Премногу е влакнест "долу"

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од bubica5, 2 февруари 2013.

 1. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.917
  Допаѓања:
  6.150
  Пол:
  Женски
  има потреба од бричење не е работата само пред секс работата е што тоа е лична хигиена потиш,на влакната се собираат еден куп бактерии непријатна миризба има итн да не опишувам 21 век сме секакви услови имаме дда се средиме аман те бре луѓе гадно е земи средисе 10 мин работа од мрза е тоа :puke: , до сега ми се немало погодено ниту еден таков сите биле средени пресредени па да видам некој таков пфффф незнам како ќе изреагирам......
   
  На Lolo5 и Moll им се допаѓа ова.
 2. Festim

  Festim Нов член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  33
  па не знам ја за себе се бричам редовно и не можам да сфатам дека има уште машки што не се бричат земајте жилет и на работа
   
 3. CrnceSK

  CrnceSK Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  57
  Edna masinka za bricenje e 300 den ke se sredi za 5 min ke bide luster dole :)
   
  На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.
 4. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  3.800
  Што се однесува до влакната на машкото таму "долу" баш ми се допаѓа кога е среден, ама не баш мазен туку со машинка... А и многу ме палат влакна на стомак, нешто во овој стил http://sarma.mk/wp-content/uploads/2012 ... 0-2012.jpg. ... Ама ако пред мене се соблече некое машко со влакна на градите- ништо од сексот- ќе повратам во ист момент...
   
  На ninja35 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.117
  Пол:
  Женски
  Se dodeka. odrzuva higiena mazot,ne bi mi precele negovite "sramni" vlakna ..A i na kraj kraeva mazh bez vlakna ne e mazh...Sekako, so eden isklucok-Koga e leto i ne e bash tolku ubavo nekoj da ne e "dolu"depiliran....Suma sumarum se e ok koga e zimo :D
   
  На Desi1991k и aleks blond им се допаѓа ова.
 6. aleks blond

  aleks blond Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2016
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Машки
  bubicke nee toa nikakov problem nema potreba da se voznemiruvas za toa ako go sakas i ako ti znaci nesto slobodno reimu deka toa ne ti se dopaga i samiot ke te razbere:)
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  3.367
  Ќе дојде време кога влакната ќе се вратат назад во мода, само вие почекајте малце.

  Иначе ценам жени со влакна таму-доле(не мислам на стапалата) тоа покажува дека се осеќаат удобно во својата кожа. Ок е кога ќе слушнам за тоа, но не би сакал да го видам.
   
  На ku4ence, Arthur, Goody и 5 други им се допаѓа ова.
 8. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Мда
  [​IMG] :rock:
   
  На Lolo5, Згодно Момче, srcence1607 и 12 други им се допаѓа ова.
 9. Hristov

  Hristov Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  582
  Пол:
  Машки
  Се сложувам со тебе и ете можеби „теоретски“ донекаде поминува, но сепак јас не сакам влакна кај жена, а не е ни практично, особено ко ќе се „нурка“ таму долу :P ;)
   
  На Lolo5 и BoneMachine им се допаѓа ова.
 10. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  3.367
  Затоа ова секогаш си го носам со себе. scuba-diving-equipment.png
   
  На Lolo5, ku4ence, Arthur и 5 други им се допаѓа ова.
 11. Hristov

  Hristov Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  582
  Пол:
  Машки
  @BoneMachine Добра опрема :D Можи да „нуркаш“ многу длабоко, а притоа влако да не ти фали ;) :D
   
  На Lolo5 и BoneMachine им се допаѓа ова.
 12. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.913
  Јас само ова ќе го напишам во оваа тема, затоа што е поврзано....
  Зошто јапонците, корејците пуштаат влакна долу?
  Ден денес не ми е јасно ова... -филинг конфјузд.
   
 13. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  348
  Пол:
  Женски
  Hahahha dobro kazano, se slozuvam so tebe ;)
  Nikako ne vi se pogoduva bre...na edna tema pisete deka ko pedercinja bile, povekje od zenite se depilirale,maski stavale ovo ono....a ovdeka pa ne sakate vlakno da ima na nego:rofl:
  Neee ne vi se pogoduva, ic :D:D
   
 14. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.446
  Допаѓања:
  17.717
  Пол:
  Женски
  Intimata sakam da mu e sredena , bez razlika dali e tamu dolu ili pazuvi . A za drugite delovi ( stomak , noze ) ke oprostam . Na grb i gradi sekako nema , po nekoe strci tuk i tamu , ama si gi sreduva i niv :lol: mislam do kaj sto moze :D
   
  На Arthur и the drummer им се допаѓа ова.
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.489
  Допаѓања:
  47.290
  Пол:
  Женски
  Јас на таков не сум налетала ама мислам дека не би ми сметало.
   
  На the drummer, BoneMachine и Arthur им се допаѓа ова.
 16. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.469
  Пол:
  Женски
  Да имат влакна , како прав маж :D е сега ако има многу како мајмун ке му купам за роденден машинка за поретчување :P
   
  На the drummer, BoneMachine и Arthur им се допаѓа ова.
 17. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.321
  Пол:
  Женски
  Дечко ми е скоро секогаш среден. Некогаш малце боцка, и тоа не ми смета. Не знам како би изреагирала ако има баш мноогу мноооогу влакна. Пожелно е да се средува барем таму.
  Ма да не мислам пример дека ако има влакна и ќе ми претставува толкав голем проблем.
   
 18. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.285
  Допаѓања:
  5.944
  Пол:
  Женски
  Хахахаха лелеее колку ме насмејаа слатко првите неколку поста(секако во позитивна смисла) и онака сум нешто даун денов.
  Туку да, крајно гадно ми е на самата помисла машко долу зашумено, со градинарски ножици да му ги сечеш влакната...не би можела да поднесам или ке се среди или ништо работата.Не да се депилира ама машинка може, не може туку е обавезно, го сметам за дел од лична хигиена :!: Плус со машинка е таман, не е онака педерски мазно.
   
  На Hristov му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски
  Јас си немам такви проблеми, мм е плав, не е многу влакнест, и не се ни приметуваат.
  But there's a catch!:lol:
  Носам протеза.
  [​IMG]

  Затоа му застанувам со бричот во раце, и му викам, ако не ги средиш, ќе ти ги искубам со протезата.
  [​IMG]
   
  На Trxmx, Lolo5, Dadusicka и 11 други им се допаѓа ова.
 20. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  180.953
  Пол:
  Женски
  ^победникот е Џиш :lol::rofl:
  Царица:P
   
  На Lolo5, Tajnaotrovna, Херкул и 1 друга личност им се допаѓа ова.