1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предизвик за најголемите филмомани (2020)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Dream-Girl, 1 јануари 2020.

?

Колку филмови сметате дека може да изгледате во 2020?

 1. Very easy: 50

  33 глас(а)
  38,8%
 2. Easy: 100

  15 глас(а)
  17,6%
 3. Medium: 200

  21 глас(а)
  24,7%
 4. Hard: 300

  5 глас(а)
  5,9%
 5. Very hard: 365

  11 глас(а)
  12,9%
 1. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.270
  Допаѓања:
  143.398
  Пол:
  Женски
  Целта е да ги набројуваме (воедно и оценуваме) сите филмови што ќе ги гледаме оваа година, од 01.01.2020 до 01.01.2021.
  Филмовите не мора да бидат нови, може да бидат и стари класици.

  И без рецензии бидејќи веќе имаме таква тема. Само набројување и оцена.

  Copyright ©
  @DzingrlakaDzikica

  Веќе не гледам многу филмови и затоа засега не земам предизвик, бидејќи и немам премногу време. Сепак Нова година е кога ќе ја отворам темата и така 6та година по ред. :d::inlove:
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  8.283
  1. The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) 9/10
  2. The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) 9/10
   
  На ElenaOfRivendell му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Amaris

  Amaris Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  1.007
  1. Fright Night 4/10

  2. The Conjuring 6/10

  3. Donnie Brasco 7/10

  4. Inglourious Basterd 8/10
   
 4. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.955
  Допаѓања:
  44.551
  Пол:
  Женски
  Прв пат го правам ова и досега еден филм имам изгледано во 2020. Ко ќе изгледам неколку ќе пишам пак. :)

  1. Disobedience 7/10
   
  На peperutkaxxx му/ѝ се допаѓа ова.
 5. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  9.991
  Пол:
  Женски
  1. Serenity (2019) 6/10
  2. Ex Machina 8/10
  3. Anon 6/10
  4.The Holiday 8/10
  5.The Mountain Between Us 8/10
   
  На Kohlensäure му/ѝ се допаѓа ова.
 6. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  9.991
  Пол:
  Женски
  6. The Book Thief 10/10
   
 7. stranger2

  stranger2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2016
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  1. When Harry Met Sally (1989) 9/10
  2. Deep Blue Sea (1999) 8/10
   
 8. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  6.046
  1. Jumanji 2 (2019) 8/10
  2. Jexi (2019) 8/10
   
  На Kohlensäure му/ѝ се допаѓа ова.
 9. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  9.991
  Пол:
  Женски
  7. Joker 8/10
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 10. stranger2

  stranger2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2016
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  3. Lucy (2014) 8/10
   
 11. Luminary

  Luminary Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.807
  Допаѓања:
  31.173
  Пол:
  Женски
  1. Hanna (2011) 8/10
   
 12. Luminary

  Luminary Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.807
  Допаѓања:
  31.173
  Пол:
  Женски
  2. Salt 7/10
   
  На poppie и RosettaStone им се допаѓа ова.
 13. papillonP

  papillonP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  4.520
  Пол:
  Женски
  1. Knives Out (2019) - 10/10 @promeneta големо фала
  2. 6 Underground (2019) 10/10
  3. Maleficent: Mistress of Evil 2 (2019) - 7/10
  4. Parasite (2019) - 4/10 (незнам зошто толку висока оценка има филмов на IMDb страната,ништо посебно не е, џабе изгубени 2 часа)
  5.Secret Obsession (2019)- 8/10
  6. Escape Plan: The Extractors 3 (2019) - 9/10
  7. The Hustle (2019) - 10/10
   
  На lola55 и promeneta им се допаѓа ова.
 14. Amaris

  Amaris Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  1.007
  5. The Conjuring 2 (2016) 7/10

  6. Hangover (2009) 8/10
   
 15. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Женски
  1. Maleficent: Mistress of Evil 2 (2019) 10/10
  2. Hustlers (2019) 9/10
   
 16. Luminary

  Luminary Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.807
  Допаѓања:
  31.173
  Пол:
  Женски
  3. True story 5/10
   
 17. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Женски
  3. A very Corgi Christmas (2019) 10/10
   
 18. Luminary

  Luminary Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.807
  Допаѓања:
  31.173
  Пол:
  Женски
  4. Anon 9/10
  5. 6 Underground 10/10
   
 19. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  9.991
  Пол:
  Женски
  8. A Simple Favor 8/10
   
  На HoneyMe му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Dannyz01072017

  Dannyz01072017 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  1. Killjoy
  2. Until Forever
  3. Storm Seekers
  4. Thale
  5. Snapshots
  6. Blue my mind
  7. Wolf Girl
  8. The Champagne Gang
  9. Prehysteria
  10. Jack Squad