Презимето во бракот

Дискусија во 'Канта' започната од Ice&Fire, 10 март 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Ice&Fire

  Ice&Fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2015
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  79
  Девојки ме интересира како се решивте какво презиме ќе носите во брак - неговото или ќе го носите и вашето и неговото. Во дилема сум :)
   
 2. Daydream

  Daydream Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  5.755
  Пол:
  Женски
 3. Ice&Fire

  Ice&Fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2015
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  79
  Се извинувам. Јас ги разлистував темите во оваа категорија, воопшти не проверив во други категории. Фала :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.