Предлог за шијачка на фустан

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Viiiiip, 25 април 2010.

 1. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  724
  Допаѓања:
  270
  Јас за мојата матура, и однесов скица на тоа како сакам да ми е фустанот, и ми го направи, сеа имавме свадби и се живо сите таму шиевме, плус сега и венчаници шие, значи ств ја бива жената.Се наоѓа во аеродром, кај Љубен Лапе школото, во зградите, се вика Цеце, 1500 зема од фустан, со твој материјал... Телефон, бидејќи многу ми го бараат од форумов, еве го тука 078705301... Сигурно ќе бидете задоволни :)
   
 2. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  кумановки пресложете некоја шијачка од тука :$
   
 3. AudreyHepburn

  AudreyHepburn Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  15
  Женски јас сум матурантка и под итно ми треба некој добар и евтин шивач во Скопје!! Кажувајте некој :)) *
   
 4. AudreyHepburn

  AudreyHepburn Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  15
  Dali nekoj do sea shiel kaj Cece? Kako e, zadovolni ste? :))
   
 5. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  348
  Имате ли предлог за шијачка на пантолони???
  Ако имате напишете ми број :)

  од скопје да е :)
   
 6. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Девојки, препорака за добра шивачка во Кисела Вода (може и Центар)? Ама да не е скапа, некаде до 1000 денари за фустан да зима.
   
 7. macika1

  macika1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Почитувани феминки, ако некоја го има бројот од Данчо од Нерези ве молам да ми го прати, сакам да разговарам со него за шиење венчаница, или уште подобро фејсбук профил доколку го има.
  Ви благодарам,
  Поздрав
   
 8. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Ова го има на златна книга:
  Данчо

  адреса: Ванчо Мицков 13
  место: Скопје
  телефон: (02) 3062 640
  телефон 2: (070) 430019
  локација: Нерези  Како се движат цените кај него?
   
 9. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.204
  Допаѓања:
  38.079
  Пол:
  Женски
  Дечки да не знае некој колку зима Данчо за шиење долг свечен фустан?
  Имам шиено пред 10 години кај него, па претпоставувам дека му се сменети цените до сега..
   
 10. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.867
  Допаѓања:
  2.033
  Ја ич не сум задоволна од шнајдерката што ми го шиеше фустанот за свадбата ми го направи катастрофа поарно ќе дадев 800-900 барем ќе имав салам фустан

  Пред некој ден комшикава две сукњи ми ги напрај фустанчиња за 150 ден.
   
 11. emiliandre

  emiliandre Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  5

  Зависи од фустанот колку е комплициран. Пред 2 години шиев кај него, ми зема 2000 денари, а другарка сеа ќе шие, и ќе и земе 4000 денари, ама многу и е комплициран фустанот :)

  Јас колку што знам, цените му се движат од 1500-6000 денари. Најубаво да си видиш со него, да си разговараш
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  671
  Од лично искуство и со задоволство можам да го предложам бутикот Теа мода , изработуваат свечени фустани , венчаници ,вршат поправки и сл ..Се наоѓа на ул .Владимир Комаров во Аеродром , тел. 02 5205 885 ..
  Јас бев пресреќна кога изглегов со мојот готов фустан :D
   
 13. Saxobeat

  Saxobeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  99
  Знае ли некој некоја шивачка од струмица која шие добро за да си сошијам фустан за свадба ве молам за помошшш.... :*
   
 14. Saxobeat

  Saxobeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  99
  ANYONE..... :worried:
   
 15. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  396
  Има ли некој искуство со Фросина Младеновска или Јасмина Ристеска? Двете шивеат накај Ѓорче или Волково. Ако го има некој бројот на таа од Автокоманда нека ми го пише
   
 16. Keep..Smiling

  Keep..Smiling Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  12
  и јас сакам бројче :/
   
 17. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  казете ми некоја евтина шнајдерка што шие убаво...ве молам
   
 18. Hova

  Hova Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  127
  Шиела ли некоја кај таа Цеце од Аеродром или кај Оливера од Козле, ми треба шијачка која убаво шие? :worried:
   
 19. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.892
  имало некоја шијачка во кисела јабука живеела и за 2 саати ти шиела фустан таму на лице место..имало и материјали да си одбериш??да не знае некој нешто??? :?:
  сакам да шијам фустан и тоа под итно :)
   
 20. macole

  macole Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  14
  И јас сакам бројче од таа во автокоманда? Убаво шие ,каква и е изработката и цената на долг фустан?
  Ако имате слика ставете ја да ја виддиме изработката на фустанот[/qu

  ке може ли некој да ми даде број и адрреса од шнајдерката од автокоманда ... итно ми треба