1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пред една година...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од blond, 15 септември 2011.

  1. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Мајкоо...

    Колку далеку ми се чини сега ова пред една година. Дали затоа што многу работи,и тоа едни од најбитните за мене ми се случија баш овој период лани,како и цела година. Се чувствувам толку стара понекогаш.

    Пред една година јас станав студент. Ова време мислам уште немав цимерки во домот,немав запознаено колешки,колеги на факултетот. Уште ни факултетот не го знаев добро. Уште немав отидено во читална. Најверојатно уште не сум знаела да стигнам до Центар или Рамстор сама,врска немав каде е стара чаршија,каде се кафаните во Скопје ( :D ) и многу работи за кои стварно врска немав. Уште ме плашеше факултетот. Уште се маткав со Иван. Хах.. Знам не правев со еден друг муабет. Баш овој период лани. Пред една година многу повеќе пиев од сега. Пред една година не пушев толку цигари како сега,толку овој период лани ги препушив.

    Пред една година не се познавав себеси.

    Да,дефинитвно многу работи се сменети. А има поминато само една година...
     
  2. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.509
    Допаѓања:
    8.331
    Пол:
    Женски
    пред една година не ни мислев дека ке се запишам на факултет...пред една година бев мн поразлична од сега...се сменив многу на подобро и најважното пред 1 година го запознав него :)
     
  3. LadyH

    LadyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    85
    се заљубив за прв пат, вистински, еднострано но посебно (малце повеќе од една година) :$
     
  4. Libera

    Libera Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    5.907
    Пол:
    Женски
    Пред една година силно верував во оваа мисла
    [​IMG]
    Но од денес ја заменив со
    [​IMG]
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Пред една година не размислував вака како што сега размислувам. Премногу се променив. Се забележува тоа. Си изградив по цврст карактер за само толкав период.
    И не сум во врска.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Пред една година започна ужасен период за нашата врска кој за жал мораше да заврши со крај на врската!
    Али тука има и едно за среќа, пошто ние ете уште сме заедно (се смиривме само по две недели од раскинувањето) и тоа ни беше лекција плус, како треба да бидеме заедно посилни од се и како довербата и заедничкиот муабет треба да бидат најважното нешто што ќе ја одржува нашата врска!
    Се надевам само, дека тој период нема да се повтори. Ужасен беше за мене и ми остави тајни последици!

    Сепак, љубовта победи се! :l:
     
  7. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.020
    Допаѓања:
    5.943
    Пред една година бев со истите дејчиња што сум сега со нив и многу ги поштовам и волим такоџе :D
     
    На 2505 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Пред една година се чувствував приближно исто како и сега.Единствено косата ми е подолга :) нема никоја друга поголема измена.
     
  9. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    пред една година запознав еден дел од една особа со која ја поминав оваа година ...но ја запознав само онаа фината страна ...време дошло да ја запознаам и она лошата страна :!:
     
  10. Bunny05

    Bunny05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    124
    Пред една година започнав врска со најдоброто,најубавото,најискреното човече на светот кого си го саакам најмногу од сите :) Пред една година односите со татко ми беа каде каде подобри.Друго шознам се беше исто,освен што учев повеќе,мрзата ме дотолчи оваа година :tmi:
     
  11. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Пред една година ми се промени животот! На подобро!
     
  12. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    330
    Пред една година го изгубив своето јас,верував на личност во кој не требаше, плачев за човек кој не заслужуваше.
     
  13. blond.bunny

    blond.bunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    122
    Пред една година за прв пат се заљубив,живеев во бајка и денес сватив дека била само манипулација 8)
     
    На cigarce му/ѝ се допаѓа ова.
  14. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Па, пред една година ....... Бев прилично збунета за се што се дешаваше околу мене :^)

    Више не сум :D
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    На УТРЕШЕН ден пред точно една година.... го видов прв пат. И мислев ќе ми биде последен.
    Грешно мислев.
    :)
     
  16. Spell

    Spell Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    400
    Пол:
    Женски
    Пред една година мојот живот се промени, се променив јас те запознав тебе :D :*
     
  17. soco

    soco Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    185
    е пред една година си бев помлада за една година !
     
  18. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Пред една година точно на оваа дата ја имав најубавата вечер со личностите кои премногу ги сакам.
     
  19. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Пред една година бев збунета бруцошка на која животот за само еден ден и се сврте за 180 степени. Тазе заљубена, тазе изгубена, комбинација невероватна. Нов живот, ново се'. Уште ги учев автобусите низ Скопјево, уште се учев на новиот начин на живот, уште се навикнував на фактот дека нема да се карам со сестра ми толку често.
     
  20. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    Многу работи се сменија од лани до сега....Многу.
    Се е некако поинаку.Поинаква сум и јас.И луѓето околу мене.
    Буквално се е сменето.

    Имав дечко кој си го сакав многу.Другарки послабо.Послабо излегував.Целото мое време го трошев на него.Ко будала некоја,амааан..кај ми бил паметот.
    Сега се чувствувам позрело,послободно,попаметно.Имаам другарки.Излегувањето не е проблем.Одам секаде и се дружам.