1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прекин на пријателство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 13 февруари 2023.

  1. anon12345

    anon12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2021
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Машки
    И на мене ми се случи вакво нешто. Пред една година запознав личност со која станав многу близок. Никогаш не сме се карале, секогаш сум вложувал максимален труд во другарството, секогаш сме си поминувале најубаво и секогаш сум бил тука за неа. Јас мислев дека е пријателство кое ќе трае долго. Но пред неколку месеци забележав чудно однесување од нејзина страна. Правење вештачки конфликти, лутење за бесмислени работи, игнорирање итн. Се додека не дојде до момент кога јас бев исфрустриран од однесувањето и одлучив да не воспоставам контакт одреден период. Додека траеше овој период не добив ниту една порака. Бев загрижен, зашто сум прилично чувствителен и не можам да останам лут на некој подолг период, после некое време омекнувам, а и не мислам дека е разумно да се прекинува пријателство поради банални работи и мислам дека се може да се реши со разговор. Пробав да воспоставам контакт повторно, за на крај да бидам блокиран без никакво објаснување. И сфатив дека чудното однесување од претходно биле обиди за саботажа на пријателството. И јас не знам што лошо направив, ама претпоставувам дека кога некој е одлучен да стави крај на нешто, тоа и ќе се случи, без разлика колку ние самите пробуваме да го спасиме тоа што го имаме...
     
  2. Graciaa

    Graciaa Нов член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2023
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Можеби не си бил ти причината за тие конфликти, игнорирања, едноставно ако поминувала низ тежок период или и се случувало нешто во животот, ама ова на крај што направила, упатува дека не го сакала пријателството, но може да каже што пречи ако не дирекно бар суптилно, да не бидеш во прашалници сега.