Преку телефон или во четири очи?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 4 август 2010.

 1. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.873
  Во четири очи!
  По телефон си праам муабети колку да ми измине времето, да се позавркавам со некој или да се договорам кога што како. А да напраам некој поважен чекор преку телефон, тоа НОУ ВЕЈ!
  Сакам гледање очи во очи кога зборувам за нешто важно ;)
   
 2. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Преферирам зборување во четири очи. Се што некој ми го кажал преку телефон, интернет социјалните мрежи исто како да не ми го кажал. Има исклучоци секако, некогаш не е можно да се сретнете, но повеќе сакам разговор во живо, отколку виртуелен.
   
 3. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.728
  Пол:
  Женски
  Преферирам тет-а-тет средба меѓутоа немањето време и обврските си го прават своето и се повеќе дружењето ми е по телефон. Со мм се фаќаме на моменти како и за важни животни прашања се договараме по телефон, но тоа е веројатно последица на брзото темпо кое ни го налага животот и работата.До пред некое време ми беше чудно ,но сега се навикнав и сметам дека подобро некако отколку никако,па ја вртам поинаку работата односно кога имаме слободно време и кога сме заедно се препуштаме само на уживање ;)
   
 4. annabieber

  annabieber Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  9
  ВО 4 ОЧИИИ!!
   
 5. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  За поважно во 4 очи, а за некои помалце важни работи може и преку тел! :)
   
 6. BlackAndWhiteSwan

  BlackAndWhiteSwan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  2.751
  Пол:
  Женски
  oчи во очи , нормално.
  за важна работа што сакам да ја кажам или чујам, преферирам live-средби. а за не толку битни работи, го користам телефонот, за нешто онака на кратко.
  иако имам некои другарки што се и сешто зборат по тел. и тоа по саат-два, губат време (а богами и моето го губат), кога ќе сфатам дека пола саат ми кажувала како била облечена завчера мувачицата на нејзиниот екс дечко и си викам WTF am I listening to?? |( sometimes i'm too good & nice, when i really wanna say FUCK OFF :devil:
   
 7. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.450
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Преку телефон никогаш секогаш во четри очи
   
 8. Lovely15

  Lovely15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  31
  Полесно е преку телефон, али ако се некои важни работи сепак подобро е во четири очи и ја да го гледам и он мене ;)
   
 9. Princess.Serena

  Princess.Serena Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  102
  Во четири очи! :wasntme:
   
 10. Pirana

  Pirana Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.497
  Дефинитивно во 4 очи !!! Сакам работите да ги решавам во 4 очи, а не по телефон или по пораки. Страшно ме нервираат луѓе кои немаат храброст да искочат и да кажат се што имаат.
   
 11. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Секако дека во четири очи е подобра опција.
  Но сепак, денес ретко кој може искрено и отворено да ти каже се` во очи. Можеби донекаде причината е тоа што луѓето се плашат да не го повредат соговорникот, но мислам дека повеќе е до тоа што на сите им недостасува храброст и со отварањето на картите лице в лице, се плашат од реакцијата на другиот.
   
 12. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Во 4 очи. Бидејки така полесно можат да се решат проблемите. :)
   
 13. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  540
  Јас никогаш не можам да правам асален муабет преку телефон. Во четири очи е најубаво.
   
 14. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  3.565
  Пол:
  Женски
  Најчесто гледам да ја завршам работата во 4 очи ама кога веќе неможе е тогаш преку тел
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  Ниту еден разговор, не е како во 4 очи.
  Кога го гледаш човекот, искреноста и намерите во неговите очи.
   
 16. KatWonderland

  KatWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Отсекогач било полесно преку телефон.Но треба да собереш храброст и да искочиш пред тој некој во очи да му кажеш се.Мене никад не ми било срам да му кажам на некој во очи,мене лично ми е глупо преку телефон.Сакам да ја видам неговата/нејзината реакција кога ќе кажам нешто бажно.
   
 17. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.669
  Пол:
  Женски
  зависи од што...
  на почеток може ке ми е полесно преку телефон а потоа ке може и пред очи..
  ама повекето работи се за очи во очи :)
   
 18. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  јас повеќе би практикувала очи во очи само мојот карактер да би ми дозволил да истрпам и да кажам све што мислам ама не е секогаш така кога ќе ми дојде нервозата не трпам и не бирам време ни место кажувам само :P
   
 19. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.385
  преку телефон локацијата,а разговорот во четири очи,обично во ресторан да се види и слушне,секако ако има можност се наоѓа солуција без викотници и псовки макар што мое мото е НИТУ ЕДЕН ПРОБЛЕМ НЕ Е НЕРЕШЛИВ :)
   
 20. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.864
  Пол:
  Женски
  Јас и за нај мала ситница сум практикувала "Еј имаш време да се видиме да правиме убаво муабет? " За некоја важна работа никогаш ама баш никогаш не сум оставила на телефонот,тоа според мене е многу лоша работа.
  Е сега многу пати ми се случило кога од некој друг нешто зависи да нема храброст да ми каже да се видиме па еј еве преку телефон.
  Сметам дека за што и да е најубаво е муабет во четири очи.