1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлог за комбинацијава!

Дискусија во 'Канта' започната од Call.me.oldfashioned, 30 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Call.me.oldfashioned

  Call.me.oldfashioned Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Вака, јас сум ептен избезумена и не знам што да правам. Имам една откачена комбинација па би сакала да слушнам мислење од вас со што мислите дека треба да ја искомбинирам (накит, чевли и др.)
  Ако има поголемо интересирање за темава може да ставате и вие парчиња облека кои не знаете како да ги искомбинирате ;) Еве ја мојата луда комбинација;
  http://www.google.com/imgres?imgurl...=131&ty=157&page=1&ndsp=19&ved=1t:429,r:2,s:0

  http://www.google.com/imgres?imgurl...x=87&ty=128&page=1&ndsp=21&ved=1t:429,r:6,s:0
   
 2. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  Има ваква тема! Ќе ти ја затворат оваа.
  Инаку премногу линии, барем само црвено да беше здолништето...
  Предлог ми е, бела маица обична со деколте, на прерамки и црвени чевли. позз
   
 3. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Мене не ми се допаѓа вака. Д беше здолништето само црвено, или палтото само црно ок ке беше.
  Претерано е. А се што е претерано е невкусно.
   
 4. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Ваква тема има!
  Инаку, со еден збор, премногу линии!!!
   
 5. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
 6. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  или во “Како да искомбинирам“ пиши...
  лично мене воопшто не ми се свиѓа комбинацијава
  а темава под клуч -.-
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Комбинацијава не е луда, одвратна е, мене барем. Јас ова за 1ви април би го облекла за да изигрaвам луда.
  Едното со другото ми е неспоиво. За темава да не се повторувам, кажаа над мене.
   
 8. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  не ми се допаѓа се согласувам потполно со rainbow ;)
   
 9. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Темата е заклучена бидејќи е дупла.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.