.169
  Допаѓања:
  105.778
  Пол:
  Женски
  Се пријавувам и јас и тоа со 365+ 8)
   
  На Ane-Goki1, LadyC, Quuen и 2 други им се допаѓа ова.
 13. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.324
  :o
  :clap:
   
  На Someonespecial, Dust и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 14. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  12.144
  Допаѓања:
  147.377
  Пол:
  Женски
  Обавезно бар еден на ден гледам. (+365) :D
  01.01. -. Incarnate 10/10
  02.01 - The girl on the train 10/10
  03.01 - Keeping up with the Joneses 5/10
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  17.756
  Easy 50.

  1. Friend Request 6/10
  2. Love is all you need 6/10
  3. The autopsy of Jane Doe 9/10
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 16. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.490
  Допаѓања:
  26.291
  Пол:
  Женски
  3.The secret lives of Dorks 5\10
   
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.140
  Допаѓања:
  76.528
  Пол:
  Женски
  1. Pooh's grand adventure: The search for Christopher Robin (1997) 5/10
  2. Zootopia (2016) 7/10
   
 18. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.917
  Пол:
  Женски
  Ja lani izgledav samo 2 filma se na se hahhaha :D poveke sum po seriite jas :) sega ke pisev preporacajte film ama nit znam sto zarn sakam nit ke go gledam :) kako i da e eve gi ocenkite za moite 2 izgledani filmovi godinava
  1 suicide squad 10/10
  2 love Rosie 8/10
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 19. lovely97

  lovely97 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.087
  Пол:
  Женски
  1. Nerve 10/10
  2. Bridget Jones's Baby 8/10
   
 20. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.582
  Допаѓања:
  171.560
  Пол:
  Женски
  2. The Parent Trap 7/10


  Без оглед на тоа кој жанр е ? :)
  Collateral beauty ма да мислам не му прилега насловот ..