Предложете ми имиња за моите желчиња

Дискусија во 'Дом' започната од Peace.Love.Happiness, 21 јануари 2010.

 1. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  Јас порано чував желка и ја крстив ТУТИ а твоите бидејки се две,може другото да се вика ФРУТИ :lol:
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube-nocookie.com/v/MKNhf1WQHjU&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/MKNhf1WQHjU&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]
  поздрав до твоето желче... :D
   
 3. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  29
  Mislam deka se okolu 200-250 denari... bar tolku bea jas koga ja kupiv Zaki... Aj kje proveram utre so majka mi, i ako sum greshka kje ti pisham...
  Hipica, lele pesnava...
  Koga bev mala mnogu gi sakav Plavi Orkestar, toa beshe nekade u osnovno i majka mi mi vikashe demek bile od nejzino vreme :lol: Inaku ne e radi pesnava :D onaka i od albumot na Marley "Kaya" ... Mi se svigja imeto mnogu... ako imam kerkichka bi si ja krstila Kaya...
  Kako shto kucheto moe se vika Mila isto kako bratuchetka mi.... i baba mi se ljuteshe :lol:
   
 4. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Mене дефинтивно уште желки ми фалат у колекцијата :D :D :D Mногу се слатки
   
 5. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  Јас имав желче се викаше Мули :)
   
 6. Nice.girl

  Nice.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Zelcinjate se prekrasni i ubav izbor za zensko ime e kaja a za masko moze baja hehehe:).Jas sum ljubitel na ripcinja poveke i imam dve zlatni doma sega i gi krstiv mici i rici:)..
   
 7. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  80
  Мушу... :lol:
   
 8. Mjauu

  Mjauu Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  56
  Јас имав желче моето се викаше Јоланда,падна во зимски сон и не се разбуди :(
   
 9. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  139
  јас имам жела и се вика..... ЖЕЛКА :rofl:
   
 10. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Какви имиња добија ако не е тајна :?:
   
 11. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
 12. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  и јас сакам да дознам :worried: :*
   
 13. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  И јасссс :*
   
 14. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.630

  Јас мислам дека Буби е соодветно име за желче бидејќи е милно и убаво име , само ти треба да одлучиш дали на машкото или на женското бидејќи е и неутрално. :)
   
 15. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Тино и Тина :) Зорко и Зорка :D Крцко и... (не ми текнува :$ )
  Инаку стварно ти се многу убави. Јас досега никогаш немам чувано но многу ми се интересни :)
   
 16. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  538
  И јас си имам желче,се вика Тајсон леле многуу сии ја сакам....многу е инатлива и баш се спротиставувам на испитувањата дека не се паметни,доколку ги имате ќе сфатите дека е така :) како ми се радува,што се прави да се сврти вниманието кон неа,а колку е само брза кога трча по мене :D срценце малооо :*
   
 17. s.u.n.s.h.i.n.e

  s.u.n.s.h.i.n.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  32
 18. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.236
  Допаѓања:
  1.310
  Ми текнува на дешавкава,еден мој другар имаше желче и пошто беше чупе му го крстив Роза,нагалено Розенце. Нека ми простат Розите :lol:
  Ај нека ти се вика така женското :lol:
  А за машкото - Жан :lol: Или Жак,сеедно...На ж да биде,асоцира на желка :lol:
   
 19. Aurelia-Aurita

  Aurelia-Aurita Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  40
  јас имав 2 :) моите се викаа Кавара и Никанор, ни сама не знам како ми текнаа :)
   
 20. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  1.262
  Пол:
  Женски
  Бивис и Батхед.