Предлог за автомобил

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Kate89love, 19 април 2018.

 1. st2007

  st2007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  678
  Пол:
  Женски
  Не е многу активна темава ама да си пробам среќата. Што би препорачале за жена,значи сакам мала кола ама да е со 4 врати. Што е економично, во смисла на одржување? Да не ме кошта еден дефект или една гума пола од платата.
   
 2. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  Opel Corsa, VW Polo, Toyota Yaris или Aygo, Peugeot 107/108, Fiat Punto, Nissan Micra.. Опел Корса е нај ефтин за одржување, гледај да е бензин само или комбинација со плинче имаш и делови достапни.
   
  На stetoskop, cresa-jagoda и st2007 им се допаѓа ова.
 3. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  2.109
  Пол:
  Женски
  Последно бев заангажирана околу автомобили и сите ми препорачаа голф, сеат или шкода. Ефтини се, не трошат многу, деловите исто им се достапни и плус на изглед убави и мали таман "женски" да можеш секаде да се пикнеш за паркинг.
  Мн.ми се допаѓа и мерцедес(незнам која класа беше, б или ц) од оние малецките до четири врати ама малку поскапи за оддржување се.
   
  На st2007 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 4. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.115
  Допаѓања:
  7.919
  Пол:
  Женски
  Нарачавме Тојота Јарис. Од салонот ми рекоа стасува за максимум 3 месеца.
  Некој да не има искуство колку е просечно за нова кола да се чека? Има шанси да ја добиеме за месец или некој ден пред 90 дена ќе биде? :D
   
 5. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  Можи и порано да стаса бидеќи Јарисот се произведува во Франција т.е во Европа. Одличен избор, со здравје да се вози и пушти слика. :D
   
 6. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.115
  Допаѓања:
  7.919
  Пол:
  Женски
  Фала многу :wasntme:
  Од одличен избор, најефтина беше :D а и сега возам Матиз, не би одела на поголемо.
  Ако заглави 3 месеца, ќе стаса за роденден, па ќе пишам на сликата маж ми ми купи кола за роденден :rofl:
   
  На Волшебникот му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Martinka bt

  Martinka bt Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2016
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Мислење за опел мерива доколку вози некоја
   
 8. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  Бараја со 1.7 CDTI со Isuzu мотор или било кој бензинец. Во однос на класата добро возило е т.е фамилијарно.
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Машки
  Не би ти ја препорачал. Голема е и троши.
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  За фамилијарна кола потрошувачката ич нее голема, правиме муабет за 1.7 CDTI од Isuzu. Ако ја земи бензинец тогаш е нормално да биди поголема потрошувачката . За голема кола е тро голема ама напред имаш добра прегледност. Ако е почетник ќе и биди потешко за враќање назад/паркирање другото е ок.
  Град: 6.5
  Отворено: 4.4
  Комбинирано: 5.2 еве 5.5 нека биди преку сила.
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  @Spidy стаса ли Јарисот? :D Пушти некое сликче да го видиме јапонецот со францускa крв :D:)
  Можеш да се зачлениш и на ФБ групата Toyota & Lexus Club Macedonia бидеќи сега си или сте со сопругот дел од JDM и да го претсавиш и таму возилото :):D
   
 12. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.115
  Допаѓања:
  7.919
  Пол:
  Женски
  Дури во февруари... :^) не знам дали е заради празнициве, или што се дешава, ама ептен ќе касни. Ај за роденден ќе ми стаса да се порадувам :)
   
  На cresa-jagoda и Волшебникот им се допаѓа ова.
 13. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
  Тојота пред некое време ја претстави новата генерација на Јарис па можно е до тоа да касни , највероватно фокусот е насочен на фабриката која мора да гиги прилаго измените за да можи да се произведува и новата генерација. Штом ти рекле во Февруари ќе стаса. :)
   
 14. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.115
  Допаѓања:
  7.919
  Пол:
  Женски
  Па рекоа дека 2019 е моделот, само сега ќе и биде производство 2020. Требаше до 31.01 а сега ми рекоа до 15.02. Реално многу ќе ми значеше порано да ја земев, со детето сега само се координираме со една кола. Кога веќе ќе фати 15 февруари, а од 1ви март треба да почне во градинка, не ми значи што ќе касни. Кога стаса, тогаш.
   
  На cresa-jagoda и Волшебникот им се допаѓа ова.
 15. spacegirl92

  spacegirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  281
  Пол:
  Женски
  Mercedes A170, каков им е моторот, се кварат ли лесно?
   
 16. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.434
  Допаѓања:
  136.691
  Пол:
  Женски
  не.
   
 17. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Машки
  Кој мотор поточно?
   
 18. spacegirl92

  spacegirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  281
  Пол:
  Женски
  1.7 CDI
   
 19. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Машки
  Година на колата?
   
 20. spacegirl92

  spacegirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  281
  Пол:
  Женски
  2002