1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Премин (The passage)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Emma2, 17 февруари 2019.

 1. Emma2

  Emma2 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.331
  Допаѓања:
  5.770
  Пол:
  Женски
  Ги изгледав првите 2 епизоди...па се мислам дали да продолжам...ви се допаѓа??? MV5BNjcyMjA2MjUwMF5BMl5BanBnXkFtZTgwMDA3OTY3NjM@._V1_.jpg
   
 2. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  15.341
  Допаѓања:
  119.590
  Пол:
  Женски
  Мене ми е интересна.
   
  На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. GoldLeo

  GoldLeo Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  7.559
  Пол:
  Женски
  Баш вчера почнав да ја гледам и веќе сум сега до четврта епизода, предобра е. Засега се 5 или 6 епизоди така?
   
 4. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.780
  Допаѓања:
  157.112
  Пол:
  Женски
  @GoldLeo 6 епизоди, на 25ти Февруари ќе има седма.

  Мене ми се допаѓа, не очекував да ми се допадни кога ја почнав. Или е вистина уба или имав многу ниско очекување па сега сум пријатно изненадена. :D
   
  На Nausicaa, GoldLeo и nextredstyle им се допаѓа ова.
 5. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Ги изгледав првите 5 епизоди од серијава. Ми се допаѓа. Нема некој познат глумец, но и тие што се во серијата добро глумат. Приказната во серијата добро поставена, страшно нешто до сега нема, бар за мене.

  Нека продолжат со истово темпо.
   
 6. kavadar4anka

  kavadar4anka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  4.387
  Пол:
  Женски
  • Ми се допаѓа и мене.
   
  На Ма.нев му/ѝ се допаѓа ова.
 7. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.535
  Допаѓања:
  37.499
  Пол:
  Женски
  Дали се знае колку епизоди ќе има првата сезона?
   
 8. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  По некоја логика, 10 треба да се. Бидејќи скоро сите серии на Нетфлиск се со по 10 епизоди.
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 9. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.780
  Допаѓања:
  157.112
  Пол:
  Женски
  Netflix originals вадат цела сезона во ист ден. Серијава е на Фокс.

  Сепак, за сега се предвидени 10 епизоди шо треба да завршат заклучно со 11 Март 2019. Нема информација дека ова е mid season, така да веројатно е финале.
   
 10. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Се збунив....Пишував претходно исто и на Нетфлиск темата и паметот натаму ми отиде.
   
 11. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Серијава топ. Ја изгледав вчера цела. Само штета што заврши на најубавиот дел.
  Сега ќе ме копка што ќе биде понатака...
   
 12. Larson

  Larson Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2017
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  1.978
  Пол:
  Машки
  Знае ли некој дали ќе има сезона 2 , серијава има ептен потенцијал да се развива ова некако ко недовршено ми изгледа излегоа Фенинг и вампирите и толку ?

  Инаку баш добра серија
   
 13. pdb123

  pdb123 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  1.438
  Допаѓања:
  5.851
  Јас ја немам гледано серијата, само знам дека постои. Само сакав да ви кажам, за тие што сакате да читате книги, дека серијата е врз основа на трилогија: the passage, the twelve и the city of mirrors :P. Уште кога го прочитав првиот дел, истражував малку и кога дознав дека ќе биде трилогија, ме интересираше дали ќе има филмови според книгите. И неколку години читав дека се планираат, но на крај се решиле за серија :^).
  Јас, за жал, не ги имам уште прочитано другите 2 дела, ми стојат така дома и чекаат на мене :D. Ама ми се допадна првиот дел.
  Сепак, прочитав неколку рецензии во врска со серијата, и велат дека доста работи се сменети :).