1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлози и идеи за сајтот и форумот

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 17 март 2010.

  1. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Се согласувам и јас, само што мислам дека форумов не поддржува таква опција. :?: Доколку има, може да се додаде репутација. Само да кликнеме „+“ доколку се сложуваме и да дадеме позитивна репутација, а „-“ за негативна. Само колку ќе се почитува доколку се воведе не знам...
     
  2. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Да, ќе направиме легенда за симболите. :)

    Како што споменав овде, ќе има реорганизација на категориите, како и отворање на нови. Тогаш ќе се појави и кантата.

    Работиме на тоа. ;)

    Наскоро ќе имаме нови модератори, па нема да има потреба од такви мерки (се надевам :lol:).

    Веќе работиме на сличен систем за изразување на благодарност, со чијашто помош ќе може секој член да се заблагодари за одредено корисно мислење испратено од друг член. Така ќе се издвојат поважните мислења, а и ќе може членовите да се рангираат според квалитетот на мислењата што ги напишале. :wasntme:

    Сепак, идејата за копче „Like“ воопшто не е лоша :y:, па сериозно ќе размислиме дали не е подобро копчето „Благодарам“ да го претвориме во „Ми се допаѓа“.

    Ви благодарам на сите за предлозите и идеите! :bow:
     
  3. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Браво забилката и целиот фемина тим. Среќни сме што ве има :* :hug:
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    И од мене огромно БРАВО за билката и за останатите од администрацијата. :clap: :clap:
     
  5. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Јас имам еден предлог.. Ако може да се направи некој член што има над 500 мислења, или немора толку многу.. Да може да отвара нова тема? Дека вака стварно уште ги немаат правилата прочитано, без ниедно мислење НА ЛАТИНИЦА, ДУПЛА ТЕМА, БЕЗ ДИСКУСИЈА, ја отвараат...
     
  6. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Имам предлог, во делот „Членови“ да поставите поле за пребарување на некој член. Иако има според буквата да бараме, сепак не е прегледно затоа што на првите страни има и членови кои имаат по едно или ниедно мислење, па додека да го најдам тој што ми треба цел ден ќе ми отиде. А вака ќе биде попрегледно и веднаш ќе го добијам членот што ми треба. Поздрав! :)
     
  7. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.421
    Што се случи со соновникот? :^)
     
    На Tabby му/ѝ се допаѓа ова.
  8. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    а може ли да се направи некако да стигнува известување кога некој ти го гледал профилот.....ги исчитал сите мои мислења :?: баш би било интересно да знаеме кој се интресира за нас на пр :$
     
  9. Klara007

    Klara007 Нов член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    27
    Еее да :) И јас би сакала ваква опција да има. Админи дали е ова можно? И да ни кажете за соновникот, до каде е? Позз :*
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Дали ќе може повторно да се воведе опцијата, која што секогаш кога ќе отворевме некоја тема, не носеше на последното прочитано мислење?
     
  11. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Па може да одиш директно на последното мислење, ама нема да кликнеш на темата, туку на бројчето што стои колку страни се испишани одма до името на темата шшто стои. Кликни на последната страна и те носи до мислењето. Јас така правам.
     
  12. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Можно ли е да се зголеми бројот на дозволени смајлиња? И да добиваме известување кога некој го цитирал нашето мислење за да не пребаруваме секогаш.
     
    На ludoto19 и OrdinaryGirl им се допаѓа ова.
  13. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Девојки, пред темата има едно црвено квадратче со стрелче, што и да е, кликнувајте на него, тоа ве носи на првото непрочитано мислење, и се натаму :) Инаку ако кликнете само на темата или на последната страница, веднаш одите на крајот, последнотот мислење. Ете така треба. :)
     
  14. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Ова потполно го подржувам :up:
    Јас немам некоја навика да се враќам во тема каде веќе сум оставила коментар, а можеби некоја членка ќе ми постави прашање во врска со коментарот или слично, така што убаво би било ако добиваме известувања во случај некој да ни го цитирал мислењето.
     
  15. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Еден предлог до админките. :)
    Дали ќе може да се направи една подкатегорија СПОРТ и во неа да бидат сместени досегашните отворени теми од областа на спортот, а и така ќе биде попрегледно за сите што ќе отвораат нови теми поврзани со кошарка, тенис, фудбал и сл. ? Ви благодарам однапред :)

    se-i-sesto/usopen-2010-t2862/
    se-i-sesto/fudbalski-natprevari-t1295/
    slobodno-vreme/svetsko-prvenstvo-2010-t1898/
     
  16. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Мислам дека во „Живот“ би можела да се стави категорија Пријателство. ;) :)
     
  17. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Сакам да има простор барем за 100 лични пораки. Вака стално бришам пораки и се нервирам.

    Ајде билке, излезете ни во пресрет- и на телефоните е повеќе од 100 пораки :angel:
     
    На OzzyAngel и annnni им се допаѓа ова.
  18. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    јас уште одамна го реков тоа, но ај да не бидам досадна! и јас цело време бришам, а некои сакам да си ги чувам! и плус- тоа бришењето досадно е! :(
    се надевам ќе ни излезе во пресрет Билчето мило!
     
  19. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.092
    Допаѓања:
    6.829
    Пол:
    Женски

    Можете да си отворете нова папка за пораки,да ја крстите како што сакате и во неа да ги префрлувате некои драги пораки кои не ви се за бришење.Ова е од корист :)
    А и како што можам да забележам веќе е зголемен просторот...еве кај мене како излезе кога отворив: 48 од можни 100 складирани пораки.
    Значи не послушала билката :clap:
     
  20. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    И мене така ми пишува Багуфче, ама за жал не функционира.

    Пораката ми се појавува во црвено кругче- морам да избришам некоја, па да ја ослободам и потоа да ја читам. Незнам дали е така кај вас? :?: