1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлози за шминка

Дискусија во 'Лице' започната од EvaB, 10 октомври 2014.

 1. EvaB

  EvaB Активен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  28
  Дами, каква шминка би искомбинирале со фустанов?
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   111,6 KB
   Прегледи:
   111
 2. Elena-123

  Elena-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  322
  Јас очите би ги нашминкала на црно,а устата..неезнамм :$ Не помогнав мноогу ама..:/
   
 3. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Можеш со прелевање на зелено да се нашминкаш или класика црно бело на очите. Кармин понежен или месо боја или бледо розев и нежно руменило :)