Премногу е влакнест "долу"

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од bubica5, 2 февруари 2013.

 1. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.917
  Допаѓања:
  6.150
  Пол:
  Женски
  П неможе да се каже дека биле чисти како нас така?сигурно немале услови да се тушираат секој ден ни да се средуваат секој 2ри ден ниту пак знаеле мажите што е тоа да се средиш таму долу па и жените можам да кажам ама сега ние кога имаме убави услови да се средиме да се издепилираме да се истурираме секој ден па зошто да сме како нашите претци така?да не ја носам темата во друг правец млади сме енергични полни со живот треба да се средиме зошто во ова време да му бидеме гадни на некој буквално?мое мислење дека тоа не е во ред...
   
 2. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  42.726
  Е оти не биле чисти тогаш, а биле здрави? А инфекции, бактерии? Иначе влакната служат како заштита за да, ако има нечистотија не дојде директно во контакт со нас. И ако редовно одржуваш хигиена, ќе се избањаш и све ќе биде добро ;) Но... тоа што е гадно, веројатно Абеја го разјасни на некој начин :D
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 3. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  851
  Ајде и ја да споделам искуство на темава :)

  Дечко ми пред мене имал женска која не се срдувала баш (нешто проблеми со жлезди, поткожни влакна појма немам ), на него тоа не му правело баш мерак и уште пред да почнеме да се чепкаме таму доле , демек спонтано он ја наметна темата за да се осигура што го чека :D Како го изведе тоа? Кога сега размислувам баш тактички. Беше некој опуштен муабет, вицеви, смешни случки и он ја спомнува сцента од Scary movie - Bush :D

  http://www.youtube.com/watch?v=pN8dxsvxkcI

  нормално додавајки го своето мислење и потенцирајки дека истото не го оправдува ни во обратна ситуација. :D Тоа ти се вика- кој е паметен ке сфати :D

  А да се обидеш и ти вака,а? ;)
   
 4. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  3.891
  Допаѓања:
  23.706
  The solution is simple....

  "No sex untill you shave the tinki-winky down there "
   
 5. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  267
  Не поминва значи тема или некое обично прашање без солените "шеги" на Абеја. |(
  Мое мислење е без разлика дали е тинејџер или не, ако одлучил да се впушти во сексуалните води, мора значи колку-толку да води хигена. Јас те разбирам,и не е така сеедно како што те советуваат само да му речиш и готово, но можиш од околку некако да му подречиш дека тоа не ти се допаѓа а воедно и да не го повредиш, бидејки тебе ке ти се налути не нас секако :) А дека не е хигенски- не е и мене исто нема да ми биди баш убаво ако има премногу влакна. Значи брич му е мајката 20-30 денари и готово. Хигенски евтино и безболно :D
   
 6. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.194
  Допаѓања:
  16.705
  Пол:
  Женски
  Па не беше баш солена, со вегета ја зачинив, ама нареден пат, за твое задоволство ќе ставам шеќер наместо вегета, ама и тогаш ќе мрчиш зошто шеќерот е во зрно а не е во прав. ;)
  Шегата беше во спојлер, ама изгледа те заинтересирало мислењето па и спојлерот го отвори.

  Сапун и вода му е мајката, а богами и таткото. Значи може и да му се издепилирани ама да корне на нечисто. Тука не станува збор за хигиена, зашто тој може или да одржува или да не одржува хигиена и тоа нема врска со влакната. Влакната во случајов (сексот) имаат само естетска улога, можеби и практична, но нема никаква врска со хигиената (како што реков, тоа е до човекот колку се одржува чист а не е до влакната).
  Како што спомена и кравче, влакната на телото кај човекот имаат заштитна функција, на пример, косата ја штити и топли главата. Тие се дело на природата и дел од човековото тело, со своја функција.
  Тука се поставува прашање-дали ти е гадно кога ќе допреш чисти влакна кај некој што го сакаш или ти е гадно кога ќе допреш нечисто депилирано (бричено) меѓуножје?
  Па и не мора брич или восок, "проблемот" може да се среди и со ножички.
  А за тоа дали постои начин да му се укаже на партнерот, мислам дека идејата не е во ред, оставете самиот да го среди тоа, зашто бидете сигурни дека знае и дека е свесен за тоа.
   
 7. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  267
  ...Муабетот беше дека на девојчето од самата помисла дека ги има пуштено влакната и се гади и јас го споделив нејзиното мислење. Делумно е точно ова шо го велиш ти, ама нарочито за орален секс мислам колку сакат нека имаат влакната заштитна функција, сепак грозно е. Мене ми смета а и верувам дека и на повеќето. А,да и кој спомна дека ако се депилира/бричи дека нема да одржува хигена?
   
 8. Femina...1

  Femina...1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  28
  Незнам шо да ти кажам се немам соочено со таков проблем :lol: во секој случај и мене би ми било ГНАСНО кога не би одржувал чистота и редовна депилација таму доле :) си ги знаеме ние мастрафите што НЕ задоволуваат и знае како се однесувам јас кога сака да имаме секс а макар делче од моето тело не е издепилирано и така и тој си го практикува тоа.. затоа си одам јас на депилација (Секаква) кога си е тој тука и си немаме пробле.. Совет за тебе: Хм.. Биди реална, кажи му шо ти смета ама одоколу да не го навредиш и дека ќе ти биде позабавно кога би било се мазничкоо :angel: и така.. се сомневам дека нема да те сфати , а ако не помогне разговорот ушуми се и ти па да видиш дека ќе му стане јасно што треба да направи ;)
   
 9. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.240
  Девојче, ако досега немаш видено, фатено во живо, може и да се уплашиш.
  Не знам каква замисла си имаш и какви слики си видела.
  За некој можеби е превлакнест, за друг не е.
  Секој различно си сака.

  Но, едно знам, ако го сакаш, ќе го сакаш секако и нема да ти е проблем. Најбитно е да одржува хигиена.
  И ако сте дошле до тема секс, можеш најотворено да си ги кажиш своите желби, фантазии (пример дека сакаш да е избричан). Нема што да ти е срам.
  Ако не ти е срам да имаш секс, не смееш да имаш срам отворено да разговараш со него.
   
 10. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.270
  Пол:
  Машки
  ОК. Јас се средувам доле и тоа со депилатор (пхилипс машинче, не мислам на крема) и сметам дека тука нема ништо спорно но би ме интересирало (статистички) колкав процент е на тие што се средуваат. Ние машките не збориме баш меѓу себе за таа работа. :lol: Ќе ме просветли ли некој на оваа тема?
   
 11. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658

  Јас ќе ти кажам. Голем. Јас скоро и да немам другари за кои многу отворено си правиме муабети и си кажуваме. Имам многу машки другари, и сватив дека оној кој не ми кажува, не прави за тоа муабет, не се бричи. Инаку, углавном и јас со кои сум била, биле средени. Углавном.
   
 12. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Cave men! :D

  Абе девојки сте го гледале клипот со Северинчето и тој со лошата фаца?
  Епа тој си имаше влакна ама си ја знаеше одлично работата :rofl:. И сепак му се гледаше :$ - тоа порно ми е прво гледано во животот и го памтам многу добро :rofl: :rofl: :rofl:.

  Но подобро без влакна.
   
 13. Festim

  Festim Нов член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  33
  па како нам би ни се гадело ако гледаме женско со влакна така и на девојките им се гади
  па уредно е да се бричиш или депилираш долу заради подобра хигиена и уживање поголемо
  ја за себе се бричам и не можам да се замислам да имам влакна
   
 14. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.327
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  Па кажи му дека не сакаш влакнести мажи бе цуцо! Само искреност и ништо друго. Само така ќе бидеш задоволна :)
   
 15. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  2.722
  Пол:
  Женски
  Ако ви сметаат врзете му ги во плетенка и тргнете ја на страна :rofl:

  Си замислувам како би изгледал муабет за средување влакна у машко друштво и умирам од смеа :rofl: :rofl: А бе брат каква машинка сум купил, лом прави, не можам веке со таа кремата за депилација бе секој ден, ми овена од неа. Ама страв ми е многу поткожни да не ми излезат :D

  Премногу влакнест би ми сметало. Нема да ми може да се изведат многу работи во сексот, од орален ке се исповраќаш, од стругање/мешање ке ти поцрвени ке ти излезат бубулици долу, и ред други работи како лижење ова она да не објаснувам сега, а башка тоа шшто не изгледа убаво. Е сега не би ми се згадило да има некое влакно ама да е бушав ептен, секако дека ке ми смета.
  Шт би направила ако ми излезе таков?
  Па у моментот ми текнуваат десетина начини како да му кажам да се среди ама ај не се за тука :)
   
 16. Serpentina

  Serpentina Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  136
  Да е премногу влакнест би го повлекла за влакната па да вриска...да му текне да се избриши...или ке му залепам мастика :D :D
   
 17. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  226
  Машко без влакна = педер од порнич... Мое мислење де.. Мажот си го личи влакнест, на нозете и на градите има влакна, само на лижавчето ли да нема :^)
   
 18. felisitas

  felisitas Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  600
  И мене ми се има случено да налетам на "каменко" :D можам да кажам дека навистина не е во ред,не изгледа добро ма каква и да имаат функција влакната не бре,не ми се вклопуваат во денешново живеење. :puke: тој беше еден и единствен што сум го сретнала во такво издание, другите биле совршени таму доле :P .сеа никој не бил депилиран, онака грепкало ама па и поубаво ми е така мене барем.се знае бе чистко, прегледно од мерак да си играш со него :D
   
 19. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  12.270
  Кажи му одоколу,за да не се навреди..
  Мислам дека не е тоа којзнае колкава пречка,некои имаат претстава дека мажите едноставно треба да бидат влакнести,што е симбол на машкост.
  Јас сум за отстранување на влакната од интимниот дел,заради одржување на хигиена и ако не па непосредно пред чинот,башка и поголем им изгледа без влакна господинот доле. :)
   
 20. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.413
  Допаѓања:
  3.039
  Ако е хигиената во прашање, нема потреба од бричење... доволно е половина час пред сексот да се истушира со топла вода и сапун. (важи и за машки и за женски!)
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.