1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Премногу мал пенис

Дискусија во 'Секс' започната од 4blueo0, 1 ноември 2019.

  1. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Сакаш да кажеш дека односот не беше добар?
    Стварно немав време. Види кога е пишан постот. Петок или сабота во 11.
     
  2. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.401
    Допаѓања:
    35.975
    Киану, јас од ова сфатив само дека имаш мал пенис. Се извинувам ако не е така.
    Факт е дека кога би бирале, сите би избрале поголем орган за себе.
    Да бев маж, да можев да бирам да ми речеа сакаш 12 или 17 ...со ист фи. Ќе одберев 17.
    Можда искривени вредности ме залуделе ама....има врска, не се лажете дека нема...
    Мало ама техничарче е во 1% случаи доволно. Ален Ајверсон кошаркарот, постарите ваљда се сеќаваат, 175 е висок ил слично што е малку за кошарка ама пак беше во врвот на НБА.
    Ама обично велиме- висок за кошарка. Сеа не мора да значи, долг и дебел( иако дебел е мислам поважно од долг) е еднакво на добар ебач ама пак реков да бираат мажи , се кладам дека 90% би одбрале 17 наместо 12.
    Овде не е разлика ос 1см или 2. Видете на лењир колку е па се приметува..5 см не стига до Г точка за жал.
     
    На Harper, Love 83, Feminka22 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Машки
    Аа готово, штом е петок или сабота во 11 простено ти е.
     
  4. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Не знам искрено што сакаш да кажеш со муабетот од погоре. Ако мислиш дека неговиот е тоа помалото магаре... Очиглендно дека не држи. Пет цм е колку малиот прст на рака. Нема логика. Нема поза што може да направи разлика.
    А ако нејзе големината не и мењава ништо, нека продолжи. Мене ми е сеедно.

    Мене искрено темава повеќе ми кажува за тоа каков однос имаат некои членови со неистомислениците на форумов.
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Машки
    Па не треба да го батали само затоа што имал мал пенис од 5см и не ја задоволува. Што ако му беше 7см дебелина и 27см должина? Ќе ја болеше, постојано. Има стрепови, помагала, ќе најдат начин. Мене ми е 16-17см и ме бива и сѐ па пак не најдов љубов :) се сакаат, јебига штом е со мало куре, ќе најдат начин.
     
    На Принцезичка1 и senjorita-v им се допаѓа ова.
  6. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Абе јас едно не сфаќам:fubar::fubar:Ве читам и не можам да ви се изначудам на некои од вас. Секако ќе се пронајдат тие во постот да не цитирам. Абе кои сте вие да велите дека некој глуми светец? Кој ви дава на вас за право да кажете дека другите глумат? Јас не знам што ве треска по тоа мозокот:emo:ПРИФАЌАМ ЉУБОВ ПРЕД СЕКС и не не сум светица само не сум глупа и неинформирана. И знам дека е поважна искрената љубов која не може да ја пронајдеш во тие е**ени секс шопови. Оти знам колку е тешко да бидеш среќен во љубовта и го ценам и ќе го ценам тоа! Правете што сакате не ми е гајле ваше е дали прифаќате или не.Ве замолувам само да зборувате во свое име без да не правите нас кои прифаќаме као демек глумиме нешто.Само затоа што вие не прифаќате.Ај чао
     
    На VIKOJNA, Sejfullai, Lunadeeztac и 11 други им се допаѓа ова.
  7. nightingale

    nightingale Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2012
    Пораки:
    350
    Допаѓања:
    2.774
    Пол:
    Женски
    Нема што ти да прифаќаш или не. Мора да не прифаќаш :rofl:
    Убедувањата ќе почнат на 3, 2, 1...
     
    На Feminka22, Mantub, Cinnamon Bun и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.549
    Пол:
    Женски
    Ти се нафрлија и пак ќе ти се нафрлат ако треба, затоа што членката не праша дали да го остави, туку како да ужива и таа во сексуалниот однос. Капираш?
     
    На Harper, lovestoneddd, Mantub и 10 други им се допаѓа ова.
  9. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.615
    Допаѓања:
    36.917
    Пол:
    Машки
    Морам да ја корегирам една мисла што е тресната на форумов и се врти постојано, која веројатно се должи на немањето доволно искуство или доволно разговор со мажи.

    Ние мажите "не ве чувствуваме" при вагинален секс. Не целиот, но во врвот на врхунацот кога сте влажни фул, вагините ви се шират толку што многу мажи ќе ви кажат дека чувството е намалено, лабаво е, не е како рака кога ќе те стегне. И се разбира не ни годи толку, и потешко ни е да дојдеме до врхунац.
    И ова ви е информација од повеќе мажи каде големината на пенисот не игра улога, чисто да спречам коментари од типот "не чувствуваат оние што им е мал".
    Да не зборам пак колкава разлика се чувствува после пораѓање каде вагината е поширока и мускулите нејзини се лабави. И јас не познавам маж кој си ја оставил жената според оваа причина.
    Баш поради ова мажите преферираат повеќе анал. Пошто повеќе чувствуваат и повеќе уживаат. Многу од нив не го добиваат пошто според анкети повеќето жени се против анален секс.
    Затоа е крајно глупо да се читаат коментари од типот на: "ако вие мажите не чувствувате, ко божем ќе бидете со нас." Многу лаички. Многу.
    Повеќето веќе се.
     
    На VIKOJNA, senjorita-v, candy.cane и 7 други им се допаѓа ова.
  10. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.549
    Пол:
    Женски
    Споредбата мал пенис - мали гради беше чисто само споредба во однос на самодовербата и комплексите. Оти беше спомнато тука дека машките со мало куре биле најискомплексирани, па беше ете наведено и зошто. Од таков став дека не вредат, затоа.
     
    На Annora и Mantub им се допаѓа ова.
  11. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.133
    Споредбата помеѓу мал пенис и мали гради/мал газ е сосема во ред. Што ако машкото го пале голем газ и цицки? Или го задоволува тоа?

    На некои им е побитно машките да имаат просечна големина, а разбирање и љубов што ќе ви е. И што ако му е 15-17 цм? Ако ве тепа секој ден, ви ги зима парите, не ви дава со другарки да испаѓање, ама важно во кревет е добар!

    Девојката не ви побара мислење дали да го остави, туку да и помогнете како да дојде до оргазам при пенетрација(што само дел од членовите го направија тоа).

    @4blueo0 можеш да пребараш на интернет, мислам дека многу подобри совети ќе најдеш. И помагала да користите, не е табу. Со љубов и разбирање се може да се реши.:hug:
     
    На VIKOJNA, cresa-jagoda, sj *O* и 4 други им се допаѓа ова.
  12. TashSefton

    TashSefton Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2016
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    1.743
    Боже Петра која генерализација еј! FYI, постојат мажи со задоволителни димензии у секој физички аспект, кои знаат да сакаат, почитуваат, не тепаат (Џизс!), и се лојални и верни. И живеат на нашава планета.
    Исто така, постојат физички непривлечни, со “asset” од 5 цм, исфрустрирани шовинистчиња кои самодовербата си ја враќаат исклучиво со неверство. А постојат и комбинации од овие две крајности. Savvy?
     
    На candy.cane, Dentina, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.133
    Не зборев за сите. Не ми ја сфати поентата.
     
    На sj *O* и TashSefton им се допаѓа ова.
  14. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    На Love 83, senjorita-v, Annath и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки
    Физички атрибути кај мене најмногу пали голем газ.

    Таа (не очекував) при такво тело како што имам направено, ми рече дека најмнгу и се допаѓаат моите големи раце, вени на рацете и рамениците.

    Јас по мојата претпоставка (мајка на сите заебанции општо скоро кај секого) си претпоставува ваљда ќе рече нешто за стомачни. xd
     
  16. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.401
    Допаѓања:
    35.975
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  17. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    На sj *O* и WildMk им се допаѓа ова.
  18. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Вам ви е потешко да достигнете врхунац, сериозно ?
    Кој е тој маж кој има еден едини однос во кој не успеал да сврши, при нормални услови ?
    Жените се тие кои благодетот наречен оргазам го искусуваат од време на време, има огромен број на жени кои на прстите на раката можат да ги набројат оргазмите од целокупниот сексуален живот, некои врски и бракови тераат без ниту еден, ниту еденнн оргазам од страна на женското нормално. До кого ли е ?
     
    На crimson, piksooki, TashSefton и 9 други им се допаѓа ова.
  19. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.615
    Допаѓања:
    36.917
    Пол:
    Машки
    Пишав потешко, но не невозможно.
    И да. Кај нас е далеку полесно да се достигне оргазам, но од оргазам до оргазам има разлика во интензитетот.
    Не значи ако некое машко доживеало оргазам дека по дефолт за него тоа бил добар секс.
     
    На Stephen Amell и Keanu_R.Wick им се допаѓа ова.
  20. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Машки
    Си ги скокнала исповедите од жени кои никогаш немале оргазам од биолошки причини, а? Ако, ако.