Предлог за шијачка на фустан

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Viiiiip, 25 април 2010.

 1. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  1.840
  Пол:
  Женски
  Јас одам кај Блага
   
 2. mace14

  mace14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2014
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  26
  Ако може контакт број да ми кажиш?
   
  На Macito007 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bella21

  bella21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  13
  Каде можам да најдам шивачка во Кисела Вода?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  700
  Допаѓања:
  436
  Јас шиев кај една од Велес , доаѓа кај тебе дома за проби за мерка за се
   
 5. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Девојки, дали знаете која цена е тулот?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  700
  Допаѓања:
  436
  Незнам цена ама не е скап воопшто
   
  На ..barbie.. му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Ќе може ли да ми препорачате добра шнајдерка која прави покомплицирани корекции ?Фустанот кој ми се допаѓа ми е доста широк, а горниот дел е корсет на шнирање, па доколку некоја од вас има позитивно искуство, ја замолувам да сподели.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.308
  Допаѓања:
  3.101
  Пол:
  Женски
  Не е повеќе од 300 денари метро
   
 9. camsgirl

  camsgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Девојки ми треба телефонски број од шнајдерката Лиле од Ѓорче Петров. Дали го има некоја да ми го даде?
   
 10. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  307
  На женски пазар е 100-200ден метро
   
 11. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Дали може и мене линк да ми пратите од Билјана?

  Каде се наоѓаат? и број или линк за контакт?

  Може ли број од Вики или фв страна ,бројче?
   
  Последна измена од модератор: 5 август 2019
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  700
  Допаѓања:
  436
  Немам, имам само бројче
  Јас не бев задоволна од неа ако за истата збориме
   
 13. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Дали знаете Бутик Дива во ГТЦ дали наплаќа скапо за шиење на фустан?
   
 14. CherryBerry

  CherryBerry Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  61
  Може бројче да ми пишеш? :)
   
 15. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  5.260
  Пол:
  Женски
  Повеќе инфо ќе може ли за таа женичка. Дали добро работи, и како е со цени отприлика. Доколку има фб пиши ми да ја најдам за да и ги видам изработките.
   
 16. Simon_ka

  Simon_ka Нов член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Здраво девојки!
  Ми треба шивачка во Скопје што знае, ама навистина знае да шие фустани без да изгледаат како сама да сум го шиела, без криви рабови што набираат и конци што штрчат на сите страни. Имам специфична градба и важно ми е шивачката да знае да изработи корсет за поголеми гради и да ми предложи крој според моето тело. Не сакам комплициран фустан, но важно е убаво да е скроен.
  Ве молам пишете ми број од Билјана( автокоманда) , гледам дека е фалена на форум или некоја друга ако имате да ми препорачате.
  Супер би било и некоја слика да ми пуштите ако сте задоволни од некоја шивачка.
  Поздравче
   
 17. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  5.260
  Пол:
  Женски
  Ич не се лажи да одиш кај Билјана, јас шиев таму отидов со една слика, а се вратив со сосема друг фустан.. Воопшто не бев задоволна од неа..
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Simon_ka

  Simon_ka Нов член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Ми изгледа примамливо готов фустан за еден ден :) ама штом има и лоши искуства...:^)
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Scorpio87

  Scorpio87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2016
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  Предлог за шивачка во Центар или Аеродром, имам материјал од мојата свадба, сега ќе бидам гостин на блиска свадба. Бремена сум и ми треба некоја што нема премногу да ме малтретира со проби или со докупување нешто освен материјал.
   
 20. vavg_h

  vavg_h Нов член

  Се зачлени на:
  18 септември 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Дали ке можи да ми предложите шијачка од Скопје што прави убави фустани и не зема мн скапо? Не знам и дали прашањево е за тука но што мислите за овој модел колку би ме чинело?
   

  Прикачени фајлови:

  На Simonss2 му/ѝ се допаѓа ова.