1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлози и идеи за сајтот и форумот

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 17 март 2010.

  1. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    ваше мислење
    Админки, ќе ве молам за клуч на темава.
    Благодарам. :)
     
  2. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Можно ли е да се воведе опција кога ќе се доближиме со покажувачот до одредена тема, да се појават првите неколку реченици од неа?
     
  3. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    А јас вака фино лепо да си прашам кога ќе има нови игри? :wasntme:
     
  4. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    А За мислење на има минимум букви? Мислам дека така ќе се реши проблемот со несодржајните мислења. :)
     
  5. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    дали ќе множе да не се дозволува да се ставаат истите аватари,значи некако после искористениот аватар да се стави на пример во една темa .еве јас ке ја направам каде сите ќе знаат за искористените аватари да не се користат истите,зошто се прават забуни?
     
  6. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Леле докторке ама се замараш.
    Еве и хепигрл го имаше мојот аватар, ама девојката незнаела за тоа дека беше нова на форумов- и кажав и готово.

    Зошто да комплицираме непотребно ;) ?
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Се согласувам дека нема потреба од дополнително комплицирање. На пример еве, јас ги немам сите мои аватари што сум ги користела во компјутер, а и кој нов член ќе се нафати да ја разгледува темата и да види кои аватари се веќе користени?
    Новиве членови едвај правилата за пишување ги читаат (чест на исклучоците), камоли нешто друго.
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  8. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    21.759
    Пол:
    Женски
    Ова е толку непотребно.Ако некој случајно ти го превземе претходниот твој аватар(бидејќи е нов член), ќе му кажеш да си го смени.Ако се согласи ОК,ако не ништо и готово.Како што рече и Хипи,новите членови не ги читаат ниту правилата за пишување што е основно,а не пак да разгледуваат кои се веќе искористени аватари.
     
  9. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Идејата може да се примени за сегашните аватари за да нема две исти слики. Инаку не се согласувам со тоа да неможе ниеден од искористените аватари да се користи.
     
  10. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Дали ќе може да се воведе функција членовите да бираат кој пост ќе биде видлив за оние кои не се зачленети, а кој ќе биде видлив? :?: Затоа што јас навистина не сакам сите мои постови да бидат читани од тие што не се зачленети, бидјеќи имам една другарка која знае дека сум зачленета и ми го знае и никот, и за неа нема проблем, ама има и други кои знаат дека сум на форумот, ама не знаат која сум, а не сакам да се открие. :!:
     
    На wolf4e и blond им се допаѓа ова.
  11. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    ^па ако сакаат да те откријат,можат да се зачленат и да не се активни,па сепак да те откријат...
     
  12. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Сепак друго е кога сите незачленети ти ги читаат мислењата, а и не ми беше само тоа поентата. :) Јас само прашав и дадов предлог, администраторите слободно можат да го одбијат мојот предлог! :)
     
  13. Kiku6ot

    Kiku6ot Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Na femina.mk treba da ima i chat tocno taka ve molam stavete. :clap: :clap:
     
  14. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.003
    Пол:
    Женски
  15. Anggie

    Anggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    36
    Не сум за чат на форумот (зборувам за чат сличен како чатот на фејсбук).
    Ова е форум. Проблемите си ги пишуваш во соодветни теми, а доколку сакаш бош муабает имаш лични пораки :)

    Имам друг предлог. Да можеме да блокираме корисници... не мислам за комлетен блок доволно е да не ги чита моите мислења,а да бидам во контакт преку лп :)
     
  16. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Бидејќи нели Фемина ќе има роденден, би можело да се промени нешто во изгледот на форумов, на пример да се смени бојата, или незнам што... да биде малку поразличен дизајнот. Не дека вака нешто му фали, ама секоја промена е добра :)
     
    На RedRose97 и irenna им се допаѓа ова.
  17. t.a.m.a.r.a

    t.a.m.a.r.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    5
    Сајтот е стварно супер развиен, и да нема промени не е страшно. Ако веќе се менува дизајнот, почнете од хедерот, да не е бел како целата страна. А и сметам дека SMF е у секој поглед подобро од phpBB, ама тоа е личен избор :). (за "почетна" немате ставено keywors и description, знам дека се ситници, ама нема ништо лошо у трупање keywors ;) )
    Ииии офтопик, мислам дека на оваа посетеност треба веќе да имате повеќе реклами.. ај се надевам у скоро време :)
     
  18. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Леле од постов на тамара ама баш ништо не разбрав овен САЈТ, ДИЗАЈН и РЕКЛАМИ... :) За рекламите стварно не ми паднало во очи дека ги нема, ама ако се одлучите за реклама контактирајте ме да ви дадам предлог :lol:
     
  19. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Ја сакам да предложам да нема броење на мислења ( мислам тие цветчиња да нема, да си има како кај сите други форуми ) и да нема лајк ( ќе се потепаат за тој лајк, и кој колку има..и дали ги добил во Сп или не )...ја не знам кој колку сака нека си има...и кој сака нека си стиска кој не не...и готово !!
     
  20. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Абе луѓе зошто нема категорија Филозофија? Мислам дека треба да се отвори и едн таква категорија, а гледам и многу теми кои што стојат на пример во општи дискусии, а вистинското место им е во Филозофија. Инаку сите други категории си се на место :) Поздрав
     
    На doktorka-an му/ѝ се допаѓа ова.