Преливи за коса

Дискусија во 'Коса' започната од snegulka21, 2 март 2011.

 1. lillypad

  lillypad Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Каде се продаваат силвер шампони?
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.583
  Допаѓања:
  159.513
  Јас од кај фризерката го земав последниот, Фанола.
  Инаку има секаде, само што од ни еден друг не сум задоволна :)
   
 3. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.481
  Допаѓања:
  14.623
  Пол:
  Женски
  Немам искуство со гореспоменатиот шампон, но го препорачувам шампонот на Фарма Вита за сива коса.
  Во комбинација со ехотон, косата нема никакви жолти нијанси. Тој може да се користи и после миење на мокра коса да се распрска, а може да се стави и во обичен шампон.
  Ќе ставам линк, од мобилен сум па не можам слика да прикачам.
  https://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.farmavita.com.au/wp-content/uploads/2016/08/Amethyste-silver-shampoo-250ml.jpg&imgrefurl=http://www.farmavita.com.au/product/amethyste-hydrate-shampoo-copy-2/&docid=4x-2rT9UCOtjDM&tbnid=C0FMYPhTYmzcHM:&vet=1&w=700&h=700&source=sh/x/im
   
 4. Platoniclover15

  Platoniclover15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2014
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  36

  Од каде го купуваш?
   
 5. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.481
  Допаѓања:
  14.623
  Пол:
  Женски
  Го купувам кај фризерот, ама сигурно го има на места каде се продаваат производи на фарма вита.
   
 6. ivanamackica

  ivanamackica Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2018
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Што се всушност преливите за коса? Поради што се употребуваат?
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.037
  Пол:
  Женски
  Дали имате искуство со силвер шампон и ако да, од која фирма сте задоволни? Плава сум и силверот ми дава многу убава нијанса на шатираното, имам користено на Балеа и еден на А, ама барам подобро, како по фризерскиве салони
   
 8. Girlll123

  Girlll123 Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Zdravo. Jas go kupiv sega brzo po malce pocnuva da se gleda razlika.
  1 kilo bese 350 na popust od 450. Mi kazaja vo frizeraki salon deka e podobro so nego otkollu da ja farbas i drugo nasekoe pa ke vidime.
   
 9. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.374
  Допаѓања:
  6.195
  Јас користам силвер шампон, моментално Provoke, го има во ДМ, и има 2 верзии, помало шишенце, цело лилјаково и поголемо сиво.
  Го користам помалото зошто е попигментиран и одличен, дејствува убаво, посебно ако го оставиш 10-15 минути.
  Арно ама, ја суши косата, само тоа му е минус.
  Го користев и на Лорвен, го има во Космо, ама мене подобар ми е Provoke.
  Да спомнам, природната боја ми е костен-црвена, па можеш да замислиш колку брзо пожолтувам.
  Околу 300 и нешто денари се двата.
   
  На Pretty Woman и Girly90 им се допаѓа ова.
 10. An12

  An12 Нов член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Zdravo sakam da prasam za ombre kako da dojdam do srebrena boja
   
 11. arodoet20

  arodoet20 Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2017
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Каде може да купам прелив и која цена се ? :)
   
 12. An12

  An12 Нов член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Jas go kupiv od Strumica od Sinolicka 80 denari Ekoton srebrena boja za kosa
   
 13. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.051
  Допаѓања:
  3.289
  Те молам да ми објасниш како го користиш Екотонот. Јас земав бисерно сив но незнам како се употребува, па ми стои така дома.
   
 14. An12

  An12 Нов член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Na vlazna kosa se stava I ne se plakne ....se nananesuva ubavo I ja zavitkuvas so krpa
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 15. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  2.824
  Пол:
  Женски
  Мене ехотонот воопшто нњ ми се допаѓа..подобро пожолта да одам отколку како чкорка што ја прави косата..ми се чини не можев да ја омекнам еден месец од два пати што ставив
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  2.006
  Пол:
  Женски
  Искуствоо со кремот за корекција на бојатаа?? slika-9-data.jpg
   
  На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.436
  Допаѓања:
  71.860
  Пол:
  Женски
  Моја пријателка го користи ова како маска во ќесички што се :) и е презадоволна
  @waterllady мое мислење е дека нема некоја штета да т направи јајце на косата :) ставај си без проблем
   
  На waterllady му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Zimone

  Zimone Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2019
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Преливот можеш да си го направиш а екотонот е веќе нешто др...
  За да направиш прелив треба да знаеш и шо бои на фарби да искомбинираш инаку ништо не си направила
   
 19. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Што друго се става освен фарба ?

  Каде стојат преливите за коса во дм во сцм, никако не можев да ги најдам и слика ако може од нив.
  Сакам да ве прашам од темна коса ја осветлував постепено само со фарба, без бланш и добив убава боја што мислите треба ли да употребувам силвер шампон ?
   
  Последна измена од модератор: 20 јуни 2019
 20. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.568
  Пол:
  Женски
  Имам користено, ама некако не ми ја нијансираат еднакво косата, ко на прамени излегува.
   
  На Soncence3, Srekicka3, Aleksandra9999 и 3 други им се допаѓа ова.