1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлог за автомобил

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Kate89love, 19 април 2018.

 1. Kate89love

  Kate89love Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  25
  Здраво на сите,
  Потребна ми е помош, особено од оние кои се разбираат во коли. Еден другар сака да си купи количе у стил Opel Tigra, ама не е сигурен дали ја сака таа, оти има само две седишта. Му се свига тоа што е кабриолет и спортска, ама верувал дека 4/5 седишта би била идеална и покорисна.

  Ме замоли да ставам на странава за да дознае некои такви слични модели (ниски, спортски, кабриолет коли со 4/5 седишта), па еве пишувам во негово име. Дали имате некоја идеја?
   
 2. bella.s

  bella.s Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2.132
  Допаѓања:
  10.905
  Пол:
  Женски
  Opel tigra е комотна, не е многу мала внатре..нека бара на интернет најубаво ќе си разгледа..едино што ми текнува во моментот спортско а комотно alfa romeo gt..или па mazda miata поскапичка..
   
  На Kate89love му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.887
  Допаѓања:
  19.653
  Пол:
  Женски
  Honda civic 2018 новата.
  5 седишта, спортска, бензинец 185 коња, навигација предобра е колата спие.Спортски модел, кошта околу 25-26k €.
   
  На buba4e89, КикиМаус и Vitaly им се допаѓа ова.
 4. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.615
  Пол:
  Машки
  Ама си скромна. :lol:
   
  На Kate89love и Feminka22 им се допаѓа ова.
 5. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  7.990
  Допаѓања:
  74.873
  audi a3 e intersno modelce sprema parite i godinata neka ja bara
  germanska izdrzliva masina
   
  На mssuniquee и realGirl им се допаѓа ова.
 6. N0NamE

  N0NamE Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  2.131
  Пол:
  Машки
  Само Опел не јас би се потпрел повеќе на VW, Audi, Mercedes, само не наведе до колку пари пошто спомна Опел Тигра сигурно ке купува половно не ново возило јас би одел со овие 3 марки на возила.Ги има во повеќе варијанти како седан, хеџбег, караван, купе, и итн кој пружаат доста добра комоција и вожња, возила кој се имаат покажано како доста издржливи, лесни и евтини за одржување.Во случај на некој посериозен дефект има доста места и луѓе кој се бават со растурање на истите возила каде што ке може да се набават половни делови по прифатлива цена со среќа во потрагата.
   
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.887
  Допаѓања:
  19.653
  Пол:
  Женски
  Не кажа цена горе доле затоа ја пишав колава хахаја плус вреди за секоја пара предобра е за разлика од претходните модели на Хонда.Башка широка е позади мерачки
   
  На Kate89love и Vitaly им се допаѓа ова.
 8. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.107
  Допаѓања:
  149.377
  Пол:
  Женски
  Како сопственик на Хонда можам да кажам дека се покажа како доста издржлива кола..
  На новите Civic цената им е од 21.000 до 30.000
  Но дури и Honda 5dr не ми е доволно спортска. Нашминкана е убаво за спортски изглед, но толкаво колиште никогаш не би го возела како "спортско" ..
  Повеќе би рекла фамилијарна кола за тие што сакаат полу-спортски изглед..
  Тоа за онаа хонда што ја збориш во границите до 25.000 евра..

  Е сега, онаа другата, спортската... Civic type R е 48.000 евра..
  И тука веќе друг муабет може да свртиме:D
   
  На Rebecca_R и Feminka22 им се допаѓа ова.
 9. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.797
  Пол:
  Женски
  Не знам прашањево колку ќе ми се вклопи со темава, ама ај. . .

  Знае некој каде можам да купам навлака за кола, за да ја покривам од сонцево почна топлиот период.
   
  На Marko-MArince и Kate89love им се допаѓа ова.
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.887
  Допаѓања:
  19.653
  Пол:
  Женски
  Хондата секогаш била издржлив автомбил и мене лично посче Ауди кое секогаш ми е на прво место Хондата е одма посче него.Убава вожња, акомодитен, опрема ова она.Не се за потценување Јапанците.
   
 11. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.035
  Допаѓања:
  54.966
  Пол:
  Женски
  Ова другар ти што сака да го купи е за да се направи фраер, не дека колава е практична. Било која кола од овој тип, особено кола со две седишта е океј да купиш ако веќе имаш кола со 5 врати.

  Кога купуваш кола не е само да кажеш ја сакам тоа и тоа, пример ја сакам ауди R8, ама тоа ако си праиме муабет.
   
  На Dust и Belabelinakinder им се допаѓа ова.
 12. N0NamE

  N0NamE Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  2.131
  Пол:
  Машки
  Во Autolux на излез од Автокоманда провери и во Autolider би тревало да има.
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 13. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.797
  Пол:
  Женски
  Фала
   
 14. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.672
  Пол:
  Машки
  Лада Нива, озвучење и топ ќе биде.
   
  На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kate89love

  Kate89love Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  25
  ХАХАХАХАХ и добро сеа го нападна другар ми... да понудиш некое решение?
   
 16. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.035
  Допаѓања:
  54.966
  Пол:
  Женски
  Не го напаѓам, кажувам мислење.

  Инаку кажи цена, кажи што конкретно сака и можеби ке имам поинакво мислење.
   
 17. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.797
  Пол:
  Женски
  Порачав од интернет, сепак ти благодарам :)
   
 18. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  2.745
  Пол:
  Женски
  Кој се разбира повеќе во автомобили, да му пишам во ЛП?
   
  На Mr.Lover и your-girl.-.friend им се допаѓа ова.
 19. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  478
  Пол:
  Машки
  Пиши, се ќе ти објаснам до детал. Автомобилизмот мие опсесија.
   
  На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Опел корса, бензин (покасно стави си плин).
  Нема каиши ланец има, предна влеча, троши минимално посебно на плин, најдостапни делови.
   
  На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.