1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предложете ресторан/рибник за еднодневна екскурзија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од flowergarden, 18 септември 2013.

 1. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  Знаете на што мислам... Етно Село, Визијана, Вруток, Чардак, Ѓиновци, Цончева Куќа и сл. Во сите овие сум била, па ми треба друга идеја. Благодарам ;)
   
 2. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Има убав рибник во село Бабино,демир Хисар :) има малечко водопадче,риби,срнички и убав воздух мирно е местенцето :)
   
 3. marina22mk

  marina22mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  51
  Во село Слепче, Демир Хисар има ресторан Горна Кука, многу е убаво, а над селото е и манастирот каде е прекрасно и вреди да се посети :)

  [​IMG]
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 4. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  бил ли некој во винариите?
   
 5. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.480
  Допаѓања:
  12.625
  Рибник ресторан Нежилово-Велешко.
   
  На ivancekitty, eleni23 и Cka им се допаѓа ова.
 6. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  Винарија Попова Кула :)
   
 7. adrijanka

  adrijanka Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пиликатник, Срумица.
  Но зависи што сакате од риба. Таму најмногу има крап, додека за нешто посложено треба предвреме да се најавите, како орада и сл.
  Во Џино сум јадела добра свежа риба.
   
 8. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  Она ресторантчето у Вруток.Заборавив како се викаше,ама мераци е.
  Си седиш на маса,до тебе вода жубори,ахх. :inlove:
  Ах,сега читам,дека си била. :)
  Упсс,сорри.
  Рибникот Злетовица. :)
   
 9. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  Па и не е толку важно што да се јаде, чисто да се биде во природа и да се смени клима :D Ви благодарам сите на предлозите, кој може нека стави и фотографија или малку повеќе да го опише местото. поздрав ;)
   
 10. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417

  читав лоши критики за таму. ќе може некој поопширно да ми каже што ме очекува?
   
 11. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.804
  Етно Гостилница- Воденица Три, Крива Паланка
  Мечкуевска Куќа - Пуже, Свети Николе
   
  На Flower123123 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.593
  Попова Кула на слики изгледа како мал рај, феноменално, а во живо и не е нешто посебно.
  Не дека е лошо, но на сликите изгледа поголемо, попространо, а инаку е малечко, со мала зелена површина напред.
  Можеш да очекуваш екстремно високи цени, услугата е ок. Вината им се убави, но скапички.
  Ако се погоди денот да има сонце, се добива убав впечаток, ако не е убаво времето, ич не тргнувај, уште толку ќе ти се наруши впечатокот.

  Рибникот Злетовица е супер. Пикнат среде планина и дивина, убава храна и преубава природа.
  :)
   
 13. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  Морам да се согласам со тебе за ресторанот во Вруток :) преубаво место, прекрасно уредено. Кој не бил, обавезно да го посети. Ова повеќе за љубителите на риба :D
   
 14. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Не сум била скоро во Вруток, па не знам сега како стојат цените во рибните ресторанчиња. Некој што бил да ме упати да ми каже како се движат?
   
 15. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.298
  Допаѓања:
  28.802
  Пол:
  Женски
  Јас не знам како се вика, ама имам одено во еден во еден накај Крива Паланка. :D
  Таму беше навистина убаво. ;) :)
   
  На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
 16. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.763
  Етно Гостилница- Воденица Три, Крива Паланка и гиновци
   
 17. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  Делфина во Сиричино. (Тетовско, одма после втората патарина десно се врти)
  Облаче во Крива Паланка. (Одма на влезот, лево)
  Мечкуевска Куќа во Свети Николе.
  Фук Так во Стар Дојран. (На главната улица, од десна страна)
  Рибен ресторан Нота во Стар Дојран.
  Има едно кога идеш од Гевгелија накај Дојран, пред да се приклучиш на патот кон Дојран, има едно многу убаво ресторанче. Му го заборавив името. Направено е со езерце, паркче....На сам пат е.
  Кафанчето горе кај Манастирот во Крива Паланка.
  Лонгуров во Штип. (На почеток од Штип, од десна страна, најубавата пастрмалија што сум ја пробал до сега)
  Баба Цана во Куманово.
  Амор во Струмица. (Во центарот, најубавото топло-ладно што сум го пробал до сега)

  Има уште ама ме мрзи да набројувам сега....:D
   
  Последна измена: 6 декември 2014
  На TutiFuti и Tanjamm им се допаѓа ова.
 18. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.452
  Пол:
  Женски
  Гиновци, Воденица, Визијана, Етно село. Гиновци ми е најубаво, често одам со семејството на ручек. Во Воденица исто така ми се допаѓа, салатите преубави се, свежи и евтино е. Визијана 3 пати имам отидено, многу е убаво, опуштено место. Етно село не знам зошто, не ми се допаѓа многу, бев еднаш и не ме воодушеви.
   
  На Tanjamm и ForeverYoung им се допаѓа ова.
 19. Deppy38

  Deppy38 Нов член

  Се зачлени на:
  9 септември 2017
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Етно ресторан Ранч, прекрасно место се наоѓа во ранковце
   
 20. mici.i

  mici.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  14
  Воденица 3 над Крива Паланка, ама има многу гужва, така да мора резервација. Инаку за мене бр. 1 е Гиновци, прекрасна храна, ниски цени, опкружено со природа...единствено услугата не е нај нај
   
  На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.