Предлози и идеи за сајтот

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 17 март 2010.

 1. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.666
  Што би сакале да видите на Femina.mk? Што ви недостига? Ако имате каква било идеја, ова е местото да ја споделите со нас.
   
  На Ljubavv91, Ice&Fire, izabela63-64 и 7 други им се допаѓа ова.
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.326
  bi bilo ineteresno da ima chat...ne bi trebalo da se namalat komentarite na temite
   
  На Ljubavv91, xoxo5, beautifullz и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.098
  Пол:
  Женски
  Би било поубаво, и форумот би бил по уреден ако ги бришете сличните теми кои се отвараат по втор пат.Вие ги заклучувате истите, ама не ги бришете иако на нив веќе никој не одговара. Поздрав
   
  На Ljubavv91, elizabethsuon и hola им се допаѓа ова.
 4. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  240
  се согласувам со ова оти стварно има некои кои прават лажни профили и пишуваат само ко ќе имаат потреба од некаков совет. :evil: а после никаде ги нема мразам таквии аууууххх :evil: :evil: :evil: не гледаат дали има некаква тема како за нивниот проблем туку одма нова прават така си штедат време и не се мачат да читаат :mrgreen:
   
  На elka.timova и The.Princess им се допаѓа ова.
 5. devojka99

  devojka99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  7
  Мислам дека треба да си одредите кои денови и постепено да ставате нови статии зашто вака ве нема 3 4 дена и 5тиот ке набутате 6 7 статии ке ги прочитаме у рок од 5 минути и наредни 5 дена пак ни е досано :?:
   
  На Ljubavv91, LittlePinky, celebrityyy и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Rossana

  Rossana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  40
  Мислам дека во форумов треба да се внесаат повеќе бои, слики, да биде повесело поинтересно, да се внесаат повеќе кетегории и подкатегории.. Но највеќе да биде малку форумов по шарен и по привлечен. Ова е навистина интересен, забавен и поучен форум но му треба малку оживуванје, малку ладно изгледа...
   
  На Shania му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.687
  Се е супер сега на форумов,како што реков и на другите теми,благодам за четот и за смајлињата уште еднаш. :)
  Мислам дека би требало да има едно објаснување за новите форумџики,како да се постира видео,да се прикачи слика и слично бидејќи гледам дека на повеќето не им е јасно. :)
  Поздрав :hai:
   
  На Ljubavv91, rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr и Boka.A им се допаѓа ова.
 8. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.498
  Имам предлог - дали може да се воведе опција мулти цитат?
   
  На Ljubavv91 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  24
  Дали може да направите и приватен чат?
  На пр: Да стиснеш на некој од челеновите и да можеш да се допишуваш само со него посебно
  и со останатите во сегашниот? Се надевам дека ме разбравте..
  Ако е во можност зошто да не..

  Поздрав :*
   
  На Ljubavv91, Quuen, porkovskaana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Епа вака. Имам јас еден ваков предлог. Ако е возможно оние мислења кои се во форумските игри да не влегуваат во вкупниот број на мислења (што ја определува и бојата на цветчето) зашто стварно нема смисла.
  Мислам дека ова беше еднаш порано спомнато, ама изгледа се заборавило.
   
  На merlin.stoun и Kitty.Smiley им се допаѓа ова.
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.822
  Допаѓања:
  53.811
  Пол:
  Женски
  Мислам дека и членките треба повеќе да се вклучат на сајтот со давање коментари за статиите за да живне и сајтот малку. Ова една моја сугестија до членките. :)
   
  На Ljubavv91 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.666
  Засега не би отворале нови категории.

  Изгледот на форумот (а и на сајтот) подлежи на постојана промена и во право си дека е потребна ревизија на дизајнот. Можам да кажам дека се работи на тоа, но не би откривала повеќе детали. :x

  Навистина е потребно нешто како прирачник за новите членови. Ставено е во списокот со задачи. ;)

  Bright и мене ми недостига мулти-цитат од време на време. Им го пренесов ова на програмерите. :) Нивниот одговор е: „не сме сигурни колку би им користела таквата опција на останатите корисници и дали можеби би им создавала забуна, па ќе решиме дали да ја интегрираме откако ќе направиме неколку тестови.“

  Сме размислуваме за вакво нешто, но за жал во блиска иднина нема да можеме да воведеме приватен чет. :wasntme:

  Hipica, не се заборавило, туку е технички малку покомплицирано да се изведе :$ . Инаку, теми од форумските игри веќе не се појавуваат во „Нови мислења“ и „Активни теми“.

  10x на сите за предлозите. :bow: :*
   
  На Ljubavv91 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.498
  Благодарам за одговорот ;)
  Сепак сметам дека е потребен мулти - цитат, во оние теми каде што повеќе се дискутира може да послужи. А исто еве гледам дека и вас ви треба кога одговарате на нашите барања ;)

  Дали програмерите ќе можат да додадат опција за youtubе... преку url-то може, ама дури се вметне на почеток и крај [youtube][/youtube]... Одзема време :$
   
  На Ljubavv91 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  24
  Благодарам на одговорот :)
   
  На Ljubavv91 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.666
  Поставувањето на видеа од YouTube е веќе многу поедноставно (и побрзо). 10х Bright ;)
  pravila-i-novosti/novosti-i-izvestuvanja-t1896/#p81721
   
 16. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.098
  Пол:
  Женски
  Јас би дала еден предлог, а ваше е дали ќе го усвоите или не. Значи не е моја идејата, видов на еден друг форум, и веднаш го земав како решение за дел од нередот што го имаме на форумот во врска со темите.
  Може да постои тема „Канта“ каде што би можеле да стојат сите теми кои Вие сметате дека не треба повеќе да постојат како отворени, и да ги заклучите.Значи да не ги сретнуваме по форумот раштракани безброј теми што се повторуваат и слично, може да се стават во „Кантата“, а тие сеуште да постојат, и членовите да имаат пристап до нив т.е да ги читаат.
  ВЕ молам да размислите за мојот предлог, зошто сметам дека на тој начин ќе се подобри уредноста на форумот, и секојдневното појавување на дупли теми, нема да ни претставува нервоза :)
   
  На Ljubavv91 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.666
  Unfaithful18, навистина дел од големите форуми се справуваат на таков начин со неквалитетните теми. Meggy веќе еднаш ни го предложи тоа решение (овде). Во моментов подготвуваме мала реорганизација на форумот, па можно е во блиска иднина да воведеме и категорија „Канта“.
   
 18. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Размислував за ова и решив да ви пишам...Зошто на пример админките и модераторите не би го давале своето мислење на некои теми за кои мислат дека со својот коментар би можеле да помогнат??Или на пример би можеле и тие да отворат некоја нова тема...Фалааа и поздравчее :*
   
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.822
  Допаѓања:
  53.811
  Пол:
  Женски
  А добро, гледам таму на сајтот не одговарате, па да си прашам тука. Дали ќе има соновник или кренавте раце од него?
   
 20. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.666
  viki44e, треба да сме малку построги за колку-толку да можеме да одржуваме ред во форумот ;) . Освен тоа, барем мене лично не ми останува доволно време за да испратам некое мислење, иако многу често имам желба да напишам нешто. Се надевам дека тоа ќе се промени откако во блиска иднина ќе го прошириме тимот на модератори.

  Rainbow, секако дека соновник ќе има. За жал, не успеавме да го реализираме првобитниот план (соновникот требаше да биде пуштен уште во март :( ).

  Во блиска иднина Femina.mk ќе претрпи низа промени, а ќе добие и нови модули и проширувања (меѓу кои и соновникот). Не можам да кажам кога точно ќе се случи тоа, но ќе биде наскоро.