1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преку телефон или во четири очи?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 4 август 2010.

  1. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Секогаш во 4 очи сакам да зборувам со некој,посебно кога е важно нештото.По телефон ми е нкако извештачено и никогаш не можам да зборувам преку телефон,но некогаш кога веќе не можи да се зборува лично тогаш преку телефон.
     
  2. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Зависи од тоа што треба да кажам
    а и на кој треба да му кажам на пример на дечко ми само во 4 очи
     
  3. russia7

    russia7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    504
    Во четири очи ми е многу подобро.
    Од секогаш ми било некако чудно да зборам преку телефон.
     
  4. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Во четири очи. Јас сум од оние личности кои не сакаат многу да зборуваат по телефон, едноставно не е тоа тоа.
     
  5. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Да бидам искрена, за некои работи ми е многу полесно да ги кажам преку телефон, но сепак... Не е тоа-тоа. И јас како многумина од вас преферирам во четири очи.
     
  6. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Иако повеќе сакам во четири очи, почесто зборувам на телефон. Некои работи стварно неможам да ги кажам во очи..
     
  7. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Доколку е некој важен разговор, нормално, ќе почека до следната средба... :)
     
  8. AnGel.fire

    AnGel.fire Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    222
    Во 4 очи. Директна личност сум без многу влакна на јазикот и не ми смета некому нешто да му кажам во очи иако е некогаш полесно преку телефон.
     
  9. Tikvi4ka

    Tikvi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    938
    Допаѓања:
    451
    Во 4 очи е најубаво кога се разговара ќе можеш да видиш и дали те излажале и дали вистината ја кажуваат :)
     
  10. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Ако треба да се дискутира за нешто преку телефон, не ме бидува. Немам зборови во тој момент.
    А кога зборувам во четири очи како навиен часовник сум. И со факти се бранам и со се живо.
    Имам сила во тој момент...сакам квалитетен разговор. :)
     
  11. the-dark-angel

    the-dark-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    37
    преферирам во четири очи бидејки коа ќе кажам нешто неможам да знам каква фаца ќе напраи личноста позади слушалката така да ако имам проблем викам на кафе и го кажувам. :lol:
    таква личност сум што и да ти лажам на телефон и во живо пак ќе ти напоменам за таа тема..
    нема спас :D
     
  12. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Порано гледав се да решам преку телефон, да не речам преку пораки. Сега не можам тоа да го замислам. Посебно кога се работи за некоја важна работа. Ако ептен немам избор и морам тоа да го направам преку телефон, тогаш оправдано, но преферирам разговор во четири очи.

    Инаку, порано и јас, а и многу мене ми имаат соопштено важни пораки преку телефон. Сега ми е незамисливо тоа, и детски.
     
  13. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Па ретко кој би одбрал во четири очи бидејки така е малку потешко, треба храброст да се каже, додека по телефон е многу полесно и затоа лугето избираат такво начин на раскинување и сл. Мене ме нервира преку телефон или преку пораки, значи ако сакаш нешто да ми кажеш, во лице кажи ми го, бидејки на секој му е лесно да искуца една порака
     
  14. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Секогаш кажувам во лице, не ми е гајле колку ке се лутат, иако 15 години, и знам дека вистината боли, ама јбг :wasntme: :wasntme:
     
  15. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Зависи од ситуацијата! :)
     
  16. Stefaniya

    Stefaniya Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    70
    Сум имала и такво и такво раскинување и искрено подобро е она преку телефон. :worried:
    Памтам кога раскинував во живо настана драма - Ама зашто? Ама јас те сакам,ама неможам без тебе,ама би умрел без тебе..плачење,лигавење..драма.. :fubar: незнаев каде да бегам и се покаав што го видов воопшто.
    НО! :!: кога се во прашање долгите врски тогаш дефинитивно раскинувањето треба да биде во четири очи од многу причини.
    -Сте планирале премногу работи заеднички за се да пропадне без причина.
    -Доволно се познавате и се знаете за да отидете без одговор.
    -Си верувате и сте потрошиле долги години заедно за да останете без прегратка.
    Сум раскинувала (демек) неколку пати со сегашниот но секогаш било во живо затоа што тогаш се чуствуваат оние прави емоции кои ни кажуваат како да одиме понатаму а и се прават многу подолги,повредни и поискрени разговори.
    А кратките,авантуристчки врски ? Брате,заштеди време и нерви - телефонот и чао пријатно. :D
     
  17. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Сакам преку четири очи! Затоа што тука можам да ги видам сите емоции а не преку телефон! Очите кажуваат се,сами зборуваат.

    А преку телефон некој да се кара или пак да раскине врска е тоа мене ми е многу педерски,ама најсериозно.

    На телефон ми се прават сите "јунаци" а на мегдан ко ќе ги видиш сите "зајци". :lol: :lol:
     
  18. kitty.lover

    kitty.lover Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    351
    Во четири очи, бидејќи секој друг начин (смс, телефон, интернет) е кукавички!
     
  19. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Во четири очи.. Многу подобро се чувствувам кога ќе кажам све во очи од колку преку телефон, смс .. Но секако дека постојат и работи кои не можеме баш лесно да ги кажеме во очи па затоа го избираме полесниот начин т.е (смс,пораки,интернет )
     
  20. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65
    Во 4 очи. Барем можеш да ги забележиш сите реакции на другата страна ;)