babylove овошни кашички

Предизвик за најголемите филмомани (2021)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Dream-Girl, 31 декември 2020.

?

Колку филмови сметате дека може да изгледате во 2020?

 1. Very easy: 50

  26 глас(а)
  43,3%
 2. Easy: 100

  18 глас(а)
  30,0%
 3. Medium: 200

  6 глас(а)
  10,0%
 4. Hard: 300

  4 глас(а)
  6,7%
 5. Very hard: 365

  6 глас(а)
  10,0%
 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.219
  Допаѓања:
  132.927
  Пол:
  Женски
  Целта е да ги набројуваме (воедно и оценуваме) сите филмови што ќе ги гледаме оваа година, од 01.01.2021 до 01.01.2022.
  Филмовите не мора да бидат нови, може да бидат и стари класици.

  И без рецензии бидејќи веќе имаме таква тема. Само набројување и оцена.

  Copyright ©
  @DzingrlakaDzikica

  Седум години по ред темава ја отварам. Барам да ми се даде награда за одржување традиција на оваа тема. :D Се надевам уште долго ќе се дружиме во оваа тема. :lol:
  Ќе се обидам годинава да најдам време за да земам полесен предизвик и да го исполнам. :$
   
  На ALISA0000, Ketchup, Anie93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.219
  Допаѓања:
  132.927
  Пол:
  Женски
  1. My Big Fat Greek Wedding 10/10
   
 3. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  2.268
  Допаѓања:
  15.854
  Пол:
  Женски
  Скоро ич не гледам филмови, па ќе одберам 50 иако не верувам дека ќе изгледам толку :D.
   
  На tinka-mace и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.954
  Допаѓања:
  52.698
  Пол:
  Женски
  Исто. И 10 ќе ми бидат многу. Ама ајде ќе видиме.
   
  На tinka-mace и Hellobeautiful им се допаѓа ова.
 5. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  751
  Допаѓања:
  11.070
  Пол:
  Женски
  1. Wonder Woman 4/10
  2. Vacation 6/10
  3. Greenland 7/10
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.219
  Допаѓања:
  132.927
  Пол:
  Женски
  Со 50 сум и јас :D
  Некако последниве години како да изнагледав многу филмови, се презаситив и сега ич не ми се гледаат. :doh:
   
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 7. magnolija09

  magnolija09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  780
  Пол:
  Женски
  jas okolu 300 ke sum..si gledam po eden recisi sekoja vecer
  vecer go gledav I Still Believe (2020) 9/10
  iako najveke sakam sci-fi, misterii i horor ovoj e muzicki, drama no tazen snimen po vistinski nastan no mi e dopadna
   
 8. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.876
  Допаѓања:
  6.293
  Пол:
  Женски
  Што викате ова да ми биде занимација? :smirk:
  Може, ќе си дадам за цел 50 филмчиња.
   
 9. Anie93

  Anie93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2016
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  2.627
  Пол:
  Женски
  Ќе си ставам 50. Минатава од март до декември изгледав 60тина ама се преценив мислев над 100, затоа сега 50че:D
   
 10. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  6.466
  Допаѓања:
  109.406
  Пол:
  Женски
  Со двајца индијанци една серија не можам ама ај...
  Ќе пробам.


  Вчера Basic Instinct 1992 10/10 (каков филм 50 пати го гледам) :whew:
  Денес The Christmas Chronicles 2018
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.876
  Допаѓања:
  165.036
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Anie93

  Anie93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2016
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  2.627
  Пол:
  Женски
  1. Life happens 6/10
   
 13. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  1.028
  Допаѓања:
  6.909
  Пол:
  Женски
  50 одбрав ама не знам ни толку дали ќе изгледам..
   
 14. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.675
  Допаѓања:
  19.351
  Пол:
  Женски
  Јас годинава ја почнав со филм, така мислам и ќе остани, одбрав 100 па ќе видиме сега :D

  1. Тhe Christmas Chronicles 8/10
  2. Operation Christmas Drop 10/10
  3. Holidate 10/10
   
  Последна измена: 4 јануари 2021
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.876
  Допаѓања:
  165.036
 16. Deva Path

  Deva Path Активен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2020
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Машки
  Од Stanley Kubrick:

  1.
  2001: A Space Odyssey(1968 ) 10/10
  2
  . The Shining(1980) 9.5/10
  3.
  Eyes Wide Shut(1999) 8.5/10
  4.
  A Clockwork Orange(1971) 6.5/10
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  51.222
  Пол:
  Женски
  Јас одбрав 100.
  1. Knives Out 10/10
   
 18. Spit

  Spit Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2020
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Машки
  Одбрав 100
  Ако паднам година на факултет предизвиков е крив.
   
  На WildMk, Oxymoron и astrophile им се допаѓа ова.
 19. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.675
  Допаѓања:
  19.351
  Пол:
  Женски
  4. The Christmas Chronicles 2 8/10
  5. The Knight before Christmas 9/10
   
 20. motojlo

  motojlo Активен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2020
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  216
  Одбрав 200, не верувам дека ќе изгледам толку, ама ај да си се пробам.
  1. The hobbit: An unexpected journey 8/10