1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Премногу е љубоморен

Дискусија во 'Канта' започната од tinka.tincence, 3 февруари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. barbiche

    barbiche Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    120
    мојот мил е супер но знае да биде доста љубоморен коа не излегувам со него морам да давам рапорт..со кој,каде,кога,до кога..некогаш е премногу заштитнички настроен кога се шалам со моете другари он иде као и скока демек не ми ја гибај таја е моја(па не сум ти јас предмет бре еејј)..ама си го сакам највишее.
     
    На agirl17 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. langida

    langida Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    13
    devojki da vi kazam nesto od iskustvo:jas imav vrska od 3godini am vrska bese"PEKOL"kako i sekoj pocetok bese dobro nosenje po kafici castenje kupuvanje i sl.Decko mi stana neznam i dali bese ljubomora ili bolest.Me odeli najprvo od sestrami navodno su sakala nesto so zetot,potoa pocna od site od majka,brat,rodnini,kumovi i site drugi.Pocnavme da sedime samo kaj nego i nikade na drugo meseto.Me navreduvase ne mi davese da otidam do prodavnica.Pomina vreme toj krena i raka na mene i se toa pocesto i pocesto.Vikase deka sum sakala so negovi bratucedi da se........i drugi gluposti.Placev,molev jas da se smirime,trcav po nego a toj se pravese vazen deka go molam me brkase od doma me tepase pred negvite ja navreduvase majkami i moite.Eden den otidov kaj nego i se skaravme za gluposti me izbrka od doma i site komsii me gledaa kako me brka i tepa.Otidov doma kako nisto da ne bilo,mi bese maka i toa mnogu ama resiv veke da ne odam i da go molam.Placev doma sama i ne mu se javiv ni mu pisav.Mi stigna poraka da izlezam na pat da se vidime.Otidov i mu rekov deka e kraj veke,a toj pa mislese go lazam rece dobro ako sakam taka da ne mu se javuvam navodno ke iskacal so zenski i neznam sto uste ke pravel a jas mu rekov dobro.Vecerta stvarno izlegol i doaga kaj mene vo tri nautro i mi tropna na prozor jas izlegov i tuka pak pocnaa karanici i pak kotek.Pocnav da vikam i toj izbega.ne go barav i ne sakav da cujam za nego.Toj me molese doagase jas kaj sto odev me sledese od rabota ama djabe mu bese se.Mi bese mnogu maka ama nemozev da bidam so takov covek.Pomina kratko vreme ednostavno se oladiv i djabe mu bese se.Dojde i toj da place po mene.Sega se omaziv so covek kako sto zasluzuvam i koj sto mnogu go sakam.Ama site sme tuka vo ista naselba i toj i jas a i majkami.Jas sum si mnogu srekna a toj se uste nemoze da zadrtzi devojka.ZATOA STO POBRZO BEGAJ OD TAKOV COVEK BOLNO LJUBOMOREN.Ne e ni prv ni posleden ke se uverite deka mozete i podobro da najdete.A i ne za djabe se reklo;SEKOE CUDO TRI DENA
     
    На Niki35 и barbiche им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.