Предсемена течност (pre-ejaculation fluid)

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 20 февруари 2010.

 1. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.040
  Пол:
  Женски
  Ние скоро редовно имаме по толку но сме внимателни , со рикверц метода. Најважно е навреме да се извади , а после секој однос се мочка и се тушира ..посебно таму долу ...така да се што опасно што останало во цевките оди надвор. Ова дејствува барем за нас ;)
   
  На blagica_a му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bliznacka2-2

  bliznacka2-2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  lele luge i mene toa me maci istoto..prviot odnos(koj bese pred 5 dena) mi bese bez kondom..no decko mi ne svrsi vo mene. Togas ne mi potece krv..a vcera trebase da mi dojde. Deneska mi potece krv. Se mislam dali e toa od prviot odnos ili od menstruacija. pomooooos:/
   
 3. aquafortune

  aquafortune Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  23
  После пет дена се сомневам дека ќе ти потече крв од односот,јас имав одма наредниот ден и имав розеви дамки наредните два дена...Мислам дека си добила.Како и да е до вечер ќе знаеш,ако е менструација нормално ќе стане пообилно крварењето. :)
   
 4. bliznacka2-2

  bliznacka2-2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  ne..deka vikaat moze i mesec posle odnosot da imas krvarenje.A moze i bez krvarenje neli? Se nadevam deka sum dobila. A vi se slucilo li nesto na pr koga mocas da te boli odozdola so duri nekako se presecuvas:worried:
   
 5. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  111
  Тоа што те пече додека мокриш може да си настинала, или ти е воспаление на мочниот меур. А за тоа што ти потекло крв мислам дека ти е од менструацијата но немој ти толку да се секираш пред 5 дена ти бил првиот однос нормално е да има одредени промени во организмот, ќе ти се стабилизира се :)
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.156
  Допаѓања:
  124.050
  Пол:
  Женски

  Месец после односот може да крвариш, ама пак после однос, а не туку-така да ти потече, освен ако ти дошло менструација :)
   
 7. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  628
  Пол:
  Женски
  Јас 7 години имам секс без никаква заштита, секогаш се тргаше навреме, сепак не можам да кажам дека така е најсигурно, бидејки и сега кога сакаме не се случува. Се си зависи од организмот, кај некои е доволно ептен малку за да се забремени
   
 8. sekerce1

  sekerce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  7
  девојки имав секс во плоден ден се плашам од течноста да напоменам несврши во мене
   
 9. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  628
  Пол:
  Женски
  Многу веројатно е дека ништо нема да ти се случи, не би требало да забремениш.За да забремениш потребно е да сврши во тебе, бар по мене знам, прочитај погоре имам напишано.
   
 10. brmbrmbrm

  brmbrmbrm Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  МЕ здрви коа прочитав :( :( :( имавме односи со дечко ми со кондом и свршување надвор од мене , но после некои 5-6 саати имавме пак однос ( ако мозе така да се нарече зашто , простете ми на изразов , беше само 2 пати влези излези ) без кондом и сега ми е страв дали можно е за тие 5-6 саати да останала сперма кај него ? и да ја пренел у тие 2 секунди ( у вториот однос) на мене ? ве молам одговорете ми
   
 11. Aleksandarlove

  Aleksandarlove Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  bremenost

  devojki eve vaka so partnerot imam odnosi bez zastita megutoa se plasam da ne ostanam bremena od predsemenata tecnost mislite lki deka e vozmozno ve molam za pomos.
   
 12. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.272
  Допаѓања:
  5.126
  Може не да не ама многу мала е веројатноста. За да не се плашиш имај однос со заштита.
   
 13. MissBreezy

  MissBreezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  110
  Некој поназад рече дека предсемената течност не ја чувствуваат.. точно дека е многу тешко, ама некои ја чувствуваат богами, ако си го знаат доволно и си го истренирале. :D Шансите за забременување се многу мали, ама постојат.
  Најдобро е ако може да ја почувствува да прекине со односот за миг и да се избрише, па повторно да продолжи (ако веќе не се користи заштита).
   
 14. caci-maci

  caci-maci Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  5
  Е драги мои многу ми е жал што морам вака да ви кажам ама од предсеменетата течност се затруднува и тоа како. Еве јас сум чист пример. Со дечкото 11 години имавме незаштитени односи, односно се штитевме само со тоа што го вадеше пред да сврши. Цело тоа време значи цели 11 години ништо не се случи. Потоа одкако се земавме плански направивме дете. После пораѓајот продолживме со сексуални односи исто така незаштитени, односно се штитевме само со тоа што го вадеше пред да сврши. Арно ама после 10 месеци повторно останав бремена. :o Бидејќи несмеев да останам бремена нема шанси да свршил во мене, односно останав бремена од предсеменетата течност. Па сега вие видете како понатаму.
  Поздрав до сите
   
 15. macence100

  macence100 Активен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Значи вчера имав незаштитен однос со дечко ми,пред тоа се стргавме и имаше течност на неговиот(беше влажен) ,но кога решивме да имаме,со влажно марамче се избриша и биде што биде,15-тина секунди пред да сврши го извади, дали е можно нешто да се закачи??ве молам за одговор
   
 16. Angie.Angie

  Angie.Angie Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  9
  Не би требало :)
   
 17. ni.na

  ni.na Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  16
  знам дека е малце застарен постов ама ме интересира остана бремена од предмсемена течност откако веќе една ејакулирал т.е во вторта "парија" или уште при првиот пат? :)
   
 18. sema1

  sema1 Активен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Jas sum nov na forumov pa sakam da prasam za sto se raboti dali za infekcija ili nekoe drugo poremetuvanje.
  Jas eve dolgo vreme imam prdesemena tecnost bela procirna tecnost isceduva od penisot i toa skoro sekoj den nezavisno dali sum vozbiden ili imam erekcija, toj iscedok go imam i koga nema dovolna erekcija i koga ima pa skoro sekogas. I za toa vo posledno vreme ne sum seksualno aktiven nemam odnos i dali mozi da e pricina toa sto podolgo vreme nemam odnos samo se samozadovoluvam i toa dosta cesto i toga imam iscedok . Pa ko mozi nekoj da spodeli mislenje dali se raboti za nekoja infekcija ili bakterija i sto lekovi bi trebalo da primam.
  [mod-kirilica:2e2h6alg][/mod-kirilica:2e2h6alg]
   
 19. stojmenovska

  stojmenovska Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  2
  decki dali e mozno od trienje da navleze predsemena tecnost vo vaginata i da ostanes bremena..? p.s do sea ne sum imala sex
   
 20. FlameFairy

  FlameFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  192
  ^Нее!!
  Aко сте невини не може да останете бремени. :)