Предлог за шијачка на фустан

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Viiiiip, 25 април 2010.

 1. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  3.078
  Пол:
  Женски
  Каков материјал препорачувате за вакво фустанче?
   

  Прикачени фајлови:

  • 567857.jpg
   567857.jpg
   Големина на фајлот:
   139,3 KB
   Прегледи:
   653
 2. Godde5s

  Godde5s Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  Женски да не знаете каде можам да најдам во Битола или во Скопје материјали за шиење бунда,значи крзно и такви подебели за зимско палто ми требаат?фалааа :$
   
 3. macika1

  macika1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Devojki, so decko mi zakazavme termin na 16 ti vo maticno, mi treba fustan (ne vencanica tuku vecerna maxi toaleta) POD ITNO, niz gradov setav i se e katastrofa cenite se visoki a fustanite se od poliester i ne se nisto osobeno, imam ideja za model pa ve molam da mi preporacate snajderka sto znae da skroi i sosie fustan so iskustvo i normalno cenata da ne nadminuva od 2000/3000den. Poveke bi investirala vo materijalot dokolku znam deka zenata si ja znae rabotata i go dobijam modelot kakov sto go zamisluvam.
  So Roze razgovarav denes od Mavrovka i mi se vidi taka taka ...kazete mislenje za ostanatite zeni sto sijat vo mavrovka ili na dr mesta vo gradov,
  Inaku kolku za informacija mi se dopagja modelot od 2004 Bridal kolekcijata na Vera Wang sto go nosi Beyonce na videoto Best thing I never had (ne vencanicata, tuku toj pri krajot na videtoto, ivory boja sto e...)
  Vi blagodaram odnapred,
  cekam da predlozite nekoj...:(
  [mod-kirilica:2w5g7b0q][/mod-kirilica:2w5g7b0q]
   
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  Збориш за ова?
  [​IMG]
  Многу е едноставна и лесна за шиење, ништо не е комплицирано, зашто не побараш кај маалски шијачки некои? А ја фалеа тука на темава Розе од Мавровка, прочитај поназад.
  А и ти кажувам не пребирај многу тоа е за 2 недели речиси а периодов има премногу свадби, шијачките не се баш слободни.
   
 5. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  3.078
  Пол:
  Женски
  ИСто една жена во Автокоманда, ја спомнуваат на претходните страници шиела многу добро и ефтино
  Ако сакаш нејзино бројче пиши лп ќе ти го кажам
   
 6. macika1

  macika1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Росонерка, да за тој фустан зборам, за Розе прочитав, вчера зборев со неа и рече дека ке ја направи за 1800 ден, со објаснување дека баш затоа што е едноставна и со свила бара посебно внимание во смисол да не набираат шавовите од страна на пример, или што знам изразот кај градите и делот со тенката свила итн... (причините за комплицираноста се од мој аспект таа само направи гримаса за сложеноста, наводно ако беше како што се овие во моментов тренди таков шиеше во истиот момент кога влегов во дуќанот: горе корсет под гради појас и надоле набран материјалот до доле со или без прерамка демек ке беше пониска цената бидејки поедноставни се за шиење и помалку се гледаат пропустите) да не должам ... Бројот на таа од Автокоманда не е наведен, нека го пише некој ако го има ...благодарам
  А за маалска шивачка имам моја кај која имам шиено мн работи и која работи одлично но е зафатена во следните 2 месеци со две свадби што подразбира 2 венчаници и фустани за мајките сестрите и деверушите итн... така да...
   
 7. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  3.078
  Пол:
  Женски
  macika пратен ти е бројот
   
 8. macika1

  macika1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  da da proveriv, ti blagodaram
   
 9. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  71
  ако сакаш бројчето да ми го пратиш и на мене
  благодарам однапред
   
 10. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  719
  Допаѓања:
  266
  Мој предлог ти е кај шијачката кај што шиев јас од матура, до свадба на тетка ми, и не само јас сите роднини кај неа шиеја жената ше феноменално од 1500-2000 се движи, ама ств прекрасно работи, се вика Цеце и работи во аеродром, во зградите спроти мекдоналц, а точно спроти неа има Стокомак, нема утка, ако сакаш отиди, нема да се разочараш сигурна сум :)
   
 11. taci88a

  taci88a Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0

  Ај и за мене бројче од женава :) фала
   
 12. unikat

  unikat Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  ke moze i mene broevi i od ovaa sivacka i od taa od avtokomanda, roze...koja i da ste zadovolni ? tnx
   
 13. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.483
  Допаѓања:
  69.130
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Едно прашање за феминките од Куманово-предлог за некоја добра шнајдерка м?
   
 14. m3a3c3a3

  m3a3c3a3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  257
  Феминки од Охрид и Струга ај предложете ми некоја добра шивачка на корсети.....реков да си прашам со време зошто се ке биде полно до матура, па после да не си ја чукам главата :lol: :*
   
 15. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  504
  Знам дека малку касно се приклучувам кон темава ,но дали ќе може да го добијам бројчето во лп???Однапред ти благодарам :)
   
 16. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  71
  Ako moze i na mene broj
   
 17. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.310
  Допаѓања:
  11.928
  Пол:
  Женски
  девојки ај предлоќете ми шијачка на фустан од велес некоја добра
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
  Вале од Којник,ако сакаш број од неа, можам да ти пишам по ЛП.
   
 19. kate89

  kate89 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  1.364
  Пол:
  Женски
  Девојки шиел ли некој кај некоја Оле од Козле и како е со цени?Дали сте задоволни?
   
 20. Tanjich

  Tanjich Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  64
  Може ли да ми препорачате некоја шнајдерка (ако е од искуство уште поубаво :P ), за шиење фустан за матура. Без креирање, бидејќи јас ќе си однесам слика... Само да не биде цената 100 ева и нагоре... (инаку од скопје сум :) )