Предлог за шијачка на фустан

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Viiiiip, 25 април 2010.

 1. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  134
  штипјанки, кочанчанки ај ве молам и вие кажете некоја шивачка од овој крај :)
   
 2. Eli92

  Eli92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Можеби доцна ти кажувам, за шијач, јас би ти го препорачала Данчо од Нерези. Распрашај се ќе ти објаснат кој е он и каде се наоѓа. Он и го шиеше „Армани“ фустанчето на Каролина за Евросонг. :lol: Пријател е на моите родители и затоа знам дека супер шиe

  А колку чини од прилика шиењето кај него?? =))))
   
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  Данчо oд Нерези и останатите шијачите кои ги следи добар глас се закажани до средината на јуни најмалку. Полуматури, матури, апсолвентски, свадби... дива лига е, има тепачки за шиење фустан. Поради преголемиот избор на фустани во градов (иронично нели) и поради тоа што во одредени продавници кај што има избор мислат дека ние сме западни европејци и џебовите ни се преполни па фустаните се над 10 илјади обичните, епа затоа слободна шијачка одвај се наоѓа.
  Така да ако некој е на свадба во септември треба да побрза :)
   
 4. Eli92

  Eli92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Годинава сум матуранта и искрено несакам да шијам фустан ама изгледа ќе морам затоа што неможам да најдам по продавниците нема избор а тие што ги има се ужасни според мене, а за цената и не е толку проблем ако е квалитетен ама сите добро знаеме колку се всушност квалитетни фустаните кај нас......
   
 5. JasminaDani

  JasminaDani Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0

  Ке можеш ли да ми дадеш број ако имаш од нив, сакам да шијам фустанче и ми треба некој што си ја знае работата :) Гледам дека си мн. задоволна од нив и баш ке се израдувам ако сошијам фустанче како што си замислувам ......
   
 6. Buubica

  Buubica Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  245
  И јас си имав мака со шиењето фустани..или ќе ми го утнат, или нешто нивно ќе си додадат абе што да ви кажувам..катастрофи..кој од кој! Да не коментирам дека за матура отидов кај позната дизајнерка као демек за посигурно ми искочи едно чудо од фустан, од што беше таа во брзање внатре нит порабено нит собрано некако тоа со виси па шиј го прслукот за фустанот да не паѓа па мисли какви кондури пошто од замислата за фустан бел ми испадна благо црн..а да не зборам дека платив 250евра!! :@ :@

  Е после тоа за една свадба слушнав за една шивачка малтене маалска, не зима повеќе од 800 денари за фустан, и нацртав, и однесов, 2 пати на проба бев и имав готов фустан! И искрено сум презадоволна. Женичкава кај Нова школото работи и си ја знае работата! наравоучение не се летајте по имиња познати пошто кај маалска шивачка е поверојатно и побрзо да завршите работа и за многу помалце пари!
  Еве и две слики од фустанот што го сошив кај нејзе
   

  Прикачени фајлови:

  На Hiii, eli25, vanilla-sky и 5 други им се допаѓа ова.
 7. JasminaDani

  JasminaDani Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Аko можеш да ми го дадеш бројот баш супер, јас сум од железара и ќе ми одговара блиску ми е :)
   
 8. princesssss

  princesssss Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  5
  eeeeeee pa ke moze li brojot da ni go pises??????plsss
  [mod-kirilica:1m2vcobw][/mod-kirilica:1m2vcobw]
   
 9. vasilija.vase

  vasilija.vase Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0


  може бројчето во лп :) однапред благодарам...позз
   
 10. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.091
  Луѓе кога шиете нешто од кај купувате материјал?
   
 11. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  1.607
  Пол:
  Женски
  Јас најчесто од женски пазар,најголем избор има,а исто така и во матекс има и во гтц
   
 12. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  Јас последен пат од чаршија земав, супер избор имаше и многу помодерни и поубави бои него од пазар.

  А Матекс кај е?
  И во гтц мислите на она најгоре така? Негде пред Елит.
   
 13. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.091
  Па да , тој Маткес во ГТЦ , го знам и јас, ама нема баш избор. Има доста класични материјали, ако ти треба да шиеш некое деловно одело на пример, али така нешто младешки, шаренко, не се наоѓа баш.
   
 14. vanilla-sky

  vanilla-sky Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
   
 15. Asja

  Asja Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  250
  Допаѓања:
  581
  Пол:
  Женски
  прекрасни матерјали имате кај BC-то у БитПазар..а за шиење,јас за матура си шиев кај една маалска тука во чаир,оти ми ај пофалија многу..и стварно си ја знае работата..ми се допадна многу начинот како шие..презадоволна сум..она се вика Фатка,и ако некој сака би и го пратил бројот нејзин по лп..
   
 16. Miss.Waldorf

  Miss.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  16
  Од Скопје незнам многу ..
   
 17. Buubica

  Buubica Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  245
  Девојки знам дека многу ме прашувавте за бројот на таа шивачката што ми го шиеше мене фустанот 2-3 страни поназад али отишо је у неповрат. Ај што сме го изгубиле туку и неможеме да го најдеме пак со мајка ми. Единствено што може да ви помогнам е дека живее и работи одма до гимназијата Нова 2-3 куќи подоле распрашајте се комшиите нејзини сигурно ќе знаат да ви посочат која е точно куќата.
   
 18. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  јас сум шиела фустан за свадба и сум презадоволна баш ми го направи како што сакам една шијачка во Карпош 4 во Трговскиот Центар Антико, но незнам точно како се викаше ниту жената ниту дуќанот каде што шиешее. Ако сакаш си бираш од таму матријали , ако не можеш ти да и однесеш, ти зема мерка и кажуваш каков сакаш модел и на крај излегува Супер :) барем јас сум многу задоволна досега како ми ѓи има направено фустаните ... ;)
   
 19. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  333
  Таа што мене ми шие фустани, ми зема не повеќе од 1000 денари од фустан. Никогаш не ми згрешила со ништо, како ќе и покажам на слика - така. :)
   
 20. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  Материјалите си ги купувам од чаршија има поквалитетни него на женски пазар ама и малце поскапи се и после ги носам кај шивачката Розе во Мавровка. Нема шанси да ти згреши ако и објасниш убаво што сакаш ;)