1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прекари

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 6 август 2010.

  1. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Тато ми вика-тато(на пр.тато ај донеси ми ова и сл) :D
    Мама ми вика-маче,мачорче,срце мое,нагалено од моето име
    Брат ми-ѓубре,стоко,идиоту,нагалено од моето име(ама многу ретко ова) :D
    Дедо ми вика-дедо
    Со другаркиве меѓусебно кога сме сами си се викаме-мајмун,гуска,стока,кравичка,глупа,утепана,а кога сме во друштво строго по нагалено од името си се викаме :rofl:
    Да дополнам :D Наставничката по математика во основно ме викаше Кичево,а братучед ми-брачед му на Кичево и секој час оп на табла не стануваше :D И еден скапан во основно Лена ме викаше :fubar: Среќа никој не го бендиса прекарот па не ме викаат така.И еден од основно си го викавме Волино дека оттаму детето :rofl:
     
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    кога ја носам косата виткана,дечко ми ме вика пудлица.и дебеламе вика,а јас слабичко,јадно...
     
  3. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Порано ко бев 7 мо едни мали од 4то ме викаа ''струја'', а од кај тој прекар не знам и после заборавија и поќе не сум го слушнала тоа.
    Сите ме викаат нагалено од моето име.
    Мама синче, сине, мамичке, ќерко и др.
    А тато, кај си синУ мој :D
     
  4. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Кога бев помала ме викаа чевличе :D а сега секси :) или ме викаат на неколку начина од моето име бидејќи е поголемо
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Интересно е некогаш луѓето да се двојат по прекари затоа што така стануваат препознатливи и единствени. Ама има прекари и прекари. Не дај Боже да ти залепат некоја глупава етикета па цел живот да си ја носиш.
    Јас баш и некој прекар немам. Обично ме викаат скратено од името. Некои ме викаат како што ми е корисничкото име, после една другарка ме вика Пролет, па Бушаво... и тоа.
    Најмногу прекари си ваѓаме со најблиските другарки, па така една ме вика Ќерка, а другата Мјау, Аморе (со италијански акцент) и Никита (што нема врска со името мое) :D
    Едно време во основно Пудла ме викаа и многу се нервирав :D
     
  6. katakomba24

    katakomba24 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    533
    Па и јас неможам да се пофалам дека имам некој прекар. Во основно ме викаа желче (демек споро сум одела), а потоа ме викаа Лина. Само еден другар ме викаше желковска. Инаку цел клас бевме зоолошка градина. Во мојот град има дете кое го викаат Мува и сите така го знаат. Прекари си добиваат и нашите професори... Моцарт. Една моја соученичка ја викаат Бушавка дека има виткана коса... :lol:
     
  7. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
    Јас прекар немам нагалено од името ме викаат :D
    Иначе дечко ми не ме вика никогаш на име туку ( топче,будалче,муцле,окце ...овие мн ретко ми ги кажува , најчесто кога ми е роденден или кога сум болна :D )Вака секојдневно ме вика (кравче,гомце :puke: ,мутавко,брмчало)

    Kај нас има мн интересни прекари( пинџуро, зелката,пушката, мрцката,зијано,бизи,желката,јанзата,клетио и др ги има не ми текнуваат ) :D
     
  8. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Малечко... 8)


    По име зашто многу ми е мало, и ми го вртат името во неколку варијанти.
     
  9. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Татко ми никогаш не ми рекол такво убаво име :D Цело време плавуша , смрдла , смотана , :D Он и мајка ми дудо ме викаат . Другите Дуци , Душка , Дука , Душа :) Некој специфичен прекар немам :)
     
  10. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    скоро сите ме викаат бобо :$ или бона, ретко кој ме вика по име :) а да во средно другарите од клас ме викаа “млекара“ пошто имам големи гради :lol: :lol:
     
  11. Monna99

    Monna99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    5
    Се викам Симона и кога бев помала сите ме викаа Мони,ама сега како поголема,од сите страни само разни надимаци слушам за мене..:Монли,Мончуш,Сајмонка и кога почнаа со тоа САЈМОН :@
    Цело божјо школо ме викаше Сајмон.Епа крај.Ја сакам МОНА да ме викаат и толку.Ако несакаат нека ме викаат Симона. :)
     
  12. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.094
    Пол:
    Женски
    Мачка, бебе зошто имам дупчиња на рацете, секси, мало, малечка ме викаше еден професор во средно. А дечко ми прасе или шапшалче. Мајка ми пиле, глувче...
     
  13. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Во Битола пожарната е до економското средно училиште...И некое дете го викат Пожарот оти мајка му и татко му наместо во економско да одат на родителски отишле во пожарната.... хахах
    Некој го викале Распустот оти бил роден на 10 јуни хахах
    Има милиони чудни прекари шо немат врска со името...Мефата, Чуната, Шипе, Бубето итн
    Јас се викам Александра и најчесто Сандра ме викат, со исклучок на баба ми шо ме вика Алексис и брат ми шо ме вика Алекс... И 2-3 луѓе шо ме викат Аце хахаха најглупо ми е :D
     
  14. Monna99

    Monna99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    5
    Хахаха животинче :)
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  15. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Прекарите- ме мразат во школо заради тоа :tmi: :D
    Попусто се трудам да бидам посериозна , креативноста доаѓа до израз , згора на тоа сум ептен откачена и шеговита ..па и скоро да нема некој во класот да не сум му извадила прекар.На другарка ми чисто из досаде почнав да и се обраќам со име кое нема врска со нејзиното и ден денес никој не знае како вслушност се вика :?:
    Од поневкусните ( кои никако не се мое дело ) ќе го кажам МУТЕ :!: - затоа што мајка му и татко му се глувонеми па као на муте биле :fubar: , не го одобрувам.
    Нешто мозокот ми е блокиран , подоцна ќе се надополнам со уште некој пост во кој ќе вклучам листа на прекари и објаснување на истите - коса да ти се крене :emo:
     
  16. Tammy

    Tammy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    33
    Се викам Тамара и кога бев мала се Мара ми викаа.Но јас и реков убаво Тами или ништо друго.И за чудо престанаа со Мара.Веќе 8 години Тами ми викат :)
     
  17. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    хехех во четврто одделение бевме многу немирни и непослушни ама скоро сите, добро сепак со некои исклучоци, и секој си имаше по некој прекар што го опишува како на пример: мали, буцо, џине, цвиќераш, сокара, топче, буре32јка, карбуратур, бугарка.. и други не ми текнуваат сум гиз аборавила
     
  18. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Плава!! :P Заради косата оф корс :P :)
     
  19. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
    Од името најчесто скратеници,една другарка ме вика Еклипс,друга крајстајн ?? :D

    А најглупи и најсмешни прекари .. : Пастрамајка,Змија,Цуце,Николица - Приколица,ќебап ? :D ,зелка,дроњо,бува,маслинка и тако даље :D
     
  20. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Епа мене ме викаат Паре(скратено од Параскева). Тоа нема допирна точка со моето име, но така ме викаат од мала. Ме завика братучетка ми, а потоа сите продолжија. Сега ми е чудно некој кога ќе ми се обрати по име....хихи Симпатичен ми е прекаров!! :D