1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлози за мирен одмор

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од ubavi4ka, 12 јуни 2012.

 1. ubavi4ka

  ubavi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  8
  Дајте предлог за места кои имаат убави песочни плажи, искуства :*
   
 2. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  584
  Уф, па не кажуваш ни за каде прашуваш, наведи барем земја вака изборот е ОГРООООМЕН.
  Јас можам да ти помогнам само за Грција. Под Олимп скоро сите места се мирни и со песочни плажи, најраздвижена би рекла дека е Паралиа и дека таму е да кажеме најмалце мирно.
  На прв крак Полихроно, Дионисос. На втор крак скоро сите места ко што знам се мање-више мирни, најраздвижено мислам дека е Сарти. На трет крак исто повеќето се мирни...
  Во регионот околу Солун, Врасна или Неа Врасна.
  Од островите Тасос...
  Напиши нешто подетално прво во која земја, второ што точно подразбираш под мирен одмор, да нема ништо околу или да не е румба-тумба цела вечер од дискотеки.
   
 3. ubavi4ka

  ubavi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  8
  Fала на одговорот :talk:
  па мирен е тоа- да нема румба тумба цела вецер, доволно е убави песочни плажи
   
 4. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  266
  Пол:
  Женски
  јас лани бев неа пори- прекрасно мирно место , за одмор во вистинска смисла на зборот , плус нема многу македонци :rofl:
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Колочеп, Хрватска.
  Прекрасно место за мирен одмор. Нема коли, 15 минути е со брод Дубровник-Колочеп. :)
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  21.085
  Допаѓања:
  187.562
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш во Грција, тогаш мој предлог е вториот крак, т.е Елиа Бич, му доаѓа некаде меѓу Никити и Мармарас - таму се наоѓа Anthemus Sea Beach Hotel & Spa - малку поскапичко, ама вреди за сите пари. Мирно е, нема гужви, не е во населено место, плажата е од самиот хотел, супер е и за мали деца, песочна, плитка, со чиста вода (освен морските треви кои постојано се исфрлаат на брегот, ама не пречат). Ние таму бевме во 2010 - и супер се одморивме. Секој ден има целодневни занимации за гостите (претежно странци, ама има и доста Грци, Македонци ни за лек), од спортови до курсеви по музика и танцување, вечерта обично има жива свирка во кафулето на плажата, претстава од детската секција (има детска занимална и децата на туристите обично спремаат претстави со аниматорите), па кино проекција во малиот амфитеатар. Може да уживаш и во благодетите на спа центарот (скапо беше, не велам не, една масажа од половина час околу 60 евра, ама вредеше). Блиску се Мармарас и Порто Карас за шетање, а освен тоа, има во близина и едно селце, Партенонас и таму може да се шета и да се седне во малото ресторанче за ручек. Имај предвид дека бевме во втората половина на септември, па беше помирно и без гужви - а хотелот беше полн.
  Еве и некоја слика од таму...
  Ова ни беше погледот од собата (дневна слика)
  [​IMG]
  а ова приквечер
  [​IMG]
  ова е плажата
  [​IMG]

  [​IMG]

  Јас пак би се вратила таму... убав одмор беше тоа...
   
  На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
 7. linija

  linija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  19
  За мирен пристоен одмор, бит и ја препорачала Кефалонија, посебно ако одиш со партнер, имате плажа само за вас, сонце само за вас, луге околу вас нема......... гулапчичи работа... ама за со друштво или семејно, не е. за вечер има неколку мирни ресторани...една помала дискотека...ама се тоа е мало минијатурно. плус има мнг ефтини тури за до закинтос, лефкада, итака и да го шеташ цел остров.... Плажата во местото Скала е долга кммммммм и нема толку мнг луге за да ја наполнат, така да интимност загарантирана... :))) мирно тивко, бранчиња слушаш и одмараш :)
   
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.681
  Пол:
  Женски
  Мирен одмор во некој ресорт во Турција, има се’, а сепак одморот е многу помирен, отколку надвор од комплексот. Хотелите се сон. Секогаш сум се одморила максимално.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  16.901
  Допаѓања:
  161.876
  Пол:
  Женски
  Остров Евиа, од сите места кај шо сум била тука било ептен мирно. А и местенцата на планината Пилион, преубави плажи, планински и морски воздух, а ноќен живот нема нешто многу. :)
   
 10. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  4.384
  Допаѓања:
  18.922
  Врахос на Јонско за мирен одмор. Огромна плажа, нема гужва, баш одмор.