Пред зајдисонце (Before sunset)

Дискусија во 'Филмови' започната од m2m2m2, 24 октомври 2011.

 1. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Before Sunset (2004)
  Drama | Romance

  Вториот дел од Before Sunrise.
  Хммм.... Повторно без динамика, дооолги разговори со прекрасни мисли и перцепции, скоро ист како и првиот дел. Крајот ме замисли, уште не сум решила како да го сфатам :)
  Мислам дека филмот навидум делува досаден ама има нешто посебно во него, барем за мене...
   

  Прикачени фајлови:

 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

  ^
  Првиот дел е страшно досаден, уште кога не ни легнаа на крај, ќе се утепав :D Втор дел не се ни осудувам да гледам :)
   
 3. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

  Легнаа во првиот дел и тоа испадна после во вториот дека 2 пати било не еднаш, само што не покажаа како што обично покажуваат во филмовите, ама се подразбираше ]:)
   
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

  Е како легнале, кога таман требаше и она му рече дека не сака зашто не била таква девојка
   
 5. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

  Да му рече така, ама после изгледа се премисли, му се фрли таа :) јас така сфатив а и така било, во вториов дел разговараат за тоа и кажуваат дека било 2 пати :)
   
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Се трудат да ја исправат катастрофалната грешка од првиот во вториот дел.Таква љубовна сцена ќе беше поентата на филмот што они не ја дадоа |(
   
 7. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Мене ми се допаднаа муабетите, иако цел филм всушност уста не затворија :D