Предлог за шијачка на фустан

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Viiiiip, 25 април 2010.

 1. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.705
  Допаѓања:
  4.782
  Пол:
  Женски
  Девојки јас сакам да прашам,т.е да ми предложите некоја шивачка во Тафталиџе и ако може адреса и број.
  Значи итно ми е.Ве молам.
  Фала ви однапред. :lol:
   
 2. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  некоја во Битола?
   
 3. Drita.l

  Drita.l Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  cath ke bidete li lubezni da mi dadete potocni podatoci za snajderkata od cair ili nekoj tel broj od nejze.
  Ocajno mi treba edna snajderka koja ke mi sosie fustan od pricina sto materijalot go kupiv a kaj taa sto go odnesov e premnogu spora kako zelka.
  Pozdrav
  i blagodaram
   
 4. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  18.319
  Пол:
  Женски
  Се надевам прашањево е за тука.

  Ми треба добар/а шивач/ка во Прилеп. Ништо комплицирано, ми треба за теснење панталони по струк.

  Дајте некој предлог.
   
 5. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Епа мајка ми е шивачка.Теснење,кратење,шиење било што кој сака нека пише лп во Скопје
   
  На ana89d му/ѝ се допаѓа ова.
 6. AudreyHepburn

  AudreyHepburn Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  15
  znaete li nekoja prilicno eftina sivacka za fustani za iskacanja, ne neso sveceni?:)
  a dobro da sie? za da mozam da i nosam modeli i da si sijam i sekojdnevni i vecerni fustanii:)
   
 7. Kiwibird

  Kiwibird Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  3
  Малку не ми треба шивачка за фустан ама ми треба шивачка што знае да шие костими за капење,па да не познава некој таква? Сакам да си сошијам ваков костим за капење http://productshots2.modcloth.com/produ ... e6d14b.jpg бидејќи се ми се чини дека нема да најдам да си купам ;(
   
 8. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.943
  Пол:
  Женски
  Жени дај кажете бр од шивачка итно ми треба за теснење и кратење
   
 9. AudreyHepburn

  AudreyHepburn Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  15
  добра ефтина и брза шивачка??? :)
   
 10. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.198
  Допаѓања:
  15.502
  Пол:
  Женски
 11. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Дедо ми Бале најдобар шивач е :inlove: :inlove:
   
 12. didush

  didush Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој шијачка во скопје да ми ја сошие оваа сукња десно што е за пристапна цена?
   

  Прикачени фајлови:

  • x9.jpg
   x9.jpg
   Големина на фајлот:
   938,7 KB
   Прегледи:
   278
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.067
  Допаѓања:
  102.614
  Пол:
  Женски
  Сакам да шијам фустанче па гледам за Фросина Младеновска има пофалби па ќе може некој да ми даде во лп број и да ми каже каде живее :)
   
 14. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  777
  Девојки, да не слушнал некој за Раде?
  На емисијата танц со ѕвездите го спомнуваа дека Раде ги шиел костимите а и стварно беа многу убави, мислам не дека се костими туку дека имаат добра кројка.. дали е он само костимограф или и шнајдер знае некој???
   
 15. Charlottexo

  Charlottexo Активен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2013
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  19
  Девојки, матурантка сум годинава дајте некој предлог? Од Скопје.
  Ве молам само немојте Фросина, бидејќи малце сум разочарана од неа од Х причини.
  Ама пристојна некоја, што си ја знае работата. Да не се разочарувам..
   
 16. JennyFromTheBlock

  JennyFromTheBlock Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3

  уште работи таа? може број???
   
 17. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  777
  лелее зашто? од некои приватни причини или не ти сошила нешто како што треба? ако сакаш сподели, и ние да знаеме :) инаку во темава на почетокот се збореше дека Данчо од Нерези бил добар шнајдер, феминки да не имате искуства со него? :?:
   
 18. Charlottexo

  Charlottexo Активен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2013
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  19
  Другарка лани за матура неколку месеци порано и дала идеја каков сакала, розев со некои си циркони светки лентички ау бау. Два три дена пред матура и го дава, тотално различен, подолг од што барала девојчето, цееееел со шљокици.... И се изнервира другаркава бидејќи не беше ни малце на тоа што она уствари сакаше. Тотално различно... Па го скрати скроз, па го пушти од позади.. До последен момент девојчето немаше фустан.

  А бев ептен загреана она да ми го праи... :?: Ќе видиме..
   
 19. MyLifeMyRuls

  MyLifeMyRuls Нов член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Девојки најверојатно ви е преку глава да давате број од Данчо :) ама стварно ми е многу потребен, ако не успеам да го направам фустанот на време ке си пукнам :@ фала однапред
   
 20. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  777
  јас сакам да прашам колку време е потребно да се сошие еден фустан ?!

  прочитав во темата за матура дека матурски колекции излегувале крај на март почеток на април, али ако не ми се допаѓа ништо купечко, ме интересира да почнам на време да си шијам..

  МyLifeMyRules, бројот од данчо ти го најдов во златна книга на интернет: 070 43 00 19.