1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преку телефон или во четири очи?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 4 август 2010.

  1. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Поубаво ми е да разговарам во 4 очи. :)
    На телефон можам да кажам некои работи што во живо не би можела. :$
     
    На Jasminkabibibi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Очи во очи,што сакам да кажам и што сакаат да ми кажат.Можеби ми се има случено по телефон,но префирам очи во очи,па можно е и некој шамар да наиде во живо :D
     
  3. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Преку телефон или во четири очи ?

    полесно е да се каже преку телефон, но подобро е во 4ри очи. и јас сум за тоа, ако имаш нешто подобро кажи ми во очи отколку да ме одбегнуваш или преку смс, повик... сеедно
     
  4. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Преку телефон или во четири очи ?

    Полесно е да се каже преку телефон но некои тешко те разбираат .. јас кажав не идам денес... а тие до ваму да ме прашаат зашто ...Ете гледате очи во очи- да се разбереш ко човек... некои не разбираат што ќе им се каже.Па мислат некој ги лаже. :)
     
  5. IvanaIvanchica

    IvanaIvanchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    82
    Преку телефон или во четири очи ?

    Мислам дека секогаш е подобро да се разговара очи во очи, бидејќи сметам дека така и се изразува еден вид на почит спрема другата личност со која треба да се разговара. Колку и да е болно или не знам што сепак разговор во живо е она правото. Разговорот по телефон отсекогаш сум го сметала за (се извинувам што ќе морам вака да се изразам :) ) "педерско бегање" од разговорот или проблемот.
    Позз ;)
     
  6. aquafortune

    aquafortune Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    23
    Преку телефон или во четири очи ?

    И јас сум за во 4 очи,посебно ако зборовите се кон некоја личност која ја почитувам,сум ја почитувала.
    Преку технологија е полесно,можам да ги одберам зборовите што ќе ги кажам,додека во живо можам да се збунам...
    Бившиот дечко ми има раскинато преку смс,откако 3 дена никаде го немаше,со содржина:Извини вака не дека немам храброст да ти кажам во лице,туку немам време.Бев повредена,лута.Подоцна сватив дека се секирам за некој што воопшто не ме заслужил,измина некое време,трчаше по мене,ме виде со мојот сегашен дечко.И се се заврши со моите зборови:Немам време моментално. :)
     
  7. elenadaceva

    elenadaceva Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    5
    Преку телефон или во четири очи ?

    во четирии очииииии пред се женскиии :rofl: :rofl: :rofl: :* :*
     
  8. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Преку телефон или во четири очи ?

    Ех, колку е лесно по телефон, кажуваш што имаш и ТРЕС слушалката. А за очи во очи, треба муда да се има што би се рекло :D
    Зависи од ситуацијата, ама јас би избрала очи во очи било како.
     
  9. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Преку телефон или во четири очи ?

    Јас во секоја ситуација би правела очи во очи муабет.
    Порано немало технологија, како можеле тие?
    Преку тех. не можеш да се разбереш, не можеш да воспоставиш емотивна врска и не можеш да му го измериш умот на другиот...
    Преку порака ми раскина бившиот (пред 1 години) и поидиотско нешто немам видено.
     
  10. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Преку телефон или во четири очи ?

    се согласувам со брајт .... секогаш сакам во 4 очи ... ако сум згрешила нешто знам да кажам извини никогаѓ не бегам ... мразам кога луѓето на мобилни се караат и оп спуштаат .
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Преку телефон или во четири очи ?

    Телефон, мислам на мобилен не ни користам. На домашниот никој скоро не ме бара. :lol:
    Се шалам, имам раскинувано на многу досега преку порака, ретко на некој да му раскинев во очи :$ Ептен срам ми беше од моменталната реакција... А и мала бев, ми се можеше :lol:
    Сега не, доколку раскинувам тоа ќе биде во 4 очи. Не сум повеќе детиште да си играм мајтап со кој како стигнам.
     
  12. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Преку телефон или во четири очи ?

    Не можам да се објаснувам по телефон . Дечко ми лошите работи не знае во лице да ми ги каже . Сега викендов демек ми раскина преку телефон , го викнав и дојде . Викам по телефон јак си нема што . По телефон или интернет не сакам ич побитни работи да кажувам , ни да ми кажуваат.
    Иначе и јас еднаш преку порака раскинав , па бараше дечкото во лице да му раскинам и му раскинав. :)
     
  13. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Преку телефон или во четири очи ?

    Мислам дека е најдобро во 4 очи,ама сепак е најлесно преку телефон.
    Не сум од оние кои сакаат да ги поштедиш од мака или од оние кои се кријат за да немора да ја видат реакцијата или пак да објаснуваат.Сакам се во очи да ми кажеш и се да ти кажам в лице.Нема трето кај мене.
    На еден му раскинав преку порака.Ден-денес ми лошо поради тоа.Ми иде да одам и му ре-раскинам во очи овој пат :D
    Еден ми раскина преку порака и уште неможам да му го простам тоа.Сега ме бара и се лигави околу мене,ама не би можела да бидам со некој онаков кој не е доволно човек за в очи да ми каже тоа што има.
     
  14. CherryBerry

    CherryBerry Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2010
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    132
    Преку телефон или во четири очи ?

    Секогаш во четири очи!Ми се случило многу пати да дојде до недоразбирање кога нешто сериозно разговарам преку телефон или на компјутер па резултатот на крај е далеку полош од што требало да испадне.А и да,само кога зборувам со некој во четири очи може да ми се познае сарказмот,а често го користам,па така да секогаш погрешно ме сфаќаат доколку не ми гледаат израз на лице |(
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    Преку телефон или во четири очи ?

    Ух преку телефон е секогаш полесно. Не мораш да се справуваш со реакцијата на соговорникот.
    Но, тоа секогаш ми било кукавички чин. Ако сакам нешто важно да решам го правам во четири очи.
     
  16. madam-buterfly

    madam-buterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Јас лично сум коркач за такви работи па секогаш ми е полесно преку телефон да разговарам за што и да е, ама мислам дека е подобро во четири очи да се разговара за посериозни теми !
     
  17. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    polesno mi e preku telefon
     
  18. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    секогаш во 4 очи мислам дека тоа е најубаво и најискрено. кога се гледа жарта или омразата во очите. преку телефон неможе да се доволат вистинските емоции и чуства. тргнувајки од менесекогаш на почеток проблемите ги решавав по телефон саати и саати разговор и ништо не е решено. затоа сега само кажувам кога ке се видиме треба да разговараме и тоа што ке се каже во 4 очи било да е лошо или добро секогаш повеќе се цени. решавајте ги проблемите па макар и раскинувањата во 4 очи личноста на која и раскинувате се надевам повеќе ке ве цени, а ке си кажете и се што ви лежи на срце без да осетите титттт ви спуштил слушалка. а и некој кој ве сака не е убаво да му направите али чао и пријатно.
     
  19. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Секогаш гледам тоа да е во четири очи..така е најубаво...но доколку ми се брза а гледам дека другата страна не превзима ништо...е тогаш едноставно ставам на игнор.....а ако се уште не превзима ништо...е тогаш следи она мора да разговараме...па ако се реши да се видиме ок ако не..ке си добие заслуженото...
    И нормално многу зависи од тоа што е таа особа во мојот живот.
     
  20. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    841
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Секогаш проблемите ги решавам во 4 очи, без разлика дали се со позитивен или негативен исход. Некако криењето позади телефон ми е ептен детско. :lol: