1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предјадење

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од aloe.vera.skopje, 15 мај 2011.

 1. aloe.vera.skopje

  aloe.vera.skopje Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ме интересира мислење за типови на салата кои најдобро одат како предјадење на разно разни видови на пици?
   
 2. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  која салата како предјадење на пица

  Овде во Лунд во која и да е пицерија сите дваат зелка салата многу зачинета.
   
 3. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  која салата како предјадење на пица

  Ја сум за шопска. Највеќе ми одговара на пица :inlove:
   
 4. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  која салата како предјадење на пица

  Зависи од состојките во пицата...Ако е со кулен и сирење пицата(мојата омилена) :$ , тогаш најдобра салата како предјадење е свежа краставица на ленти исечена, свежа зелена пиперка и малку сирење внатре истрошено...Стави малку сок од лимон, маслиново масло и сол...Мммммммммммм.... :$
   
 5. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  која салата како предјадење на пица

  Зависи што ќе се пие :lol: ...ако се пие узо или ракија тогаш може таратор, шопска, руска салатка, урнебес мислам се викаше таа со урда и буковка итн....
  Нема некое правило што ти се јаде во моментот тоа.
  Јас си пијам узо со шопска, топ ми е. :)
   
 6. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  Јас во МК земам исклучиво шопска
   
 7. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.671
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  Речиси секогаш за предјадење јадам шопска салата сп многу сипење.
   
 8. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.557
  Јас најмногу си сакам мешана салата особено ептен добро ми иде со чаша, две ракија :lol: Совршена комбинација
   
 9. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Јас мислам дека шопска салата ,зелена,мешана или сувомеснати и млечни производи во еден послужавник наместено... :?: :?:
   
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Зависи на менито кој се .........и каде се јаде и со што......
   
 11. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.741
  Допаѓања:
  32.072
  Пол:
  Женски
  Шопска, најубава ми е
   
 12. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  532
  Пол:
  Женски
  Шопска а може и рендана морковче,цвекло,трупка многу ми е убава освежува.
   
 13. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Шопска или мешана салата, незаменливо предјадење. :)
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.