Предсемена течност (pre-ejaculation fluid)

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 20 февруари 2010.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.296
  Допаѓања:
  45.519
  Пол:
  Женски
  Имаме односи без кондом и досега не се случило такво нешто, се надевам дека нема ни да се случи. :D
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 2. windrose

  windrose Активен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво,
  сакам да прашам дали ако не сврши дечкото во девојката
  таа може да остане бремена од предсемената течност?
   
 3. nikolija2

  nikolija2 Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  131
  Пол:
  Женски
  5 godini imame redovno секс so decko mi bez koristenje na kontracepcija i vo plodni denovi duri i do sega ne se slucila takva belja..
   
 4. doctorgreyxo

  doctorgreyxo Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2017
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Вчера прв пат имав сексуален однос без кондом.Денес пак без кондом а плодни ми се.. имаше многу предсемена течност кога го извади(сврши после 10 мин ама не беше во мене пред да сврши, туку надвор).
  Се плашам да не останам бремена.Прв пат имав вчера и изумив дека ми се плодни денови
  Ве молам одговорете ми
   
 5. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  2.136
  Пол:
  Женски
  @doctorgreyxo Според најнови истражувања, во поголемиот дел од претсемената течност има мртви сперматозоиди или пак воопшто ги нема.
  Вообичаено не може да се остане бремена од претсемена течност, но многу жени во светот останале бремени на овој начин што значи не може да се исклучи можноста за забременување.
  Ретки се случаите каде има живи сперматозоиди во претсемената течност, но тоа сепак е една од причините зошто се препорачува користење на презервативи за време на сексот на двојки кои сакаат да избегнат бременост.

  Ова го прочитав во статија која излезе месецов на www.americanpregnancy.org - инаку според лично искуство: долго време не користев заштита со партнерот и не ни се случи ништо несакано (за среќа) од претсемената течност. Презервативите ги вративме во употреба само поради заштита од инфекции.
   
  На XstrongerX, doctorgreyxo и bubi75 им се допаѓа ова.
 6. Mxrx

  Mxrx Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2018
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  12
  Дали предсемена течност е онаа течност која тече непоредно пред свршување? Колку пати во текот на еден однос тече?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.885
  Допаѓања:
  117.067
  Предсемена течност има и кога нема пенетрација. Тоа што ти го навлажнува главчето е предсемена течност.
   
  На Mr.X, didisi и SummerGirl им се допаѓа ова.
 8. Lolo1612

  Lolo1612 Активен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2018
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам за таа предсемена течност.. излегува само еднаш во една рунда и тоа пред машкото да сврши?Не е можно да излезе повеќе пати нели?
   
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.885
  Допаѓања:
  117.067
  Не е само еднаш. Може цело време да си потекува. Систем: капка по капка :)
   
  На Brys и SugarHoney им се допаѓа ова.
 10. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  3.407
  Епа и јас мислев оти сум бремена .. Имавме веднаш втора рунда после првата.. Стресови, тестови и секакви глупости.
  Од што читав овде дупло психата ми се поремети...
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Quenn

  Quenn Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Колкави се шансите и дали е можно да се забремени од пред семената течност? (всушност што е тоа)
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Quenn

  Quenn Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Дали кај различни машки различно е во количина лачењето предсемената течност?
  Дали сите лачат предсемена течност пред оргазам, бидејќи дечко ми лачи во голема количина предсемена течност
   
 13. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.724
  Пол:
  Машки
  Ако консумира нелегални прашкови и бонбони има голема веројатност да.