1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Премиерка (Borgen) (2010-2013)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 25 декември 2013.

  1. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Данската политичка драма која кај нас ја даваат на Сител за викенд, добитична на награда од British Academy Television Awards, и истата година номинарана и за Еми награда за најдобар женска главна улога.
    Ја загледав овој викенд и мене ми фати око, делува доста светски, квалитетно изработена со одлични улоги и интересно сценарио.
    Е сега синхронозацијата убива, ама фала богу нешто квалитетно да даваат на ниште програми.
    Бриџит е првата Данска жена премиер, која за разлика од нејзините претходници сака да остане достојна до народот кој ја избрал, чесна и поштена премиерка, но се се прашувам до кога?
    Знам дека има 30 епизоди, кои траат по 1час.
    Во меѓувреме ја најдов на торент ја има за симнување по сезони, па кој не сака да ја чека и да се мачи со лоша синхронизација, бујрум
    http://thepiratebay.se/torrent/9074156/ ... 4.anoXmous
    http://thepiratebay.se/torrent/8481539/ ... _(COMPLETE)_(MP4)____Eng_subs

    Имам гледано само 2 епизоди, додека не ја изгледам барем прва сезона ќе останам наутрална, иаку од тоа што го видов мене ми ветува.
     
  2. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Јас ја следам серијава и е навистина интересна колку преплетки,сопки има ова Премиеркава е чудо едно ама сепак е супер серијава :D
     
  3. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Кога ја видов на Лејла од Завет ми заличи. :D
     
  4. ellena1977

    ellena1977 Активен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    ги изгледавв 3 сезони...шо да речам во цел живот од серии имам изгледано до крај една сезона од спартакус и овие три од борген.....секоја чест
     
  5. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    3-4 епизоди пропуштив и сега не сваќам она детето е дете на Кетрин и Каспер?Бригит и Филип се смирија?

    A бе луѓе кај нас до трета сезона стигнавем :!:
     
  6. SweetGirl-13

    SweetGirl-13 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    18
    Убава е серијава,зошто не е турска.Само жал ми е што пропуштив 4 епизоди пошто бев на зимски одмор во Пелистер и сега не сум баш во тек со серијава,ама некако ја фаќам. :)
     
  7. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    SweetGirl-13- не сваќам јас чии е синот на Кетрин,мислам на таткото.Каспер ли му е?И сега се смирија Бригит и онај што и беше сопруг? НЕкој нека дај линк од сријава на YouTube јас не можам да ја најдам,мислам за овој дел за кој што ве прашувам !