1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предрасуди кон младите мајки

Дискусија во 'Бебе' започната од Julliet Jett, 25 март 2018.

  1. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    И те како има везе дали некој ќе стане родител на 20 или 30.
    Во прашање е првично животното искуство со образование, патувања, работа итн.
    Не може некој на 20 што учел средно до 18 да биде подеднакво спремен од тој на 30 што имал време од цели 10 години да добие нова димензија како на духовно и интелектуално ниво, така и на материјално.
    За инстиктот не правиме проблем, него го има и на 20 и на 30 но во други околности!
     
    На Kitten, Gaga.sk, Mr. Right и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Nenna97

    Nenna97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2018
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    2.256
    Пол:
    Женски
    Јас имав многу непријатна ситуација во една банка доле во мк, вработената се знаела со на мм фамилијата, и она ми вика таму пред цела банка аааа од шо си бремена, затоа ќе се мажиш на 22 години, и тоа го слушнаа сите вработени таму, јас и мм сме тие шо решивме дали ќе го родам тоа дете, и што понатаму, како да обезбедиме подобра иднина како за неа така и за нас, а гледам ја таа така шо кажа колку успеала во животот со тој коментар.
    Од такви бркалки како неа не не бива во Мк!
     
  3. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.208
    Допаѓања:
    23.988
    Ова е голема вистина. Женските деца се учат од мали дека треба да се омажат, да имаат деца, да гледаат фамилија. Затоа на повеќето девојки им е животен успех мажењето и сакаат да побрзаат.

    Гледајки по мене, толку многу работи направив од 20 до 30 години (образование во странство, убави работни места, многу патувања и сл.), ама сепак за најголем успех беше прогласена мојата свадба :)
     
    На mimiiiii, Kitten, Doozy и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Осе

    Осе Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2020
    Пораки:
    2.636
    Допаѓања:
    7.555
    Пол:
    Женски
    Еве јас родив на 27,5 и пак имам предрасуди и ништо “не знам “ читам глупости по нет и книги и се консултирам со доктори кои на времето кажувале поинаку а уствари само треба да ги послушам постарите...
    Не дека сум млада туку дека ми е прво дете ете..