1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлог за шијачка на фустан

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Viiiiip, 25 април 2010.

  1. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    Каков материјал препорачувате за вакво фустанче?
     

    Прикачени фајлови:

    • 567857.jpg
      567857.jpg
      Големина на фајлот:
      139,3 KB
      Прегледи:
      655
  2. Godde5s

    Godde5s Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    Женски да не знаете каде можам да најдам во Битола или во Скопје материјали за шиење бунда,значи крзно и такви подебели за зимско палто ми требаат?фалааа :$
     
  3. macika1

    macika1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Devojki, so decko mi zakazavme termin na 16 ti vo maticno, mi treba fustan (ne vencanica tuku vecerna maxi toaleta) POD ITNO, niz gradov setav i se e katastrofa cenite se visoki a fustanite se od poliester i ne se nisto osobeno, imam ideja za model pa ve molam da mi preporacate snajderka sto znae da skroi i sosie fustan so iskustvo i normalno cenata da ne nadminuva od 2000/3000den. Poveke bi investirala vo materijalot dokolku znam deka zenata si ja znae rabotata i go dobijam modelot kakov sto go zamisluvam.
    So Roze razgovarav denes od Mavrovka i mi se vidi taka taka ...kazete mislenje za ostanatite zeni sto sijat vo mavrovka ili na dr mesta vo gradov,
    Inaku kolku za informacija mi se dopagja modelot od 2004 Bridal kolekcijata na Vera Wang sto go nosi Beyonce na videoto Best thing I never had (ne vencanicata, tuku toj pri krajot na videtoto, ivory boja sto e...)
    Vi blagodaram odnapred,
    cekam da predlozite nekoj...:(
    [mod-kirilica:2w5g7b0q][/mod-kirilica:2w5g7b0q]
     
  4. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Збориш за ова?
    [​IMG]
    Многу е едноставна и лесна за шиење, ништо не е комплицирано, зашто не побараш кај маалски шијачки некои? А ја фалеа тука на темава Розе од Мавровка, прочитај поназад.
    А и ти кажувам не пребирај многу тоа е за 2 недели речиси а периодов има премногу свадби, шијачките не се баш слободни.
     
  5. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    ИСто една жена во Автокоманда, ја спомнуваат на претходните страници шиела многу добро и ефтино
    Ако сакаш нејзино бројче пиши лп ќе ти го кажам
     
  6. macika1

    macika1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Росонерка, да за тој фустан зборам, за Розе прочитав, вчера зборев со неа и рече дека ке ја направи за 1800 ден, со објаснување дека баш затоа што е едноставна и со свила бара посебно внимание во смисол да не набираат шавовите од страна на пример, или што знам изразот кај градите и делот со тенката свила итн... (причините за комплицираноста се од мој аспект таа само направи гримаса за сложеноста, наводно ако беше како што се овие во моментов тренди таков шиеше во истиот момент кога влегов во дуќанот: горе корсет под гради појас и надоле набран материјалот до доле со или без прерамка демек ке беше пониска цената бидејки поедноставни се за шиење и помалку се гледаат пропустите) да не должам ... Бројот на таа од Автокоманда не е наведен, нека го пише некој ако го има ...благодарам
    А за маалска шивачка имам моја кај која имам шиено мн работи и која работи одлично но е зафатена во следните 2 месеци со две свадби што подразбира 2 венчаници и фустани за мајките сестрите и деверушите итн... така да...
     
  7. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    macika пратен ти е бројот
     
  8. macika1

    macika1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    da da proveriv, ti blagodaram
     
  9. soncicko

    soncicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    73
    ако сакаш бројчето да ми го пратиш и на мене
    благодарам однапред
     
  10. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Мој предлог ти е кај шијачката кај што шиев јас од матура, до свадба на тетка ми, и не само јас сите роднини кај неа шиеја жената ше феноменално од 1500-2000 се движи, ама ств прекрасно работи, се вика Цеце и работи во аеродром, во зградите спроти мекдоналц, а точно спроти неа има Стокомак, нема утка, ако сакаш отиди, нема да се разочараш сигурна сум :)
     
  11. taci88a

    taci88a Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0

    Ај и за мене бројче од женава :) фала
     
  12. unikat

    unikat Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    ke moze i mene broevi i od ovaa sivacka i od taa od avtokomanda, roze...koja i da ste zadovolni ? tnx
     
  13. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    97.984
    Пол:
    Женски
    Општи прашања

    Едно прашање за феминките од Куманово-предлог за некоја добра шнајдерка м?
     
  14. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    Феминки од Охрид и Струга ај предложете ми некоја добра шивачка на корсети.....реков да си прашам со време зошто се ке биде полно до матура, па после да не си ја чукам главата :lol: :*
     
  15. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Знам дека малку касно се приклучувам кон темава ,но дали ќе може да го добијам бројчето во лп???Однапред ти благодарам :)
     
  16. soncicko

    soncicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    73
    Ako moze i na mene broj
     
  17. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.214
    Пол:
    Женски
    девојки ај предлоќете ми шијачка на фустан од велес некоја добра
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Вале од Којник,ако сакаш број од неа, можам да ти пишам по ЛП.
     
  19. kate89

    kate89 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.562
    Пол:
    Женски
    Девојки шиел ли некој кај некоја Оле од Козле и како е со цени?Дали сте задоволни?
     
  20. Tanjich

    Tanjich Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    64
    Може ли да ми препорачате некоја шнајдерка (ако е од искуство уште поубаво :P ), за шиење фустан за матура. Без креирање, бидејќи јас ќе си однесам слика... Само да не биде цената 100 ева и нагоре... (инаку од скопје сум :) )