1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлог за брак

Дискусија во 'Свадба' започната од Dijana, 11 ноември 2009.

  1. busybee

    busybee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2020
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    1.853
    Пол:
    Женски
    Зависи се до жената.
    Пример мене многу би ми било глупо да е на некое туристичко место или сред мол, публика да има. Повеќе би сакала у кревет сабајле да ме запроси него така срам да ми биде.
    Место каде се запознавте, место каде прв пат бевте на дејт, место каде нешто монументално се десило во вашата врска.
    Можеш да направиш како албум со ваши слики низ годините и на последната да го залепиш прстенот. Мислам дека е убава идеа, ќе ве врати на моментите кога сте биле најсреќни.
    Ама сепак секоја жена е различна, некоја сонува да биде запросена пред публика, некоја не.
    Мислам дека најубаво е да се советуваш со некоја нејзина добра другарка и таман ќе ја натераш другаркава да ја однесе девојка ти на некој маникир. Убави да и се ноктињата коа ќе го слика прстенот хаххаха
     
    На sj *O*, Осе, Ekstaza и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    41.821
    Пол:
    Женски
    Знам шо не сакам: Охрид - Канео, за Нова година пред 350 луѓе, за Валентајн со свеќички наредени во форма на срце и ружи на кревет, туристички места, за роденденот поклон прстен, пред цела фамилија и друштво итн.
    Еве некоја идеја: планина, на некое мирно и тивко местенце, на некој балкон со убав поглед. Само вие двајца, природа, винце.
    Индивидуално е, ти ја познаваш каков тип на човек е, секој си сака различни работи.
    Среќно (fingers)
     
    На Milobebence, GirlLove, sj *O* и 8 други им се допаѓа ова.
  3. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.962
    Допаѓања:
    8.699
    Пол:
    Женски
    На планина или покрај некој водопад. Другото е безвеза..пред куп луѓе.
     
  4. LanaDelRey♡

    LanaDelRey♡ Активен член

    Се зачлени на:
    21 март 2022
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Сите ве прочитав сабајлево. Браво за креативните дечковци, многу убави запросувања прочитав.

    Летото на одмор ме запроси, но во хотелската соба, само ние си бевме, не беше јавно. Претпоставував дека ќе ме запроси да сум искрена зошто многу сакаше баш на Миконос да одиме и никако на друго место.
    Кога бевме на прв одмор како студенти, во ресторан пред нас имаше јавно запросување. Искоментирав дека ми се допаѓа вака запросување покрај море, само малку поприватно да е, но во замисла дека сакам да е на Миконос или Санторини, некако романтични ми се. Или некаде во Италија. Не очекував дека толку години го памтел тоа, но ми ја исполни желбата.
    Се договорил со вработените во хотелот додека сме на ручек, да организираат се во собата, ружи, шампањ, десерт. Прекрасно беше. Ние веќе и си купивме заеднички стан некој месец пред одморот, ова беше само официјализирање. Кажав да, после падна celebration sex. Пишавме пораки на нашите дека кажав да, објавив слика со прстенот и цела вечер исклучив социјални мрежи за да уживаме во моментот. Мило ми е што не го направи тоа во јавност. Преубаво си поминавме, само јас и тој.
     
    На Ambitious, Victorian, AlchinovaR1979 и 12 други им се допаѓа ова.
  5. Осе

    Осе Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2020
    Пораки:
    2.636
    Допаѓања:
    7.555
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно вашево ми е поубаво отколку со публики.. :)
     
    На molikaMk, prashinka и LanaDelRey♡ им се допаѓа ова.
  6. Hecate

    Hecate Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2022
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    946
    Пол:
    Женски
    Јас очекував да ми предложи брак не беше ништо посебно ниту со некои фешти. Кога дојде само ми рече јас овој пат не се враќам во Русија без тебе и извади прекрасен прстен и секако јас веднаш прифатив прекрасно беше.
     
    На tambelina, CatLoverr, GirlLove и 4 други им се допаѓа ова.
  7. poi

    poi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2019
    Пораки:
    1.189
    Допаѓања:
    2.389
    Пол:
    Женски
    Дечко ми не е романтична душа и се плашам како ќе го изведе ова еден ден. Се надевам ќе има нечија помош кога ќе дојде тој ден. :lol::lol: Би сакала огномет, ружи, свеќи... Немам точна замисла, но било што што ќе биде романтично и посебно. Може, но и не мора да сме сами, само да не е пред голем број непознати луѓе. :inlove:

    Всушност, кога ќе размислам, може да биде дента на одбраната на дипломска. Би било интересно и баш временски прикладно (во однос на годините). Дупла среќа во еден ден.
     
    Последна измена: 28 октомври 2022
    На Космонаут му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sweet dreams **

    sweet dreams ** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2023
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    949
    Пол:
    Женски
    Би сакала да се потруди околу запросувањето да биде романтично, баш сега ми прати другарка видео како ја запросува дечкото :inlove: предобро смислено 8-|им посакувам се најубаво! :l:
     
    На Космонаут, cresa-jagoda, poi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Snowflake99

    Snowflake99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2022
    Пораки:
    1.447
    Допаѓања:
    5.710
    Пол:
    Женски
    Останав бремена, па очекував дека кај и да е ќе ме запроси после тоа. :)
    Пред тоа веќе зошто бевме заедно 7 години, сме разговарале, сакавме да почекаме уште 2-3 години, но може и поубаво ни излезе вака.
    Прстенот многу беше погоден по мој вкус. Ме викна да одиме на вечера, наводно да прославиме за бременоста, да било како дејт. Не бев сигурна дека тогаш ќе ме запроси, но очекував.
    Во ресторанот немаше многу гости, се зачудив, но не загледав кој се има, седнавме во надворешниот дел, а таму немаше никој, внатре само неколку маси видов со луѓе. Биле нашите пријатели викнати и родителите. Ме запроси тогаш, другарка ми снимаше се и ни остана како спомен видеото, убаво беше испланирано. :inlove:

    Да не било ова со бременоста, ми кажуваше дека планирал на некој летен одмор да биде на една дестинација што секогаш сме сакале да ја посетиме. Но, добро, сепак се потрудил, се беше убаво, прстенот многу ми го погодил по вкус, сепак по седум години врска, ме научил што сакам. :)
     
    На Ambitious, AlchinovaR1979, molikaMk и 6 други им се допаѓа ова.
  10. AneSk

    AneSk Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    410
    Допаѓања:
    1.130
    Пол:
    Женски
    Pred 8 godini vo Ohrid na kaneo pa se pogodija edna grupa kinezi vo toj moment pa ne iznaslikaa i ni cestitaa- se nadevam deka bese cestitka ne razbiram kineski, a moze i me predupreduvale da ne prifakam ama koj mi e kriv sto ne razbiram sto zborat ;) :rofl:
     
    На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.809
    Пол:
    Женски
    На одмор во Грција, и тоа на датум што имаше посебно значење за мене. Во ресторан на сама плажа на зајдисонце. Го замоли келнерот да не слика додека застанам што да видам он клекнат со прстен во рака. :inlove: