1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предложете ми имиња за моите желчиња

Дискусија во 'Дом' започната од Peace.Love.Happiness, 21 јануари 2010.

 1. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  Имам 2 аквариумски желчиња скоро година дена, ептен се срцки ама не им дадов име зашто не им го знаев полот... Уште незнам кое е што, машко или женско, само претпоставувам, поголемата е женско а другата машко... Нема везе, како и да е прекрасни миленици...и многу работа околу нив :mrgreen: ... Многу се пребирливи, јадат само свежо месо, а купечката храна не сакаат да ја видат... исто така јадат зелена салата и боровинки :D Незнам дали сте имале искуство со аквариумски желки , многу се паметни ако можам да кажам така, кога се гладни тропаат со камењата во аквариумот за да ми привлечат внимание и кога ќе отидам таму мислите ќе скокнат од аквариум.. гомца мали.... какаат ко луди.. и аквариумот морам да го чистам еднаш неделно, иако имам многу добар филтер... и ги хранам во посебен сад...
  Еве колку се сакаат, сонца мои :D
  [​IMG]

  Ајде предложете ми универзални имиња :D
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_4322.JPG
   IMG_4322.JPG
   Големина на фајлот:
   137,5 KB
   Прегледи:
   917
 2. milaaa

  milaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  mmmm..mn dobar izbor za domasni milenicinja..jas bi ti predlozila zenskoto da go vikas ZURKA ;)
   
 3. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  јас мислам дека треба да ставиш некое пократко име за да си го запомни, ете на пр. ена ина или некои такви кратки
   
 4. Blue

  Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  16

  KAKO MOZE ZELKA DA SI GO ZAPAMTI IMETO?? u redu.
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Мммм!!! Многу ти се слатки желчињава!!!Срциња прави!Еве јас би ти предложила да ги викаш Џоле и Мими! :)
   
 6. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  Хаха имав и јас вакви две. Машко и женско. Си ги добив на поклон од тогашниот дечко, па имињата им ги дадов според нашите. Можеш и ти така да направиш или пак... незнам... Цуци и Буци :lol: Позз***
   
 7. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  I jas imav vodno zelce i se vikase HANS !!!
  Za maskoto ti go preporacuvam toa ime,a zenskoto neka se vika GRETA! :lol: :lol: :lol:
   
 8. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Leo i Lea :) Srcinja se ;)
   
 9. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Цици и Мици хахахаха :lol:
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Спиди и...... и незнам за женското... ама Спиди ти е најсоодветно мислам :lol: :lol:
  патем желчињава срцки ти се. ми иде и мене да си купам. души. слаткиииииии срциња :D
   
 11. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  25
  жељко и жељка :D :D :D
   
 12. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Коки и Кики :lol:
  П.С. кога ќе избереш име пиши ни што си избрала ;)
   
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  :o :o lelee cucinjaaa sakam i jas vakvii :( od kade se kazuvajte pa di kupam i jas :) neka se vikat mia & pedro :? :? izborot e tvoj :) ako se setam na neso po ubavo ke ti pisam :*
   
 14. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Јас пак си помислив на Кики и Роки :lol:
  Како и да е ние се изнапишавме предлози,а девојчево нигде го нема.Може си нашло и кумови и досега и на крштевка се бидени. :lol:
   
 15. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  Ahaha, me iznasmeja...
  Dechko mi se vika Pedro i onaka mi dojde smeshno.... Inache srcki e epten...
  Ako sakash da si zemesh odi vo nekoi od prodavnicite kade shto prodavaat ribi, povekjeto imaat i zhelki... Neznam od kade si, ama ako si od Skopje ima vo TC Leptokarija, 100%, majka mi sega beshe da kupi ushte edno drugarche za taa shto ja imame vo Vo Sk. :) Samo eden sovet.... ako kupuvash kupi i akvarium zashto sakaat da plivaat i im treba prostor zashto rastat golemki... Zemi za pochetok akvarium od 10-20 litri, pa posle nekolku godini kje treba i malce pogolem....

  Ushte odlucchuvam za iminjata... kje vi pisham...
   
 16. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Tina ... a za maskoto ne znam :lol:
   
 17. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  :o se setiv, ke mu kupam na decko mi za valentin zelcinja :) ete predlog za valentitn :D ne e tema na razgovor ali aj mi tekna sega .abe mila sto znam za iminjata :? e pa aj neka se vikaat SNUPI & MISELA? :roll: pozz i pisi obavezno sto si opdlucila so iminjava...
   
 18. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Мими, Биби, Ани, и така натаму за женското а за машкото Спиди, неззз
  За женското може и куки
   
 19. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  Што мислите за Каја и Лео?... Каја дефинитивно за женското тоа одлучив него за машкото незнам уште се мислам...
  Мајка ми таа дома што ја има ја крсти Жаки и многу ми е смешно секој пат кога го изговарам името...
  Него сакам да ви се пофалам на сите дека Жаки има 2 минијатурни другарчиња.... Немаат име уште ама мајка ќе изнајде решение :lol: Еве ви една сликица од сите три :D
  Јас зашто имам 2 и ги гледам како си се друшат и сакаат, гушкаат ... и реков на мајка ми да и земе на Жаки другарче, и и се уврте тоа во глава и била зела едно ама останало уште едно само и се тегнело да види каде му го носат другарчето... ;( мајка ми така со едното отишла директива на работа и го мислела другото и си рекла дали 2 или 3 исто било и веднаш и се јавила на баба ми да иде да го земе последното :D и така приказнава.... другарчињата пак си завршија заедно, само Жаки сега е збунка, овие маливе ептен се опуштиле у аквариумот и она се плаши од нив :D Верувам ќе ги засака брзо...
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_0426.JPG
   IMG_0426.JPG
   Големина на фајлот:
   276,7 KB
   Прегледи:
   341
  На Mayyya му/ѝ се допаѓа ова.
 20. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  sakam da prasam kolku cinat ako ne e tajna ovi zelcinjava? :roll: