1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пред една година...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од blond, 15 септември 2011.

 1. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.713
  Што се случуваше со Вас пред една година?

  Јас пред една година, овој период работев на случајот бебенце :angel:

  Не видов ваква тема, ако е дупла-канта.
   
  На Dulceee и sesilija им се допаѓа ова.
 2. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Пред една година на овој ден започна мојата академска „кариера“ :D Во тој момент малце бев несигурна, ама еве година дена после тоа сум тотално сигурна дека не згрешив! Ок барем сега за сега сум сигурна :D Со него ситуацијата си беше иста, статус кво што би се рекло, друштвото почна полека да се дели кој каде реши да се дообразува, кој со повеќе кој со помалку обврски. Пред една година бев среќна, а исто сум и денес иако се појавија некои ситни проблемчиња, а основата на проблемите беше иста и лани и сега која коинциденција (сега се свестив за тоа) :D Како и да е мене ми се слатки проблемчиња, единствени кои и ме нервираат и ме исполнуваат :lol: и ќе дадам се од себе да ги решам на најхрабриот начин. Ама сепак се надевам нема да станат традиција да се повторуваат секоја година БАШ во ова време :!:
   
  На izabela63-64 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. rakce69

  rakce69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  230
  Пред една година животот ми беше во суштина поедноставен, немав големи обврски, фрки непотребни, ми беше мн по ок, посмирен живот. Сега ми е Бура, Олуја незнам уште што не... Како и да е се мора да помине, се мора да се реши :) Насмевка на лице и одиме понатака.
   
  На izabela63-64 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.199
  Допаѓања:
  21.541
  Пол:
  Женски
  Пред една година ова време работите беа тука некаде како сега. Се спремав за новата студентска година. Помагав на мајка ми со ајварот :D Но, сега е подобро дома, немаме толку проблеми, фала му на Господ. А со него...пред една година ми беше волшебно.. Сега магијата се изгуби.
   
 5. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.158
  Допаѓања:
  18.091
  Пол:
  Женски
  Пред една година ова време, факултетот ми изгледаше интересен и ни малце напорен..

  И пред една година ова време имав поинаква боја на коса..
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.511
  Допаѓања:
  195.499
  Пол:
  Женски
  Пред точно една година почна мојот брачен живот, официјално, после ставен потпис на хартија. И досега е ист како и предбрачниот (живеевме заедно), поточно, поубаво ни е, посебно затоа што и нашето сонце е дел од него. Се надевам дека вака убаво ќе ни биде и понатаму! :)
   
  На Aleks96, baguf4e, Nina24 и 6 други им се допаѓа ова.
 7. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Пред една година, ова време бев во школо. И толку памтам. :tmi:
   
  На Jessie-J му/ѝ се допаѓа ова.
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.305
  Допаѓања:
  99.755
  Пол:
  Женски
  Пред една година ова време бев бремена 3ти месец :inlove:
   
  На Lovy1, rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, Honey16 и 2 други им се допаѓа ова.
 9. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Пред една година, не влеговме во полуфинале. :D И не славев вака.
   
 10. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  Пред една година јас...Јас бев срамежливко девојче...Ееее тоа беше оддамна...Сега повеке не сум сега сум лошка и несрамежливка :$ :D
   
  На Honey16 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. eleni23

  eleni23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  21
  Pred edna godina ne ni pretpostavuvav deka ke mi se slucat volku raboti. Imav dolga vrska so decko koj ne bese za mene koj me iritirase i kritikuvase, koj ne mozev da go podnesam da go gledam poveke od 3 pati nedelno, imav rabota koja me pravese nesrekna koj ja mrazev i ne me ispolnuvase. imav i milion problemi drugi, zdravje, finansii, posdiplomski. Denes spremam magisterska, imam nov prekrasen decko koj me obozava i bez koj ne mozam, prakticno ziveeme zaedno i nova rabota koja me ispolnuva.finansiite seuste se problem :D no fala mu na boga sum srekna i imam nesto sto go nemav poslednive 2 godini, VNATRESEN MIR.
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.864
  Допаѓања:
  31.155
  Пол:
  Женски
  Пред една година ова време......имав малку турбулентен период. Дечко ми баш во ова време лани даде отказ, па имавме мала криза која, за среќа, добро ја поминавме. А на „професионален план“ ми беше лошо-што значи дека ми било подобро од сега што ми е :@ Другото се е подобро за разлика од лани ова време :D
   
 13. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Пред една година....
  Малата ја запишавме во градинка, не ја прифати баш добро, плачење, одбивање итн.,...спремавме зимница (излупив 100кг пипер кој без мое знање и прашање беше даден на мојата драга и мила золвичка), немав работа...излудував дома и се` ме нервираше.
  Лани есенскиот период ми беше лудница во буквална смисла на зборот :lol:
  Сега некако картите ми се наредија, добро е, не се жалам...а зимницата оваа година сама ќе си ја спремам :!: :)
   
 14. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  461
  Пред една година ова време ја спремавме веридбата. Поточно тоа беше на 25 септември. А успат на денешен ден си го купувме Дормеото :D и ја спремавме спалната. И знаев дека ќе бидам среќна онолку колку што сум сега :inlove: :inlove:
   
  На 2505 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Пред една година бев во школо. Како што гледам, сум била 1ва смена така да ова време сум била дома :D
  Четврта година, матурант. Мед и млеко тече. 2 и пол месеци со љубениот. Мх, мх, што друго би посакала! :)
   
 16. Melody13

  Melody13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  215
  Пред една година ова време, мојов ум беше толку незрел, што се чувствувам глупаво само кога ќе се потсетам на тоа. :fubar: Фала богу, сега се е подобро, иначе минатава година, беше една од најглупавите во мојов досегашен век :doh:
   
 17. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Пред една година имав овој период имав енормен проблем :( фала богу се се заврши добро и се е вратено во нормала :)
   
 18. Gioia

  Gioia Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Бев помлада ехх..хаха шала на страна,пред една година го запознав мојот сега најдобар другар и баш ми е драго ете што по тоа ќе си ја памтам мината година..по убава работа! ;)
   
 19. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  198
  пред една година бев незрела, не ни замислував дека ќе ми се случат толку работи, толку промени.. пред една година верував, имав надеж за невозвратената љубов. ми беа важни ситници, сега и целиот свет да се преврти нема да ми е важно. не бев совршена, но бев среќна. бев исполнета. а сега, сега не можам да верувам како животот ми се смени толку, само за една година.
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  :D :D :D
  Пред една година за прв пат дојдов да живеам во џунглево и искрено, ич, ама ич не го сакав, сакав домааааааа ;( ;( ;(
  :D
  Пред една година не знаев што сакам, барем помалку од сега, размислував поимпулсивно, го мразев патот до факултет, ги мразев предавањата во осум наутро.... пред една година започна една од поголемите промени во мојот живот: за прв пат заминав да живеам на друго место различно од мојот О.

  Ех... кога ли помина?