1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предизвик за љубителите на серии (2022)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Dream-Girl, 31 декември 2021.

?

Колку серии сметате дека можете да изгледате во 2022?

 1. 10

  36 глас(а)
  37,1%
 2. 20

  22 глас(а)
  22,7%
 3. 30

  12 глас(а)
  12,4%
 4. 40

  5 глас(а)
  5,2%
 5. 50

  22 глас(а)
  22,7%
 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.298
  Пол:
  Женски
  Имавме предизвик само за изгледани филмови, но уште немаме предизвик за серии. Така што од годинава ќе има и предизвик за љубителите на серии.

  Ќе биде принципот на темата ист како за темата за изгледани филмови.

  Целта е да ги набројуваме (воедно и оценуваме) сите серии што ќе ги гледаме оваа година, од 01.01.2022 до 01.01.2023.
  Сериите не мора да бидат нови, може да бидат и стари класици. Предизвикот е само со набројување и оцена.

  Ја избрав опцијата за да изгледам 10 серии оваа година. Па, да видиме дали ќе успеам да го исполнам предизвикот или ќе изгледам и повеќе од тоа. :)
   
  На senjorita-v, Dust и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 2. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.535
  Допаѓања:
  37.499
  Пол:
  Женски
  Баш ми е мило што ќе има ваква тема и за серии. :f:
  Се пријавив со 20. Оваа година скоро стигнав до 20 изгледани серии, се надевам ќе ја исполнам замислата.
   
  На senjorita-v и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.780
  Допаѓања:
  157.112
  Пол:
  Женски
  Ретки се годините ко ќе сум под 50 нови серии, башка тие шо ги гледам како шо излегват нови сезони. Така да мило ми е дека ќе можам со ред да ги пишам тука да не мора на крај на година ко ќе пишам годишни предлози да се малтретирам низ TV time. :D
   
  На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sunshinebabe

  sunshinebabe Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2020
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  6.598
  Пол:
  Женски
  Скромно одбрав 20, иако немам време многу за серии :lol:
   
 5. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.632
  Допаѓања:
  29.208
  Пол:
  Женски
  Јас одбрав 50, иако реално не знам дали ќе имам време за толку but I like to challenge myself :D
   
  На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
 6. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.021
  Допаѓања:
  36.055
  Пол:
  Женски
  Оптимистички, избрав опција 10, иако немам многу време.
  Се надевам дека обврските ќе ми дозволат да го остварам предизвикот.
   
 7. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  51.358
  Пол:
  Женски
  Одбрав 10, ама не сум сигурна и за толку.
  Фала @theowndemon за кратките reviews во другата тема, од таму ќе си бирам серии, гледам дека имаме сличен вкус. :D
   
  На senjorita-v и theowndemon им се допаѓа ова.
 8. Stephen Amell

  Stephen Amell Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  2.307
  Допаѓања:
  26.284
  Одбрав 30. Минатата година изгледав 21 серија (не ги бројам сериите што ми се откажани). Годинава се наведам ќе го исполнам предизвикот.(fingers)
   
  На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
 9. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.780
  Допаѓања:
  157.112
  Пол:
  Женски
  Зато се пишани, мое задоволство. :D
   
  На senjorita-v и crimson им се допаѓа ова.
 10. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.633
  Допаѓања:
  172.198
  Пол:
  Женски
  Одбрав 20 ама дали ќе успеам не знам:D
  Со мојата работа....:yawn:
   
 11. GirlyGirly

  GirlyGirly Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2018
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  697
  1. Yellowjackets 8/10
   
 12. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  8.718
  Пол:
  Женски
  1.Stay close 10/10
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 13. GirlyGirly

  GirlyGirly Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2018
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  697
  2. The end of the f***ing world 7/10
   
 14. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.207
  Допаѓања:
  25.717
  Пол:
  Женски
  1. Yellowjackets 9/10
   
  На plava.90 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. GirlyGirly

  GirlyGirly Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2018
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  697
  3. Dexter:new blood s1 8/10
   
 16. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  8.718
  Пол:
  Женски
  2.How to get away with murder 10/10
   
  На ушко и simoncelicius им се допаѓа ова.
 17. BezglasnaBukva

  BezglasnaBukva Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2015
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  1.952
  Пол:
  Женски
  1.Virgin river 9/10
   
 18. BezglasnaBukva

  BezglasnaBukva Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2015
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  1.952
  Пол:
  Женски
 19. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  51.358
  Пол:
  Женски
  1. Stay close 8/10
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.809
  Допаѓања:
  17.775
  Одбрав 10, иако лани изгледав преку 20. И пола насловите ги заборавив(facepalm) Сега не се улетувам многу. :lol:

  1. Тhe Club (Kulüp) - 8/10