1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прекари

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 6 август 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Имате ли некој прекар ?
  Што мислите за таквите додатоци што се ставаат на нечии имиња!?
  Пример за најглупав, најсмешен прекар?

  Познавам еден што покрај името го викаат Будалата |( Најчудно е што не се лути воопшто туку се гордее со тоа |( :D
   
 2. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Имам милијарда прекари, бидејќи името ми е големо и разни прекари ми измислуваат. Инаку немам некој чуден прекар, освен тоа што порано на неколку форуми се имав потпишано како *****мк, па сега ме зезаат и ме викаат *****мк од ск :D. Инаку другар од клас го викавме Буце или Дебел, ама он не се нервираше, не се лутеше си го прифаќаше тоа :). А други такви прекари немам. Обично скратено од името ги нарекувам луѓето. :)
   
 3. FortuneTeller.xD

  FortuneTeller.xD Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  381
  Хехехе.. Сега се потссетив наа основно.. Бев шесто одделение.. и наставничката по географија ме извади на табла да пишувам важни точки од лекцијата.. ии наставничката во тој тефтерот имаше напишано луцерка.. аа мене неубаво ми се виде и на табла напишав ПУЦЕРКА.. хаха.. така ме викаа цела година..
   
 4. parisheroinstars

  parisheroinstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  25
  Па и немам баш многу прекари, со оглед дека името ми е од 3 букви :?: .
   
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Не мора прекарот да биде изведен од името. Може нешто што воопшто нема врска со името. Име на некое животно на пример. :lol:
   
 6. Tamarax3Ronaldo

  Tamarax3Ronaldo Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  6
  Со мојата најдобра другарка имаме премногу прекари но за секој прекар има причина ноо не се за во јавност ;) :D : таа мене Кока Кола јас неа Фанта, циганчици, пед*р, бандит, коп*ле и мноогу многу други, во момент не ми текнува..А инакуу мене од Тамара ме викаат : Тиа, Там, Тиди, Теди, Тамуш, Таче и слично..

  Најсмешни прекари кои ги имам слушнато ( така ги викаат луѓето на презиме :D ) : Фача, Мрсул, Пипеука, Мечокот, Вујза... :D
   
 7. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.191
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  Мене ме викаат највеќе скратено од името.
  А незнам како им дошло како помала моите ме викале Дорчо |( незнам ни дали сум го прифаќала тоа.
   
 8. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Немам прекар ама татко ми ми вика ИКИ и тоа ми е нормално кога ќе го слушнам од него, ако некој друг ми рече ИКИ се ежам :D
   
 9. parisheroinstars

  parisheroinstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  25
  Животно? :D
  Аааа да, и Џексон ме викаат ;).
   
 10. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Мене на времето ме викаа невреме, тоа дека бев многу нервозна и избувлива :lol: :lol: Ама не сите, братучед ми ми го смисли, ама среќа не продолжија да ме викат така.
   
 11. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  па сега скоро сите викаат по прекари .. :D
  најчест прекар ми е стефи, а мразам некој кога ќе ми каже стефани или стеф уууф .. :@
   
 12. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Речиси сите ме викаат Кате, само дечко ми ме вика Калинче. И покрај него сите сега неговите ме завикаа така :lol:
  Инаку оние прекари кои се по малку навредливи ич не ми се допаѓаат, и никого не викам по прекар. Без разлика каков е прекарот. Си имаме сите име, за тоа служи.
   
 13. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Мене ме викаат скратено од името секогаш .. а брат ми шо има еден другар го викаат шлаки :D :D зошто многу е шлакнат :lol: :lol:
   
 14. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Баш сега ги читав и се изнасмеав, па морав да ги споделам тука - Битолски прекари :

  РАСПУСТО – оти е роден на 10 јуни
  ЛАГАТА! - оти има куси нозе :)
  Резило - пошол да си купва патики по влечки и по чорапи
  СВИОКО - живеел на некоја кривина!
  Неспремното - оти ко му се пуштала некоја (грда?) и` рекол „не сум спремен“.
  САНТИМО - за сантим немал два метра кутар тој 199цм....
  Во четврто, на запознавање на општеството, учителката го прашва Иле како се вика текстилната фабрика од Тетово? А овај дума, дума и едно време вели ТЕКСАС! Е, од тогаш сите го знат ко ТЕКСАС, а Иле уште само мајка му го вика.
  Две први другарки беа многу суви и ги викаа СЛАМКАТА И ТРЕФКАТА
  АЈКУЛА - оти ко ќе тргал марихуана ајкули му излегвале
  Ќошо - оти Ивица се вика
  ЛАНОТО - Одпрво ЛАЈНО му викаја, па се лутел многу, па после нагалено почнаја ЛАНО да го викат!
  ДРЏ - домашна расна џукела
  Нитрото........оти црногорец е детето и "екстремно е брзо"
  Индексо - прв во цела мала се запишал на факултет
  ЏОГЕРО - висок, слаб со виткана коса
  Купусо - оти се истрижал неубо и личел на зелка + љубел некоја дебелка - каца.
  Ленче шц' - сите машки шц праеле ко ќе поминела кркркр
  Џоле - Салафета ! оти женска му има фабрика за салфетки
  Спидот - оти секое лето шљака со speedo влечки по Широк Сокак!
  Кофчегот - интерен прекар за една висока, згодна и мрачна металка :)
  Индексо 2 - единствен во друштво со факултет
  Децималнио - не е баш „точен“, нормален
  Ќор - Оти на сите му викаше „Кај си Саша“ :)
  Пеце Грдиот - оти имаше едно кремче и беше фаца и на сите им викаше:„Кај си бе, грд!“ :) Иначе на Жабата брат му. :)
  ФЛОРЕ - оти љубовницата му се викаше Флорида
  Казанова – оти ко казан бил во главата
  Џони Walker - Австраљанецот шо го вртеше корзото по 20-30 пати денот (порано се криеше од сите со раката настрана), во последно време шеташе гушнат со сок од 1 1/2л. во пластично
  Пожаро – оти мајка му и татко му отишле во пожарна на родителска
  Струјата-оти го акна струја од појачало за бас пред да почни свирката......исто така познат како Мики-добиено по неговиот мачор...........исто така познат како Коцка-не се знај оти..
  РАБРАТА - професор по биологија шо секоја реченица ја завршвал со рабра? (разбра?)
   
 15. preetygirl-J

  preetygirl-J Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  78
  ЈОКО e мојот прекар , цел живот ме викаат така :D
   
 16. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Ептен се добри, се згазив од смеење :rofl: :clap:

  Да се вратам на темата. Немам прекар, ама зошто бев најмала по возраст во клас неколку машки другари ме викаат МАЛО. Не им се лутам, ама само нив. Ако некој друг слушне па ме викне така е тогаш има расправија. Па не за џабе ми дале име :)
   
 17. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
  Мене сите ме викаат Ане.Понекогаш може да ме наречат по име.
  Брат ми одвреме на време кога ќе му текне ме вика и Сељо,а со една другарка секакви прекари имаме :D
   
 18. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Предните заби ми се малку нанапред. Во осмо ми извадија прекар Зајак, Зец, Зајко... И некои такви модификации. Од почетокот се лутев потоа сеедно ми беше.
  Таман престанаа да ме викаат така, во втора средно си фатив дечко на прекар го викаа Зец |( Пак почнаа да ме викаат така поради него |(
   
 19. Filipina

  Filipina Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  13
  Јас сум малото Змејче, по татко ми Змеј :) и не се лутам кога некој ќе ме нарече Змејче, ретко ептен ме викат така ама ете некогаш ке речат и тоа најчесто на тато пријателите :)
   
 20. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  25
  Стрелче, Синче - татко ми
  ***че, ***а - Мајка ми

  мало - скоро сите -.-
  зајак - тетките
  итн итн