1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прекумерно потење на лице

Дискусија во 'Лице' започната од one87, 27 септември 2012.

 1. one87

  one87 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  3
  Читав за решенија за овој проблем и најдов некоја трева witch hazel наводно многу помагала ама незнам како да ја побарам, во кои лосиони во аптеките...да не има некоја искуство да сподели ?
   
  На love make up му/ѝ се допаѓа ова.
 2. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  3.939
  Пол:
  Женски
  и јас го имам истиот проблем многу се потам на лицето........
   
 3. Macheto07

  Macheto07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  12
  Некој со сличен проблем и решение?
   
 4. love make up

  love make up Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Здраво, пребарував на темава што многу ме мачи низ форумов, но не успеав да најдам, па отворив нова тема...
  Ве молам до колку некој има проблем како мојот или познавање, да ме посоветува како да се справам со ова потење на лице, дури на моменти и во зима, а за сега воопшто да не зборувам... Ми влезе веќе во психа...
  Ви благодарам однапред
   
 5. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.007
  Допаѓања:
  1.659

  Да си провериш тироидна ти? Хипертироидизам дава таков симптом.
   
  На love make up му/ѝ се допаѓа ова.