1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пред зајдисонце (Before sunset)

Дискусија во 'Филмови' започната од m2m2m2, 24 октомври 2011.

 1. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.059
  Before Sunset (2004)
  Drama | Romance

  Вториот дел од Before Sunrise.
  Хммм.... Повторно без динамика, дооолги разговори со прекрасни мисли и перцепции, скоро ист како и првиот дел. Крајот ме замисли, уште не сум решила како да го сфатам :)
  Мислам дека филмот навидум делува досаден ама има нешто посебно во него, барем за мене...
   

  Прикачени фајлови:

 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

  ^
  Првиот дел е страшно досаден, уште кога не ни легнаа на крај, ќе се утепав :D Втор дел не се ни осудувам да гледам :)
   
 3. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.059
  Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

  Легнаа во првиот дел и тоа испадна после во вториот дека 2 пати било не еднаш, само што не покажаа како што обично покажуваат во филмовите, ама се подразбираше ]:)
   
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

  Е како легнале, кога таман требаше и она му рече дека не сака зашто не била таква девојка
   
 5. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.059
  Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

  Да му рече така, ама после изгледа се премисли, му се фрли таа :) јас така сфатив а и така било, во вториов дел разговараат за тоа и кажуваат дека било 2 пати :)
   
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  Се трудат да ја исправат катастрофалната грешка од првиот во вториот дел.Таква љубовна сцена ќе беше поентата на филмот што они не ја дадоа |(
   
 7. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.059
  Мене ми се допаднаа муабетите, иако цел филм всушност уста не затворија :D
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 8. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.850
  Допаѓања:
  47.948
  Пол:
  Женски
  Сите три делови ги имам гледано, еден од ретките кои со нетрпение сакав да ги гледам продолжетоците, во првиот дел двајцата изгледаат прекрасно, симпатични, спонтани, млади и наивни, вториот дел кога после долги години повторно се сретнуваат, секој всушност тргнал кон својот пат, се надевав дека конечно ќе изнајдат начин да се заедно и конечно во третиот дел веќе се семејство и покрај сите препреки, веќе видно остарени но и како и во сите делови ужасно брбливи, убава замисла и тек на настаните во сите делови, но тие долги разговори, мислења и мудрости напати ми беа здодевни