1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предност за семеен дом стан -кука

Дискусија во 'Канта' започната од Izdrzliv, 12 септември 2016.

?

Во што би живееле

 1. куќа

  7 глас(а)
  87,5%
 2. стан

  1 глас(а)
  12,5%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Izdrzliv

  Izdrzliv Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  3.076
  Пол:
  Машки
  Потикнат од дискусии и со оглед на форумџииве решив да отворам ваква тема,можеби ја има веке..За мене куќа е во многу погледи пофлексибилна.Становите би рекол дека се топ варијанта за студенти и тинејџери. Ајде да видиме кој какви размислување има.
   
 2. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.679
  Допаѓања:
  46.981
  Site placat samo kapetanot kuka...

  Ziveam vo kuќa...
   
  На Izdrzliv му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mizerija

  mizerija Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  A sto sakas da kazes so toa-site placat,samo kapetanot kuka?Kazav kako e ziveenjeto vo zgrada,zasto ziveam taka poradi fakultetot.
   
  На Izdrzliv му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Izdrzliv

  Izdrzliv Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  3.076
  Пол:
  Машки
  Неможам да го редактирам... Мислењето на темата, или суштината е споделување.. На живеење во стан.или пак куќа. Пример тие што живеат во стан да ги кажат негативните и позитивните страни..исто и оние што се во куќа,сепак и куќата си има лоши особини:)
  Пример го имам и едното и другото..
  И негативната страна во станот е огромна,да не набројувам ке споделам едно..
  Од горе комшиката во 00:00 часот уклучува м.за перење веш,( некоја од 60 те) и до 3 часот како да си во млин :)
  Сосед до мене има 2 машки и едно девојче..мислиш рагби играат во соба...
  Или пак др сосетка во години која е со психичко нарушување..на секој час извикува по неколку пати,, полиција,, :)
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.081
  Допаѓања:
  61.922
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.