1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предизвик за најголемите филмомани (2019)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Dream-Girl, 1 јануари 2019.

?

Колку филмови сметате дека може да изгледате во 2019?

 1. Very easy: 50

  17 глас(а)
  26,6%
 2. Easy: 100

  24 глас(а)
  37,5%
 3. Medium: 200

  14 глас(а)
  21,9%
 4. Hard: 300

  3 глас(а)
  4,7%
 5. Very hard: 365

  6 глас(а)
  9,4%
 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  17.864
  Допаѓања:
  167.812
  Пол:
  Женски
  Целта е да ги набројуваме (воедно и оценуваме) сите филмови што ќе ги гледаме оваа година, од 01.01.2019 до 01.01.2020.
  Филмовите не мора да бидат нови, може да бидат и стари класици.

  И без рецензии бидејќи веќе имаме таква тема. Само набројување и оцена.

  Copyright ©
  @DzingrlakaDzikica

  Знам дека е Нова година кога е време за да ја отворам темата. И така еве веќе 5та година. :D
  Фала @Antolinaa што ме потсети, инаку оваа година еве заборавена сум. :D
  Лани земав само 50, но годинава ќе имам повеќе одмор мислам, па нека се 100. :)
   
  На Ketchup, Stephen Amell, Mishela и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.604
  Допаѓања:
  17.055
  Еее, прв пат од ко сум на форумов, прва да шкртнам во некоја тема :)

  Лани касно почнав, годинава, ја фатив со ред :lol:

  100 :wasntme:

  1. Juzni vetar (2018 ) - 10/10
  2. The Equalizer (2018 ) - 10/10

  P.S.
  Простено ти е, заљубена си :hug:
   
  На Dream-Girl и MarcoSRB им се допаѓа ова.
 3. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  933
  Пол:
  Женски
  1. Casper 8/10
  2. Nocturnal Animals 6/10
  3. Magic Mike 10/10
  4. Magic Mike XXL 9/10
  5. xXx: Return pf Xander Cage 10/10
   
 4. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  11.017
  Пол:
  Женски
  100:
  1. Џган 8/10
  2. Bridget Jones's Diary 8/10
   
 5. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.138
  Допаѓања:
  8.725
  Пол:
  Женски
  365 :wasntme:

  Јужни ветар 10/10
  Џган 10/10
  The nun 10/10
  IT 5/10
  Amateur night 9/10
   
 6. Kohlensäure

  Kohlensäure Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  3.874
  Пол:
  Женски
  Very Easy 50
  јануари

  1. The Sweetest Christmas 9\10
  2.
  Karen Kingsbury's Maggie's Christmas Miracle 8\10
  3. Hitched For The Holiday 7\10
   
  Последна измена: 5 јануари 2019
 7. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  11.017
  Пол:
  Женски
  3. Bridget Jones : The edge of reason 8/10
  4. Bridget Jones's baby 9/10
  5. Bird box 9/10
   
 8. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.604
  Допаѓања:
  17.055
  3. Creed 2 ( 2018 ) - 10/10
  4. Den of thieves - 9/10
  5. Insidious: The last key ( 2018 ) - 5/10
  6. Papillon (2017) - 9/10
   
 9. JoanaS

  JoanaS Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  3.877
  Пол:
  Женски
  Би сакала и ќе се потрудам да стигнам до 100 :)

  1. The Incredibles 2 - 8/10
  2. The Help - 8/10


   
 10. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.968
  Допаѓања:
  42.046
  Годинава пак на 50, лани стигнав прилично до 50 ама не ги набројав во темата, сега ќе гледам да сум поактивен.

  1. It's a Wonderful Life (1946) 7/10
  2. White Christmas (1954) 10/10
  3. Holiday Inn (1942) 8/10
  4. Meet Me in St. Louis (1944) 8/10
  5. An Affair to Remember (1957) 9/10
   
  На Kohlensäure, Mishela, sj *O* и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Сherry.girl

  Сherry.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  1. The Little Mermaid - 7/10
  2. #realityhigh - 10/10
  3. Jessica Darling's IT List - 9/10
  4. The Bird Box - 7/10
  5. The Edge od Seventeen - 6/10
  6. Sierra Burgess is a Loser - 7/10

  Овие успеав да ги изгледам до сега од 1ви јануари наваму. Голем зависник од филмови како што гледате (или немам попаметна работа во животот, нема 3то) :lol::lol::lol:
   
  На Kohlensäure и Snowflake97 им се допаѓа ова.
 12. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  1.347
  Допаѓања:
  9.241
  Пол:
  Женски
  Си земам само 50 за предизвик поради обврски а и поради недогледани серии :D

  1. Juzni vetar 6/10
  2. Scarface 8/10
   
 13. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  11.017
  Пол:
  Женски
  6. Summer of 84 7/10
  7. Rust creek 7/10
   
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.334
  Допаѓања:
  63.993
  Пол:
  Женски
  1/50 The nun (2018 ) 7/10
  2/50 Sweet November (2001) 5/10
   
 15. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  933
  Пол:
  Женски
  6. Jurassic Park 3 10/10
  7. Dismissed 6/10
  8. The Hobbit: An Unexpected Journey 10/10
  9. The Hobbit: The Desolation of Smaug 10/10
  10. The Hobbit: The Battle of The Five Armies 10/10
   
 16. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  11.017
  Пол:
  Женски
  8. The edge of seventeen 10/10
  9. Stronger 10/10
   
  На Kohlensäure му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.526
  Допаѓања:
  78.654
  Пол:
  Женски
  100
  1. The Ninth Gate 10/10
  2. The Devil's Advocate 10/10
  3. Sleepy Hollow 10/10
  4. Searching 8/10
  5. Aquaman 8/10
  6. Rumor Has It 8/10
  7. A Christmas Detour 6/10
  8. Zona Zamfirova 2 7/10
  9. Mi nismo andjeli (I) 10/10
  10. Lajanje na zvjezde 10/10
   
 18. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  11.017
  Пол:
  Женски
  10. Johnny English strikes again 6/10
  11. Escape room 7/10
   
 19. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.608
  Допаѓања:
  11.500
  Пол:
  Женски
  Ќе пробам со 50
  1. Bird box 7/10
  2.Bad moms 2 6/10
  3.Juzni vetar 10/10
  4.Good will hunting 9/10
  5.The bounty hunter 7/10
  6.A star is born 10/10
  7. Leon The professional 10/10
   
 20. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.608
  Допаѓања:
  11.500
  Пол:
  Женски
  8.Bohemian rhapsody 10/10
  9.The miracle season 8/10
  10. The equalizer 1 9/10
  11.The equalizer 2 10/10