Преку телефон или во четири очи?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 4 август 2010.

 1. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Поубаво ми е да разговарам во 4 очи. :)
  На телефон можам да кажам некои работи што во живо не би можела. :$
   
  На Jasminkabibibi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.932
  Допаѓања:
  3.512
  Очи во очи,што сакам да кажам и што сакаат да ми кажат.Можеби ми се има случено по телефон,но префирам очи во очи,па можно е и некој шамар да наиде во живо :D
   
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.815
  Пол:
  Женски
  Преку телефон или во четири очи ?

  полесно е да се каже преку телефон, но подобро е во 4ри очи. и јас сум за тоа, ако имаш нешто подобро кажи ми во очи отколку да ме одбегнуваш или преку смс, повик... сеедно
   
 4. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Преку телефон или во четири очи ?

  Полесно е да се каже преку телефон но некои тешко те разбираат .. јас кажав не идам денес... а тие до ваму да ме прашаат зашто ...Ете гледате очи во очи- да се разбереш ко човек... некои не разбираат што ќе им се каже.Па мислат некој ги лаже. :)
   
 5. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  81
  Преку телефон или во четири очи ?

  Мислам дека секогаш е подобро да се разговара очи во очи, бидејќи сметам дека така и се изразува еден вид на почит спрема другата личност со која треба да се разговара. Колку и да е болно или не знам што сепак разговор во живо е она правото. Разговорот по телефон отсекогаш сум го сметала за (се извинувам што ќе морам вака да се изразам :) ) "педерско бегање" од разговорот или проблемот.
  Позз ;)
   
 6. aquafortune

  aquafortune Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  23
  Преку телефон или во четири очи ?

  И јас сум за во 4 очи,посебно ако зборовите се кон некоја личност која ја почитувам,сум ја почитувала.
  Преку технологија е полесно,можам да ги одберам зборовите што ќе ги кажам,додека во живо можам да се збунам...
  Бившиот дечко ми има раскинато преку смс,откако 3 дена никаде го немаше,со содржина:Извини вака не дека немам храброст да ти кажам во лице,туку немам време.Бев повредена,лута.Подоцна сватив дека се секирам за некој што воопшто не ме заслужил,измина некое време,трчаше по мене,ме виде со мојот сегашен дечко.И се се заврши со моите зборови:Немам време моментално. :)
   
 7. elenadaceva

  elenadaceva Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  4
  Преку телефон или во четири очи ?

  во четирии очииииии пред се женскиии :rofl: :rofl: :rofl: :* :*
   
 8. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  Преку телефон или во четири очи ?

  Ех, колку е лесно по телефон, кажуваш што имаш и ТРЕС слушалката. А за очи во очи, треба муда да се има што би се рекло :D
  Зависи од ситуацијата, ама јас би избрала очи во очи било како.
   
 9. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.481
  Преку телефон или во четири очи ?

  Јас во секоја ситуација би правела очи во очи муабет.
  Порано немало технологија, како можеле тие?
  Преку тех. не можеш да се разбереш, не можеш да воспоставиш емотивна врска и не можеш да му го измериш умот на другиот...
  Преку порака ми раскина бившиот (пред 1 години) и поидиотско нешто немам видено.
   
 10. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.360
  Преку телефон или во четири очи ?

  се согласувам со брајт .... секогаш сакам во 4 очи ... ако сум згрешила нешто знам да кажам извини никогаѓ не бегам ... мразам кога луѓето на мобилни се караат и оп спуштаат .
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.151
  Допаѓања:
  26.703
  Преку телефон или во четири очи ?

  Телефон, мислам на мобилен не ни користам. На домашниот никој скоро не ме бара. :lol:
  Се шалам, имам раскинувано на многу досега преку порака, ретко на некој да му раскинев во очи :$ Ептен срам ми беше од моменталната реакција... А и мала бев, ми се можеше :lol:
  Сега не, доколку раскинувам тоа ќе биде во 4 очи. Не сум повеќе детиште да си играм мајтап со кој како стигнам.
   
 12. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Преку телефон или во четири очи ?

  Не можам да се објаснувам по телефон . Дечко ми лошите работи не знае во лице да ми ги каже . Сега викендов демек ми раскина преку телефон , го викнав и дојде . Викам по телефон јак си нема што . По телефон или интернет не сакам ич побитни работи да кажувам , ни да ми кажуваат.
  Иначе и јас еднаш преку порака раскинав , па бараше дечкото во лице да му раскинам и му раскинав. :)
   
 13. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  169
  Преку телефон или во четири очи ?

  Мислам дека е најдобро во 4 очи,ама сепак е најлесно преку телефон.
  Не сум од оние кои сакаат да ги поштедиш од мака или од оние кои се кријат за да немора да ја видат реакцијата или пак да објаснуваат.Сакам се во очи да ми кажеш и се да ти кажам в лице.Нема трето кај мене.
  На еден му раскинав преку порака.Ден-денес ми лошо поради тоа.Ми иде да одам и му ре-раскинам во очи овој пат :D
  Еден ми раскина преку порака и уште неможам да му го простам тоа.Сега ме бара и се лигави околу мене,ама не би можела да бидам со некој онаков кој не е доволно човек за в очи да ми каже тоа што има.
   
 14. CherryBerry

  CherryBerry Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  61
  Преку телефон или во четири очи ?

  Секогаш во четири очи!Ми се случило многу пати да дојде до недоразбирање кога нешто сериозно разговарам преку телефон или на компјутер па резултатот на крај е далеку полош од што требало да испадне.А и да,само кога зборувам со некој во четири очи може да ми се познае сарказмот,а често го користам,па така да секогаш погрешно ме сфаќаат доколку не ми гледаат израз на лице |(
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.419
  Допаѓања:
  43.870
  Преку телефон или во четири очи ?

  Ух преку телефон е секогаш полесно. Не мораш да се справуваш со реакцијата на соговорникот.
  Но, тоа секогаш ми било кукавички чин. Ако сакам нешто важно да решам го правам во четири очи.
   
 16. madam-buterfly

  madam-buterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Јас лично сум коркач за такви работи па секогаш ми е полесно преку телефон да разговарам за што и да е, ама мислам дека е подобро во четири очи да се разговара за посериозни теми !
   
 17. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  31
  polesno mi e preku telefon
   
 18. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  4.859
  секогаш во 4 очи мислам дека тоа е најубаво и најискрено. кога се гледа жарта или омразата во очите. преку телефон неможе да се доволат вистинските емоции и чуства. тргнувајки од менесекогаш на почеток проблемите ги решавав по телефон саати и саати разговор и ништо не е решено. затоа сега само кажувам кога ке се видиме треба да разговараме и тоа што ке се каже во 4 очи било да е лошо или добро секогаш повеќе се цени. решавајте ги проблемите па макар и раскинувањата во 4 очи личноста на која и раскинувате се надевам повеќе ке ве цени, а ке си кажете и се што ви лежи на срце без да осетите титттт ви спуштил слушалка. а и некој кој ве сака не е убаво да му направите али чао и пријатно.
   
 19. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  563
  Секогаш гледам тоа да е во четири очи..така е најубаво...но доколку ми се брза а гледам дека другата страна не превзима ништо...е тогаш едноставно ставам на игнор.....а ако се уште не превзима ништо...е тогаш следи она мора да разговараме...па ако се реши да се видиме ок ако не..ке си добие заслуженото...
  И нормално многу зависи од тоа што е таа особа во мојот живот.
   
 20. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  1.144
  Секогаш проблемите ги решавам во 4 очи, без разлика дали се со позитивен или негативен исход. Некако криењето позади телефон ми е ептен детско. :lol: