Предлог за шијачка на фустан

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Viiiiip, 25 април 2010.

 1. Tanjich

  Tanjich Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  64
  Anybody? :?: :?:
   
 2. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.184
  Од Прилеп некоја добра шијачка да ми препорачате ако знаете?
   
 3. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  И мене ми треба шивачка,од Скопје.Сакам да шијам долг фустан,ама не ми се даваат 100 евра за шиење,некоја добра и до фина цена :lol:
   
 4. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.736
  во Буњаковец трговскиот центар има една шивачка Весна
  салонот се вика Зеко :)
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  540
  Јас ќе шијам во Марино. Може е далеку но е многу ефтина и убаво шие.На сестра ми за матура и соши многу убав фустан и тоа за џабе пари. Кој сака нека пише ќе му пратам ЛП со нејзиниот број
   
 6. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  1.115
  Пол:
  Женски
  Некој да ми препорача некоја одлична шивачка од Кочани
   
 7. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.867
  Допаѓања:
  2.033
  Општи прашања

  Девојки сакам да си ги сошијам фустанчево и тероклава. За фустанчево ми побараа 900 ден а за теролкава 800.. Што милите дали е скапо... и за двете јас ќе си купам материјал
   

  Прикачени фајлови:

 8. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  8.776
  Пол:
  Женски
  За теролката изгледа е скапо,затоа што можеш да ја најдеш по 500 ден. и помалце,ама ако ти мислиш дека вреди за толку пари,ако ти е убава,и ако си решена,не постои никаков проблем.
  За фустанчето,не е скапо,и вреди за тие пари.
  Сепак,твој е изборот. ;)
   
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Kaetana

  Kaetana Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  2.456
  Допаѓања:
  11.613
  Пол:
  Женски
  Јас обично шијам во Карпош 4 во трговскиот, има една шнајдерка, Оле, одлично работи... ептен сум задоволна... цените се поволни, а и знае ептен да го погоди она што се бара...
   
 10. cath

  cath Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2011
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  9
  и јас ке ви ја препорачам шијачката од Чаир, Фатка. преубаво работи и ми има многу убави фустани сошиено а и не е многу скапа. Ако сакат слики од фустаните ке ви пратам во порака
   
 11. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.596

  ај ке те замолам мене да ми пратиш.. и бројче ако може :)
   
 12. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  И јас сакам бројче од таа во автокоманда? Убаво шие ,каква и е изработката и цената на долг фустан?
  Ако имате слика ставете ја да ја виддиме изработката на фустанот
   
 13. macole

  macole Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  14


  може број во лп да ми оставиш и каде поточно во марино живее
   
 14. macole

  macole Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  14

  може и од таа од автокоманда да ми го дадете бројот во лп?
   
 15. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  ^ Никој не сака да го даде :(
   
 16. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.457
  Не знам дали за истата што мислам зборите, али таа што беше во Автокоманда, карши комерцијална банка, затвори.
   
 17. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.892
  Има една многу добра шивачка позади коктел бар во центар на ул.македонија во зградите...од искуство :)
   
 18. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Не знам дали е таа,јас како што разбрав работела дома
   
 19. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.867
  Допаѓања:
  2.033
  Девојки же го шијам фустанчево за 350 ден... Колку сум среќна
   

  Прикачени фајлови:

 20. emiliandre

  emiliandre Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  5
  кај најде некој што за толку малку пари ќе ти го шие? :D