Предизвик за најголемите филмомани (2018)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Dream-Girl, 1 јануари 2018.

?

Колку филмови сметате дека може да изгледате во 2018?

 1. Very easy: 50

  50 глас(а)
  41,7%
 2. Easy: 100

  30 глас(а)
  25,0%
 3. Medium: 200

  19 глас(а)
  15,8%
 4. Hard: 300

  7 глас(а)
  5,8%
 5. Very hard: 365

  14 глас(а)
  11,7%
 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.727
  Допаѓања:
  138.548
  Пол:
  Женски
  Целта е да ги набројуваме (воедно и оценуваме) сите филмови што ќе ги гледаме оваа година, од 01.01.2018 до 01.01.2019.
  Филмовите не мора да бидат нови, може да бидат и стари класици.

  И без рецензии бидејќи веќе имаме таква тема. Само набројување и оцена.

  Copyright ©
  @DzingrlakaDzikica

  4та година по ред ја отварам темава, традиција ми стана, да ми тргне годинава. :D Па лани со мојот предизвик од 100 филмови успеав, но некако мислам дека годинава 50 доста ќе ми се пошо на серии сум периодов. :) Ајде филмомани да почнеме да запишуваме се што ќе изгледаме годинава :lol:
   
  На Bella_Stella, cresa-jagoda, Feminka22 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  55.775
  Пол:
  Женски
  50 ми е лимитот, повеќе не можам. 2016 точно 50 изгледав, 2017 47. Па сега...let the game begin.
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.085
  Допаѓања:
  128.131
  Пол:
  Женски
  Јас ќе почнам со 50 зошто не гледам многу филмови, ако постигнам тој предизвик имам опција да сменам на друг, така?
   
  На +++, SV1911 и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 4. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.291
  Bravo za mene vo 2017 sum izgledala (kolku zapisuvav) 65 filma, a potoa se otkazav od zapisuvanje.
  Ova izgleda mi e rekordna godina.
  Mojot predizvik za 2018 god e povtorno 50 filmovi.
   
  Последна измена: 1 јануари 2018
  На theowndemon и SV1911 им се допаѓа ова.
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.727
  Допаѓања:
  138.548
  Пол:
  Женски
  Да, да во анкетата има опција за промена на гласот :) и ја истото го планирав ако надминам 50 до лето на пример :D
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.085
  Допаѓања:
  128.131
  Пол:
  Женски
  Јас лани знаев дека ќе стигнам над 50, ама одам бебешки чекори па прво 50, па после до 100 кренав. @Dream-Girl Годинава немам голем wish list за филмови, така да одам со ептен бебешки чекори. :D
   
  На Dream-Girl и SV1911 им се допаѓа ова.
 7. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  49.101
  Јас си избрав 200, ма да, многу веројатно повеќе од 200 ќе бидат. :~:
   
  На kikin и Ketchup им се допаѓа ова.
 8. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.546
  Допаѓања:
  31.010
  Пол:
  Женски
  Лани си избрав 100 и си го исполнив предизвикот, дури изгледав повеќе од 200 филмови.
  Затоа оваа година бирам 200, мислам дека пак ќе успеам ама ќе видиме
  Let's begin :~:
   
  На kikin и Ketchup им се допаѓа ова.
 9. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.452
  Допаѓања:
  39.180
  Јaс лaни избрaв 100, дo септември изгледaв oкoлу 70, aмa пoтoa престaнaв дa гледaм филмoви и тaкa предизвикoт oстaнa неиспoлнет. Гoдинaвa сум нa 50.
   
  На theowndemon и SV1911 им се допаѓа ова.
 10. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.966
  Допаѓања:
  32.212
  Пол:
  Женски
  (facepalm)Се сеќавам лани прв пат ја видов темава и не ми беше воопшто јасна за што се работи, после неколку месеци кога повторно ја отворив капирав и си ветив дека ќе учествувам оваа година
  Мојот предизвик се 100 филмови.

  1. Fear (1996) 8/10
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 11. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.546
  Допаѓања:
  31.010
  Пол:
  Женски
  1. Breathe (2017) 8/10
   
 12. MkdBoy

  MkdBoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2012
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  350
  Пол:
  Машки
  1. IT (2017) 10/10!! јако хорорче!!
  2.The Boy (2016) 10/10 јако трилер-хорорче!
  3.Bethany (2017) 10/10 пре јако хорорче!
  4. The House (2017) 10/10 ЈАКА КОМЕДИЈА!
   
  На Kohlensäure и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 13. Kohlensäure

  Kohlensäure Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  3.701
  Пол:
  Женски
  V e r y E a s y - 5 0

  1.Romance at Reindeer Lodge 8\10
   
 14. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.621
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  И јас ќе ви се придружам со "very easy", како љубител на серии ретко гледам филмчиња, така да, и овие 50 се вистински предизвик за мене. [​IMG]
  Утрото на 1ви изгледав еден што долго ми беше на watchlist:

  01. It (2017) - 8,5/10
   
 15. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.892
  Допаѓања:
  19.658
  Пол:
  Женски
  Јас гласав 100че ќе пробам да изгледам толку иако повеќе гледам серии.
  Треба во темава после секој изгледан филм да го пишеме и оцениме?
   
 16. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.452
  Допаѓања:
  39.180
  Можеш и повеќе филмови во еден пост.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.085
  Допаѓања:
  128.131
  Пол:
  Женски
  Да ти се плукнам во филмскиот почеток на годинава... Ама со гласање беше јбг.
  1. the emoji movie ... 0.5/10
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kohlensäure

  Kohlensäure Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  3.701
  Пол:
  Женски
  Very Easy - 50
  Јануари

  1.Romance at Reindeer Lodge 8\10
  2.12 Gifts of Christmas 5\10
  3.Girls Trip 8\10
   
 19. Ane-Goki1

  Ane-Goki1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  2.307
  Допаѓања:
  29.030
  И годинава одам на 365 се надевам бар годинава ќе го исполнам предизвикот
  1.Atonement 7/10
   
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  55.775
  Пол:
  Женски
  1. Самоуништување (1996) 5/10