1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Премиерка (Borgen) (2010-2013)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 25 декември 2013.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Данската политичка драма која кај нас ја даваат на Сител за викенд, добитична на награда од British Academy Television Awards, и истата година номинарана и за Еми награда за најдобар женска главна улога.
  Ја загледав овој викенд и мене ми фати око, делува доста светски, квалитетно изработена со одлични улоги и интересно сценарио.
  Е сега синхронозацијата убива, ама фала богу нешто квалитетно да даваат на ниште програми.
  Бриџит е првата Данска жена премиер, која за разлика од нејзините претходници сака да остане достојна до народот кој ја избрал, чесна и поштена премиерка, но се се прашувам до кога?
  Знам дека има 30 епизоди, кои траат по 1час.
  Во меѓувреме ја најдов на торент ја има за симнување по сезони, па кој не сака да ја чека и да се мачи со лоша синхронизација, бујрум
  http://thepiratebay.se/torrent/9074156/ ... 4.anoXmous
  http://thepiratebay.se/torrent/8481539/ ... _(COMPLETE)_(MP4)____Eng_subs

  Имам гледано само 2 епизоди, додека не ја изгледам барем прва сезона ќе останам наутрална, иаку од тоа што го видов мене ми ветува.
   
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Јас ја следам серијава и е навистина интересна колку преплетки,сопки има ова Премиеркава е чудо едно ама сепак е супер серијава :D
   
 3. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.303
  Допаѓања:
  28.815
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Кога ја видов на Лејла од Завет ми заличи. :D
   
 4. ellena1977

  ellena1977 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ги изгледавв 3 сезони...шо да речам во цел живот од серии имам изгледано до крај една сезона од спартакус и овие три од борген.....секоја чест
   
 5. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  3-4 епизоди пропуштив и сега не сваќам она детето е дете на Кетрин и Каспер?Бригит и Филип се смирија?

  A бе луѓе кај нас до трета сезона стигнавем :!:
   
 6. SweetGirl-13

  SweetGirl-13 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2014
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  18
  Убава е серијава,зошто не е турска.Само жал ми е што пропуштив 4 епизоди пошто бев на зимски одмор во Пелистер и сега не сум баш во тек со серијава,ама некако ја фаќам. :)
   
 7. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  SweetGirl-13- не сваќам јас чии е синот на Кетрин,мислам на таткото.Каспер ли му е?И сега се смирија Бригит и онај што и беше сопруг? НЕкој нека дај линк од сријава на YouTube јас не можам да ја најдам,мислам за овој дел за кој што ве прашувам !