Предлог за шијачка на фустан

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Viiiiip, 25 април 2010.

 1. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.891
  ^^^
  и јас прашувам ама нема одговор :) ќе почекаме ако не секој како знае ;)
   
 2. rosonerka34

  rosonerka34 Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  девојки бројче да не има некој од Фросина Младеновска фалаа ви однапред
   
 3. ivanapinki

  ivanapinki Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
 4. Kiwibird

  Kiwibird Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  3
  Дали знаете како се движат цените кај Тања Кокев? Јас сакам да одам кај неа да ми шие фустан ама сакам и да го смисли :D Немам идеја,па да видиме дали она ќе биде покреативна од мене :lol:
   
 5. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Шијачка во Струмица,некоја добра знаете?Не за фустан,за кошула,сукња :!:
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.940
  Пол:
  Женски
  Kiwibird, добри гласини = но прескапа. Тоа се комнтари што ги имам чуено.Точна ценанезнам.Најверојатно се е зависно од моделот и материјалот.
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  836
  Дали некој знае каде работи шијачката Бети? Порано имала дуќан во трговски, па зад кинг бургер и сега не знам..
   
 8. westside-girl

  westside-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  феминки се надевам дека прашањево ми е за тука,ако не пренасочете ме затоа што јас посоодветна тема не можев да најдам.Имам една јакна долга модел нешто слично на ова.Внатре е полнета со нешто мн е дебела од внатрешната страна е како со ќебенце и многу е топла што е најбитно.Но имам еден проблем мајка ми ми ја има порачано од турција и по грешка стигна модел два броја поголем, и никако не можам да ја носам.Па се мислев дали може да се напраи некоја корекција на шнајдер,дали некоја од вас има преправано јакна и да ми препорачате шнајдерка??? Студени денови се пред нас... :(
   

  Прикачени фајлови:

 9. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.960
  Допаѓања:
  18.328
  Пол:
  Женски
  Ќе сака ли некој да ми препорача солидна шивачка/шивач некаде Центар, Буњаковец ако знае?
  Имам нешто за стеснување.
  Може и ЛП.
   
 10. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  1.747
  Допаѓања:
  11.807
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Девојки дали знае некој некоја добра шнајдерка за фустани да ми препорача ? :)
   
 11. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.594
  Допаѓања:
  10.869
  Фросина и Јасмина се лудница... Сестри се, едната шие фустани а другата венчаници. И едната и другата се многу добри.
   
 12. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.487
  А Фросина каде е сместена?
  И други ми ја фалеа.

  Јас планирам да шијам едно фустанче, ама некако се двоумам за шијачка.
  Таа на мајка ми, ми е сумљива жими се :D. Се ми се чини дека ќе ми го утне. :doh:
   
 13. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Во Струмица знае некој?Се мислам да си шијам фустан за Н.Г.Нешто поедноставно но сепак убаво :)
  И како им се движат цените?Материјал од нив или?
  Ако некој знае нека каже или нека ми пиши л.п. :)
   
 14. Melek05

  Melek05 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Ве молам аконекој го има на шивачката од Автокоманда и од Тавталиџе кај Нова да ми го пратат во лична порака...ве молам....
   
 15. Chimera

  Chimera Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  755
  Некоја шиела кај Елена Лука? Планирам да одам овие денови, ама некако се плашам да не паднам не во несвест, ами во кома. Конкретно сум заинтересирана за ова фустанче, на свадба сум за месец и пол а наборите некако ми изгледа дека тешко дека некоја друга би можела да ги изведе. Anyone? [​IMG]
   
 16. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.591
  Допаѓања:
  70.918
  Дали знаете Бети од Автокоманда колку зема за краток фустан,едноставен модел.
  И кога да и закажам ми треба за 2 недели отприлика .
   
 17. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  836
  Ели да не знаеш дали таа е истата Бети што имаше дуќан во гтц порано?
   
 18. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.591
  Допаѓања:
  70.918
  Mислам дека не е таа,оваа си живее во Автокоманда и си работи дома.
   
 19. ubavi4ka

  ubavi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  8
  а шиел ли некој кај теа мода и ал апарел?
   
 20. anetkicka

  anetkicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  6
  Ве молам за број на шивачката од Автокоманда и од Тавталиџе кај Нова? итно ми е!!!!